Puchar dla Żanety

W Człuchowie (21/22.07) rozegrano ostatnią rundę X-cross Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. Byliśmy przekonani, że karty zostały rozdane w Strykowie, okazało się jednak, że motocross jest sportem nieprzewidywalnym. Obydwa wyścigi dostarczyły widzom ogromnych emocji i do końca nie było wiadomo, kto ostatecznie sięgnie po najwyższe trofeum. Pierwszy został rozegrany w sobotę. Na maszynie startowej pojawiło się 11 zawodniczek, gotowych postawić wszystko na jedną kartę, aby zająć jak najlepsza pozycję w klasyfikacji generalnej. Gdy opadła chorągiewka startera, „zagotowało się” na pierwszej prostej, czołówka „Błotek” weszła w pierwszy zakręt, potem wjazd na hopę, długi skok, kolejny zakret, hopa, zjazd i... jęk zawodu licznie zgromadzonej publiczności, bo wpadają na siebie dwie faworytki Pucharu: Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) i Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motorowy). Sytuację tę natychmiast wykorzystuje Sylwia Siebielec (Klub Motorowy TNT), która prowadzi przez kilka minut. Pechowe zawodniczki szybko jednak się pozbierały i starały się nadrobić poniesione straty, gdyż każdy punkt decydował o ostatecznym wyniku. Ich znakomita jazda sprawiła, że Żaneta wygrała jednak ten wyścig, a Zosia była trzecia. W ten sposób Zacharewicz Puchar miała już niemal w kieszeni, jednak losy drugiego miejsca nadal pozostawały nierozstrzygnięte. Podobnie zresztą jak i pozostałych, gdyż wszystkie dziewczyny miały ambicję, aby w Człuchowie wypaść jak najlepiej.

Drugi dzień zawodów... na torze pojawiło się kilka tysięcy publiczności, a doping, jaki widzowie zgotowali dziewczynom, był naprawdę imponujący. Nic więc dziwnego, że zapowiadała się znowu walka o każdy metr, o każdą sekundę. „Błotka” tego dnia startowały jako pierwsze i to one dostarczyły wszystkim najwięcej emocji. Bo przebieg wyścigu był naprawdę dramatyczny! Pierwsze minuty nie zapowiadały jednak sensacji. Pierwsza prosta, zakręt pokonały w kolejności przewidywalnej. Zacharewicz jako pierwsza i za nią reszta stawki. Jednak po drugim okrążeniu motocykl liderki odmawia posłuszeństwa, silnik staje, a zawodniczka ląduje na ziemi. Mimo usilnych starań Łukasza Kurowskiego i taty Żanety, KTM nie odpala. Zacharewicz schodzi z toru mając łzy w oczach. Czyżby Puchar miał trafić w inne ręce? Tymczasem na czele stawki jedzie już Sylwia Siebielec, która jak sama przyznała po wyścigu, nie wierzyła, że może odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. A jednak tak się stało i pierwsza przekracza linię mety. Sylwia płacze, ale w jej przypadku są to łzy szczęścia. Wszyscy jednak czekają na ostateczny wynik: kto otrzyma Puchar Polski? Okazuje się, że jednak Żaneta Zacharewicz i to ona staje zasłużenie na najwyższym podium. Jako druga najwięcej punktów zebrała Zosia Radziwiłowicz, a trzecia wspomniana wcześniej Sylwia.

Ale to był nie koniec emocji, bo o godzinie czternastej odbyło się wyjątkowe spotkanie w namiocie prasowym. Oto bowiem specjalnie dla „Błotek” do Człuchowa przyjechała Brigitte Zufferey, koordynator komisji ds. Kobiet w Sportach Motocyklowych FIM w towarzystwie Prezesa Polskiego Związku Motorowego Andrzeja Witkowskiego, Aleksandry Knyszewskiej i Mariana Zupy. I jak się miało okazać, nie była to jedynie towarzyska rozmowa, ale padły tez konkretne deklaracje ze strony Prezesa, jak choćby dotycząca organizacji w przyszłym roku już nie Pucharu, a Mistrzostw Polski Kobiet w MX.

Wzruszające dla nas wszystkich było i to, że do Człuchowa, aby dopingować dziewczyny, przyjechała także Joasia Miller, za co wielkie dzięki!

I wreszcie moment, na który wszyscy czekali szczególnie niecierpliwie. Kilkunastu fotoreporterów i dziesiątki widzów towarzyszyło wręczaniu pucharów i nagród zawodniczkom X-cross Pucharu Polski Kobiety Motocrossie. Najlepsze otrzymały opony od firm Pirelli, Dunlop i Oponeo, natomiast wszystkie zawodniczki otrzymały cenne i praktyczne upominki od firm: Under 20, LastLap, RabittSport, KTM, Suzuki, Yamaha, akcesoria-motocyklowe.pl, Muc-Off, Larsson, Rock Star, Człuchowski Auto-Moto Klub, ZemRacing, X-cross.

Pełna lista wyników na www.motoresults.pl

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
I i II runda Mistrzostw Europy Enduro za nami!
W miniony weekend, w bardzo trudnych warunkach, rozegrana została I i II runda... więcej
Błażusiak trzeci w Maxxis FIM SuperEnduro World Championship
Za nami ostatnia, piąta runda Mistrzostw Świata FIM Super Enduro. Taddy... więcej
Czas na pierwsze starcie Pit Bike!
Już 13 kwietnia na toruńskiej Awix Racing Arenie do pierwszej w tym sezonie... więcej
Rafał Sonik na podwójnym podium w Desert Challenge
Rafał Sonik rozpoczął sezon Pucharu Świata od podwójnego podium w Abu Dhabi... więcej
Awans Sonika z pasażerem na gapę
Na dzień przed końcem Abu Dhabi Desert Challenge, Rafał Sonik odzyskał pozycję... więcej
Piotr Biesiekirski nie wystartuje w ME Moto2 w Estoril
17-letni Piotr Biesiekirski, jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce... więcej
Sonik nie zdołał złamać żelaznej zasady Desert Challenge
Rafał Sonik otwierał trasę trzeciego etapu Abu Dhabi Desert Challenge. W... więcej

Strony

- Archiwum

Strony