Ogier wygrywa w Meksyku po raz trzeci!

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia trzeci raz z rzędu wygrali Rally México. Ogier ma już połowę dorobku rekordzisty imprezy, Sébastiena Loeba. Niepokonany w tym roku, najszybszy na Power Stage, dwukrotny mistrz świata wyprzedził Madsa Østberga o 78 sekund. Andreas Mikkelsen ponownie stanął na trzecim stopniu podium.

Po momencie i 12 czasie na Power Stage, Robert Kubica i Maciek Szczepaniak zajęli 18 miejsce w rajdzie. - Na zakręcie była duża kompresja - opowiadał Robert. - Wiedziałem o tym, ale wczoraj wolno przejeżdżałem to miejsce. Linia była bardzo ciasna. Przód znalazł się w powietrzu i  wyrzuciło nas poza zakręt, ale wszystko jest w porządku. Rajd był OK. Poza jednym błędem wszystko przebiegło gładko, bez dużych problemów. Popełniłem błąd na El Chocolate. To nie jest łatwy rajd i doświadczenie jest tu kluczowe.
- Myślę, że możemy być dumni - stwierdził Sébastien Ogier. - Team wykonał zdumiewającą pracę w ten weekend. Wszystko było perfekcyjne - samochód, opis, dobór opon. Nie mogło być lepiej. To jedno z moich najlepszych zwycięstw.

Mads Østberg w piątym starcie uzyskał najlepszy wynik w Meksyku. - To był trudny rajd. Walczyłem przez cały weekend - również sam ze sobą. Bardzo się cieszę, że uzyskaliśmy dobry wynik. Myślę, że pojechaliśmy bardzo fajnie.

Andreas Mikkelsen przegrał Power Stage z Ogierem o 5,6 sekundy. - To był dobry, czysty przejazd. Jestem z niego zadowolony. Starałem się walczyć z Madsem, ale trzeci raz z rzędu zajęliśmy trzecie miejsce.

Elfyn Evans wyrównał najlepszy wynik w karierze, ubiegłoroczne czwarte miejsce w Meksyku. - To pozytywny weekend, choć momentami było ciężko. Wielu kierowców miało problemy. Starałem się jechać czysto, nie popełnić żadnego błędu - i uzyskaliśmy dobry wynik. Lubię Argentynę, choć w ubiegłym roku miałem tam kłopoty. Postaram się mocniej cisnąć.

Dani Sordo zajął piątą lokatę. - To był bardzo trudny rajd, lecz jestem zadowolony z tych czterech dni. Mieliśmy trochę problemów, straciliśmy dużo czasu, ale samochód jest coraz lepszy i będziemy nadal cisnąć. Postaram się pojechać szybciej w Argentynie.

Martin Prokop zmieścił się w szóstce. - Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, bo to był bardzo ciężki rajd dla naszego samochodu. Na poprzednim odcinku zaliczyliśmy przerażający moment. Uszkodziliśmy samochód, straciliśmy dużo czasu. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Zdobyliśmy dużo punktów.

Nasser al-Attiyah wygrał rundę WRC 2 z niemal 8-minutową przewagą. - Musieliśmy ostro walczyć przez cały rajd. Jurij to bardzo dobry kierowca. Pojechaliśmy bardzo sprytnie. Starałem się jechać z głową. Matthieu wykonał dobrą robotę.
Trzeci na Power Stage, Thierry Neuville awansował na ósme miejsce. - Cisnąłem bardzo mocno, ale popełniłem błąd, który kosztował ponad sekundę. Przejechaliśmy przez kompresję pełnym gazem i wyskoczył bieg.

Nicolás Fuchs zdobył 18 punktów w WRC 2. - Rano uszkodziliśmy stabilizator i przez to straciliśmy około 30 sekund. Teraz muszę mocno cisnąć w Argentynie. Postaram się wygrać.

- Jest OK - uznał Jari Ketomaa, trzeci w WRC 2. - Przez cały rajd starałem się jechać czysto. W piątek setup nie był najlepszy, potem poprawiliśmy ustawienie.

Abdulaziz al-Kuwari stracił 34 sekundy do trzykrotnego mistrza Finlandii. - To był naprawdę dobry rajd. Przegraliśmy z Ketomaa'ą na długim oesie. Przestrzeliliśmy zakręt i straciliśmy około 20 sekund. Czekam na następne starty. Jutro lecę do Kuwejtu, potem będzie Argentyna.

Benito Guerra ukończył rajd na 12 miejscu. - Mimo kłopotów mieliśmy fajny rajd. Zaliczymy kilka startów w Europie, być może Rajd Polski - jeszcze nie wiem. Rozmawiamy z M-Sportem. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom.

Jari-Mattiemu Latvali zabrakło 1,6 sekundy do punktu na Power Stage. - To był perfekcyjny przejazd. Nie mogłem pojechać lepiej. Dałem z siebie wszystko. Gdyby udało się zdobyć jakieś punkty, poprawiłoby to moją pewność przed Argentyną.

- Jestem naprawdę rozczarowany tym rajdem - oświadczył Kris Meeke. - Zrobiłem dokładnie to, czego nie chciałem zrobić. Nie jadę równo i brakuje mi skuteczności. Jest tak, jak jest.

Hayden Paddon zaliczył moment na Power Stage. - Popełniliśmy błąd na zjeździe, na hamowaniu przed prawym zakrętem. Pojechaliśmy szeroko. W tym rajdzie chodziło o naukę. Teraz czekam na Argentynę.

Ott Tänak i Raigo Mõlder ukończyli Rajd Meksyku mimo zatopienia samochodu na OS3. - To coś zwariowanego i trudno opisać moje uczucia - powiedział Ott. - Jestem bardzo szczęśliwy, że należę do tego zespołu.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej
Przedostatni etap Rajdu Dakar: 5. miejsce Przygońskiego, najlepszy wynik Giemzy
Tegoroczny Rajd Dakar zbliża się do końca. W przedostatnim etapie ponownie z... więcej

Strony

- Archiwum