Wracają Bezpieczne Rajdy

Po rocznej nieobecności na trasach RSMP, zespół BEZPIECZNERAJDY powraca do pracy na odcinki specjalne.

- W roku 2013 będziemy rozwijać naszą ideę i nadal pomagać organizatorom w krzewieniu bezpiecznego kibicowania podczas każdej rundy krajowego czempionatu. Stałe samochody zero sprawdziły się podczas sezonów 2009-2011 i po konsultacjach z ZG PZM postanowiliśmy wystawić zespół ponownie do pracy - mówi Tomasz Kamiński, szef grupy Rallysafety. - Tak jak dotychczas,  zespół będzie czynnie uczestniczył w kontroli przygotowania odcinków specjalnych oraz będzie przekazywał wszystkie uwagi z trasy do Centrum Kierowania Rajdem, które to na podstawie przekazanych informacji będzie podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozgrywania danego odcinka specjalnego. Delegat PZM do spraw bezpieczeństwa, Piotr Burdalski przekazał nam dodatkowe uwagi dotyczące pracy zespołu i postawił konkretne zadania, z których musimy wywiązać się w stu procentach.

Jako projekt nadal będziemy uświadamiać kibiców, w jaki sposób najbezpieczniej, na żywo mogą oglądać rajdowe emocje. Wyprodukujemy odpowiednie ulotki informacyjne, będziemy rozdawać gwizdki i oczywiście będziemy promować cykl RSMP. Nasz zespół pozostał wierny marce SUBARU i choć zaczniemy sezon w samochodach różnej specyfikacji - od cywilnego STI MY11 poprzez Imprezę 2002 aż do A-grupowej Subaru Impreza 555, to cel jest jeden - wyposażyć zespół w klasyczne, historyczne rajdówki - Subaru Impreza 555, od Rajdu Wisły będą w zespole już dwa takie samochody.  W naszych planach oprócz RSMP, znajduje się jeszcze Rajd Lausitz, oraz bardzo intensywnie pracujemy nad wystawieniem teamu w jednej z europejskich rund WRC.

Do zacnego grona sponsorów w sezonie 2013 zaliczają się HANDLOPEX. SA lider w dystrybucji opon i felg, Ubezpieczenia GENERALI, grupa logistyczna SCHNUG POLSKA, sklep internetowy AUTORACING.PL oraz autoryzowany serwis MTS SUBARU Marek Kluszczyński. Samochody na odcinkach specjalnych wyposażone będą w najnowsze opony DUNLOP, a zespół swoje umiejętności podnosić będzie w WALLRAV RACE CENTER Zielona Góra/Stary Kisielin. Oczywiście popularyzować cykl zamierzamy poprzez naszego partnera Oficjalny Serwis Mistrzostw Polski RSMP.PL Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy! Już w następny weekend pierwsza runda Rajd Świdnicki KRAUSE,  pamiętajcie Motorsport może być niebezpieczny! Szanowny widzu CIESZ SIĘ RAJDEM I KIBICUJ BEZPIECZNIE!!!

Więcej na www.biezpiecznerajdy.pl

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum