Puchar dla Żanety

W Człuchowie (21/22.07) rozegrano ostatnią rundę X-cross Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. Byliśmy przekonani, że karty zostały rozdane w Strykowie, okazało się jednak, że motocross jest sportem nieprzewidywalnym. Obydwa wyścigi dostarczyły widzom ogromnych emocji i do końca nie było wiadomo, kto ostatecznie sięgnie po najwyższe trofeum. Pierwszy został rozegrany w sobotę. Na maszynie startowej pojawiło się 11 zawodniczek, gotowych postawić wszystko na jedną kartę, aby zająć jak najlepsza pozycję w klasyfikacji generalnej. Gdy opadła chorągiewka startera, „zagotowało się” na pierwszej prostej, czołówka „Błotek” weszła w pierwszy zakręt, potem wjazd na hopę, długi skok, kolejny zakret, hopa, zjazd i... jęk zawodu licznie zgromadzonej publiczności, bo wpadają na siebie dwie faworytki Pucharu: Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) i Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motorowy). Sytuację tę natychmiast wykorzystuje Sylwia Siebielec (Klub Motorowy TNT), która prowadzi przez kilka minut. Pechowe zawodniczki szybko jednak się pozbierały i starały się nadrobić poniesione straty, gdyż każdy punkt decydował o ostatecznym wyniku. Ich znakomita jazda sprawiła, że Żaneta wygrała jednak ten wyścig, a Zosia była trzecia. W ten sposób Zacharewicz Puchar miała już niemal w kieszeni, jednak losy drugiego miejsca nadal pozostawały nierozstrzygnięte. Podobnie zresztą jak i pozostałych, gdyż wszystkie dziewczyny miały ambicję, aby w Człuchowie wypaść jak najlepiej.

Drugi dzień zawodów... na torze pojawiło się kilka tysięcy publiczności, a doping, jaki widzowie zgotowali dziewczynom, był naprawdę imponujący. Nic więc dziwnego, że zapowiadała się znowu walka o każdy metr, o każdą sekundę. „Błotka” tego dnia startowały jako pierwsze i to one dostarczyły wszystkim najwięcej emocji. Bo przebieg wyścigu był naprawdę dramatyczny! Pierwsze minuty nie zapowiadały jednak sensacji. Pierwsza prosta, zakręt pokonały w kolejności przewidywalnej. Zacharewicz jako pierwsza i za nią reszta stawki. Jednak po drugim okrążeniu motocykl liderki odmawia posłuszeństwa, silnik staje, a zawodniczka ląduje na ziemi. Mimo usilnych starań Łukasza Kurowskiego i taty Żanety, KTM nie odpala. Zacharewicz schodzi z toru mając łzy w oczach. Czyżby Puchar miał trafić w inne ręce? Tymczasem na czele stawki jedzie już Sylwia Siebielec, która jak sama przyznała po wyścigu, nie wierzyła, że może odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. A jednak tak się stało i pierwsza przekracza linię mety. Sylwia płacze, ale w jej przypadku są to łzy szczęścia. Wszyscy jednak czekają na ostateczny wynik: kto otrzyma Puchar Polski? Okazuje się, że jednak Żaneta Zacharewicz i to ona staje zasłużenie na najwyższym podium. Jako druga najwięcej punktów zebrała Zosia Radziwiłowicz, a trzecia wspomniana wcześniej Sylwia.

Ale to był nie koniec emocji, bo o godzinie czternastej odbyło się wyjątkowe spotkanie w namiocie prasowym. Oto bowiem specjalnie dla „Błotek” do Człuchowa przyjechała Brigitte Zufferey, koordynator komisji ds. Kobiet w Sportach Motocyklowych FIM w towarzystwie Prezesa Polskiego Związku Motorowego Andrzeja Witkowskiego, Aleksandry Knyszewskiej i Mariana Zupy. I jak się miało okazać, nie była to jedynie towarzyska rozmowa, ale padły tez konkretne deklaracje ze strony Prezesa, jak choćby dotycząca organizacji w przyszłym roku już nie Pucharu, a Mistrzostw Polski Kobiet w MX.

Wzruszające dla nas wszystkich było i to, że do Człuchowa, aby dopingować dziewczyny, przyjechała także Joasia Miller, za co wielkie dzięki!

I wreszcie moment, na który wszyscy czekali szczególnie niecierpliwie. Kilkunastu fotoreporterów i dziesiątki widzów towarzyszyło wręczaniu pucharów i nagród zawodniczkom X-cross Pucharu Polski Kobiety Motocrossie. Najlepsze otrzymały opony od firm Pirelli, Dunlop i Oponeo, natomiast wszystkie zawodniczki otrzymały cenne i praktyczne upominki od firm: Under 20, LastLap, RabittSport, KTM, Suzuki, Yamaha, akcesoria-motocyklowe.pl, Muc-Off, Larsson, Rock Star, Człuchowski Auto-Moto Klub, ZemRacing, X-cross.

Pełna lista wyników na www.motoresults.pl

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowego
W dniu 15 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów... więcej
ORLEN MXMP - Niesamowite emocje w Ornecie
 - temperatura zmagań w Mistrzostwach Polski ORLEN MXMP podobnie jak w... więcej
Spektakularny sukces Pucharu Polski Pit Bike SM!
Druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM pokazała po raz kolejny, że nowa... więcej
Wójcik Racing Team na podium mistrzostw świata!
Historyczny moment. Polski zespół stanął na podium mistrzostw świata FIM... więcej
LRP Poland daje szansę młodemu Polakowi w mistrzostwach świata
Ekipa LRP Poland w zmienionym składzie wystartuje w najbliższy weekend w... więcej
Wszystkie drogi prowadzą do Ornety! - Zapowiedź II rundy Orlen MXMP
Po gorącym otwarciu w Gdańsku i emocjach, jakich dostarczyli nam zawodnicy... więcej
Zgłoszenia na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych Wyścigów Torowych na torze Pannoniaring
W dniach 28-30.06.2019 odbędzie się 3 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski (... więcej
Szkopek na podium Alpe Adria w Holandii
Paweł Szkopek z ekipy Pazera Racing zakończył niedzielny wyścig europejskiej... więcej
Toruńska runda Pucharu Polski Pit Bike SM już w sobotę!
Czas na drugą rundę Pucharu Polski Pit Bike SM! Pogromcy asfaltu przygotowują... więcej
Pierwsze punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP rozdane! Wyjątkowa I runda w Gdańsku
Cykl ORLEN MX MP 2019 właśnie wystartował.  Co wyjątkowego wydarzyło się w... więcej

Strony

- Archiwum