Rallycross powraca w pięknym stylu

Za nami ogromna dawka wyścigowych emocji. Podwójna runda Rallycross Cup 30 i 31 maja zaspokoiła pragnienia kibiców i zawodników. Długo oczekiwany sezon rozpoczął się ostrym akcentem. Ponad 40 kierowców walczyło na torze według nowego harmonogramu wzorowanego na Mistrzostwach Świata. Kibice otrzymali ciągły show, a za sprawą Rallycross Taxi mogli wylosować lub wykupić jazdy na prawym fotelu i samemu poczuć czym jest jazda po torze o zmiennej nawierzchni.

Dzięki Promotorowi cyklu oraz Auto Koło Centrum przy Automobilklubie Łódzki, we współpracy z Klubem SOS PZMot, udało się stworzyć atmosferę,  która przypominała tą jaka panowała na tym torze w czasach jego świetności.

 Na starcie pojawili się nowi zawodnicy, którzy chcieli zmierzyć się z doświadczonymi rallycrossowymi kierowcami. Pojawiły się nazwiska znane z rajdów oraz kartingu. W tym dwóch zawodników, którzy w ramach programu wspierania przez promotora Rallycross Cup otrzymali dwa auta Fiaty CC i SC bez opłaty za wynajem.

 Cztery kwalifikacje dawały wreszcie możliwość wyjeżdżenia się, a kibice mieli szansę na oglądanie większej ilości przejazdów. Nowy system promuje kierowców którzy są systematyczni przez cały dzień wyścigu. Ciekawostką jest że zwycięzca nie koniecznie będzie miał największą liczbę punktów. Bowiem punkty zbiera się przez cały czas trwania zawodów, a nie tylko za wygraną.

 W najmocniejszej klasie SuperCars tryumfował Łukasz Zoll startujący w Skodzie Fabii MKII. Bardzo dobrze poradził sobie po krótkiej przerwie na rajdy, Łukasz Kabaciński. Zaprezentował nowe auto w RC czyli Subaru Impreza N14. W sobotę uplasował się na drugiej pozycji, a w niedzielę na trzecim miejscu na Szymonem Osmańskim w Skodzie Fabii MKI. Pierwszego dnia bardzo dobrze radził sobie Łukasz Osmański (brat Szymona), ale w finale rozpięło mu się zawieszenie i nie dojechał do mety. Pierwszego dnia podium uzupełnił Mateusz Ludwiczak startujący Fordem Focusem.

 W najliczniejszej klasie SuperNational zawodnicy bardzo ostro rozpoczęli sezon. Ze względu na szybko przesychający tor, niektórzy zawodnicy jeździli w tumanach kurzu, co było przyczyną licznych kolizji. Mimo problemów z elektryką i wspomaganiem kierownicy, pierwsza runda padła łupem Konrada Kacprzaka w Oplu Astra OPC,. Drugie miejsce wywalczył Alan Wiśniewski w Citroenie Saxo. Drugiego dnia Alan wziął rewanż za sobotę i stanął na najwyższym stopniu podium. Konrad mimo ciągłych problemów, zdołał dojechać na drugim miejscu. Trzecie miejsce wywalczył najpierw Bartłomiej Ruszczyński w Alfie Romeo 156, a dzień później były mistrz PPJB Mateusz Mruk w Peugeocie 206RC.

 W Seicento Cup obydwie rundy wygrał Rafał Berdys znany z KIA Picanto, dodajmy, że startował udostępnionym przez organizatora Fiatem Cinquecento, w ramach programu wspierania młodych kierowców. Drugie miejsce wywalczyli raz Marcin Lisicki, a drugiego dnia Radosław Chrzanowski. Dwukrotnie na trzecim miejscu plasował się Łukasz Grzybowski, aktualny lider PPJB.

Cały przebieg zawodów komentował głos z ul. Karowej czyli Szaya, a podczas finałów mikrofony przejęli Krzysztof Skorupski i Piotr Kempa, organizatorzy tych zawodów.

Dzięki wsparciu naszego partnera firmy VTIX ,wszystkie wyścigi były transmitowane na żywo w internecie. Kibice mogli zobaczyć ujęcia z trybun, z wnętrza pojazdów oraz drona, który latał nad ścigającymi się samochodami. A już 8 czerwca, będziemy mogli obejrzeć skrót tych zawodów na antenie TVP Sport.

Kolejne zmagania w ramach Rallycross Cup już niedługo. Za niecałe dwa tygodnie startujemy w Niemczech na Lausitzring. Obiekt ten został specjalnie przygotowany do zawodów Rallycross, wytyczono specjalny łącznik szutrowy pomiędzy istniejącymi asfaltowymi fragmentami toru. Zapowiada się wyśmienicie.

Do zobaczenia na torze!

Więcej na www.RallycrossCup.pl i www.facebook.com/RallycrossCup

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

Zdjęcia

Zdjęcia autorstwa Michała Kondrowskiego www.RallyArt.pl

News

Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie
Program kursu na licencję RN oraz Licencję Sędziego Sportu Samochodowego... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej

Strony

- Archiwum