Wypowiedzi zawodników po Rajdzie Kaszub

MAŁGORZATA KOSIŃSKA: - Najważniejsze, że jesteśmy na mecie. Dla mnie najcenniejsze jest to, że zaczynam coraz lepiej poznawać auto. Ja wiem, że Fiesta nie chce ze mną jeszcze tak rozmawiać, jak ja bym chciała, ale powoli dochodzimy do tego. Niestety odwołali nam dwa odcinki, a to jest ponad 40 kilometrów mniej doświadczenia. Wielka szkoda. Ogólnie rajd uważam za bardzo udany dla naszego zespołu. Myślę, że trochę otworzyłam się jeśli chodzi o szybkość, ale to jeszcze nie jest to, co bym chciała osiągnąć. Przede mną wiele ciężkiej pracy, aby dobrze przygotować się do następnej rundy, Rajdu Rzeszowskiego. Mamy zaplanowane różne aktywności więc z optymizmem patrzę w przyszłość.
Więcej informacji na temat zespołu Lenovo-Power8 RT znajdziecie na profilu https://www.facebook.com/malgorzatakosinskaLadyG

ŁUKASZ BYŚKINIEWICZ: - Z początku rajdu, czyli dwóch pierwszych sobotnich odcinków specjalnych nie jestem zadowolony. Nie byłem w stanie pojechać szybko i bezbłędnie.  Na trasie było wiele piachu, błota, wilgoci, a tam gdzie było sucho to asfalt i tak nie trzymał. Ot takie kaszubskie asfalty i kaszubska aura, która zmieniała się co 15 minut. Drugiego dnia poszło już po naszej myśli. Zaatakowaliśmy i to skutecznie. Cieszę się szczególnie z dwóch zwycięstw na odcinku miejskim pod stadionem w Gdańsku, za który dostaliśmy dodatkowe punkty. Na pozostałych dwóch odcinkach byliśmy drudzy i czwarci w ośkach. Szkoda, że nie było nam dane przejechać 22-kilometrowego OS Chmielno - wierzyliśmy, że możemy odrobić starty. Rajd jechaliśmy ze wsparciem technicznym urządzenia RN Race Navigator, więc podczas przerwy do następnego rajdu będę miał co robić, analizując dane telemetryczne. Nasz start był możliwy dzięki zaangażowaniu firm:  NOVOL, RN Race Navigator, oraz Grupa Zdunek Bmw Renault. Dziękuję również szefom kanałów grupy TVN za silne wsparcie medialne.

MACIEJ WISŁAWSKI: - Nasz wynik uważam za bardzo dobry, ponieważ był to nowy rajd, z zupełnie inną charakterystyką tras oraz bardzo nieprzewidywalną pogodą. Dobór opon odbywał się na zasadzie strzelania. Pierwszego dnia mieliśmy spore problemy z szybką jazdą i utrzymaniu się na drodze, dlatego cieszę się, że Łukasz zachował spokój i dowiózł nas do mety w jednym kawałku. Drugiego dnia pojechaliśmy znacznie szybciej, znacznie pewniej, co czułem siedząc w kubełku i co widać było na tablicach z czasami. Okazuje się, że dobrze nam idzie na odcinkach Power Stage, ponieważ wygraliśmy go w tym roku już drugi raz. Chciałbym dodać, że jestem pod wielkim wrażeniem tempa załóg 2WD. Dziękuję naszym partnerom NOVOL, RN Race Navigator, oraz Grupie Zdunek. Fot. Maciej Niechwiadowicz.

[Tomasz Foltyn] TOMASZ FOLTYN: - Celem na ten sezon była przede wszystkim nauka i zdobywanie cennego doświadczenia. Po trzech eliminacjach RSMP razem z Szymonem uważamy, że jesteśmy gotowi aby zawalczyć o podium w klasie 4. Przed ostatnim oesem Rajdu Kaszub zajmowaliśmy satysfakcjonujące nas na tym etapie 3 miejsce. Drobny błąd spowodował, że uszkodziliśmy przednią oponę i nie byliśmy w stanie utrzymać miejsca na podium. Spadliśmy na 5 pozycję i na tym właśnie miejscu zakończyliśmy rajd. Pomimo tego jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa na wcześniejszych oesach i w bojowych nastrojach czekamy na Rajd Rzeszowski!

[Bartosz Foltyn] BARTEK FOLTYN: - Kolejne cenne doświadczenia po Rajdzie Kaszub. To był  trudny rajd - z godziny na godzinę zmieniała się pogoda, przez co pogarszały się warunki na drodze. Cieszę się, że wspólnie z Łukaszem ukończyliśmy rajd szczęśliwie, choć nie bez przygód. Na pewno wyciągniemy stosowne wnioski. Dziękujemy naszym partnerom: firmie ROWE Polska oraz Kiwi Group za wsparcie i zaufanie!

[Pieniążek/Gerber] ŁUKASZ PIENIĄŻEK: - Mamy za sobą trudny i wymagający Rajd Kaszub, który przede wszystkim był bardzo nieprzewidywalny pod względem pogodowym. Jednak pomimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wyniku. Była to dla nas znakomita okazja do rozjeżdżenia się na asfalcie po szutrowym Rajdzie Azorów. Początkowo szukałem właściwego tempa, ale z oesu na oes było coraz lepiej. Przed nami Rajd Ypres, w którym mam nadzieję powalczymy o kolejne punkty w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

JAKUB GERBER: - Jesteśmy na mecie Rajdu Kaszub, co ważne uniknęliśmy na tych nowych dla nas trasach niepotrzebnych błędów i przygód. Odcinki specjalne były bardzo ciekawe i myślę, że jazda po nich pomogła nam w przygotowaniach do Rajdu Ypres. Nie mamy czasu na odpoczynek ponieważ już jutro wyruszamy w podróż do Belgii. Dziękujemy kibicom za wsparcie i za gorący doping!
Występy Łukasza i Jakuba można śledzić za pośrednictwem profilu facebookowego https://www.facebook.com/pieniazekrally. Starty Łukasza Pieniążka są możliwe dzięki wsparciu partnerów zespołu, firmom: Bastal, El-Q, Złompol oraz Storkpharm.

[Kasperczyk/Syty] TOMASZ KASPERCZYK: - Pierwszy dzień Rajdu Kaszub ułożył się zdecydowanie po naszej myśli. Właściwy dobór opon pozwolił na równą walkę z czołówką Mistrzostw Polski. Dobry rezultat na wymagającej trasie OS-u Kartuzy dał nam motywację do walki o miejsce na podium. Niestety, na pierwszym niedzielnym odcinku popełniłem błąd a nasza Fiesta R5 otarła się o starą, betonową barierę, która nie miała nic wspólnego z współczesnymi energochłonnymi zabezpieczeniami dróg.  Uszkodzenie zawieszenia obu prawych kół nie pozwoliło nam jechać dalej. Po zakończeniu odcinka dotarła do nas informacja o wypadku Filipa i Kamila, mam nadzieję że szybko wrócą do zdrowia i na rajdowe trasy. My już niebawem zaczynamy przygotowania do kolejnej rundy Mistrzostw Polski a w lipcu wystartujemy treningowo w Rajdzie Estonii – rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy.  

DAMIAN SYTY: - Po bardzo udanej sobocie przyszła pechowa niedziela. Dwa szybkie i równe przejazdy odcinka Kartuzy potwierdziły dobre przygotowanie do startu. W niedzielę wystartowaliśmy z nastawieniem na walkę i awans w klasyfikacji rajdu. Na jednym z szybkich zakrętów nie ustrzegliśmy się błędu który wyeliminował nas z dalszej jazdy. Na szczęście uszkodzenia nie są wielkie i już niedługo zaczynamy przygotowania do kolejnego rajdu. 

[Maciek Oleksowicz] MACIEK OLEKSOWICZ: - Jesteśmy na mecie naprawdę trudnego Rajdu Kaszub. Pomimo solidnych przygotowań nie daliśmy niestety rady włączyć się do walki o czołowe pozycję. Na pocieszenie został nam jeden dodatkowy punkt za Power Stage i jeden wygrany oes. Mamy jednak sporo spraw do przemyślenia. Nie mieliśmy żadnych problemów technicznych. Mechanicy mogą więc spokojnie przygotowywać się do Rajd Polski. Przy okazji gratuluję panu Lesławowi Orskiemu organizacji tego wydarzenia – trasa był bardzo ciekawa, obyło się również bez większych wpadek.

Więcej na autoklub.pl

Samochody: 
Share

News

Alfa Romeo Racing Orlen Team w Warszawie
Kilkanaście minut temu odbyła się uroczysta prezentacja zespołu Alfa Romeo... więcej
Dobry początek załogi ORLEN Team w rajdzie Kataru
Od trzeciego miejsca rywalizację w rajdzie Kataru rozpoczęli Kuba Przygoński... więcej
Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Spółka Grupy Kapitałowej ORLEN z teamem DTM
ORLEN Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii... więcej
Konkurs ofert na współpracę przy GSMP
KONKURS OFERT NA PROWADZENIE KOMISJI OBLICZEŃ PRZY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH... więcej

Strony

- Archiwum