Ogier najszybszy na superoesie

Przed rokiem pokonany o 0,9 sekundy przez Mikko Hirvonena, Sebastien Ogier tym razem okazał się najszybszy na superoesie pod klasztorem Hieronimitów w lizbońskiej dzielnicy Belém. Mistrz świata jadący w parze z Madsem Østbergiem, poprawił o 1,3 sekundy wynik Jari-Mattiego Latvali, który obchodzi dzisiaj 29 urodziny. Robert Kubica rozpoczął Rajd Portugalii od 8 czasu.

- Wygraliśmy? Nie mam czasów. Dziękuję za informację - mówił Sebastien Ogier. - To dobry start, ale prawdziwy początek rajdu będzie jutro.

Jari-Matti Latvala utworzył parę z Mikko Hivonenem. - Jak na razie idzie nam całkiem dobrze. Zaliczyliśmy udany przejazd. Być może w paru miejscach pojechałem za bardzo bokiem.

Andreas Mikkelsen skompletował wynik 1-2-3 dla Volkswagena. - To był czysty przejazd, nie perfekcyjny, ale OK, wystarczająco dobry. Staraliśmy się ustawić samochód na asfalt. W rajdzie chciałbym poprawić szóste miejsce z ubiegłego roku.

Thierry Neuville ścigał się z Elfynem Evansem. - Popełniłem drobny błąd na pierwszej pętli. W jednym miejscu samochód był podsterowny i straciłem może pół sekundy. Poza tym przejazd był czysty.

Kris Meeke jadący w parze z Robertem Kubicą, uzyskał piąty czas. - Drobny błąd na takim oesie może drogo kosztować. Zapoznanie było dużym wyzwaniem. Pierwszy przejazd odcinków tak naprawdę będzie zapoznaniem na szybko. Paul (Nagle - złapał infekcję) nie jadł przez cały dzień, więc samochód jest lżejszy!

- Z pewnością będę się starał utrzymać tempo z Meksyku - oświadczył Mikko Hirvonen. - Wraz z przejechanymi kilometrami czuję się coraz pewniej w samochodzie.

Robert Kubica ustąpił Ottowi Tänakowi o 0,3 sekundy. - To nie jest tak samo, jak na asfalcie na asfaltowych oponach! Pojechałem na dużym luzie. W Meksyku na takim odcinku przewróciłem samochód, więc tym razem uważałem. Z pewnością doświadczenie w tym rajdzie trochę pomoże, ale z drugiej strony 50 procent odcinków jest nowe, więc w połowie nie znam tego rajdu. Poza tym warunki są zupełnie inne niż przed rokiem.

- Jest tak, jak jest - stwierdził Mads Østberg, który zremisował z Kubicą. - Nie mam najlepszych wspomnień z tego odcinka. Z jakichś powodów nie mogłem jechać szybko. Czekam na jutrzejsze szutry. Tam będę miał więcej frajdy. Zrobimy wszystko co się da, zachowując trochę ostrożności.

Juho Hänninen zahaczył o opony na szykanie przed metą - Mam dobrze wyczucie. Jutro rano muszę się zrelaksować. To fajny odcinek, choć jesteśmy daleko od parku serwisowego. Przyszło dużo kibiców.

- Czekam na rajd - oświadczył Elfyn Evans. - Przejechaliśmy ten odcinek i zobaczymy, jak będzie jutro.

- Miejscami brakowało przyczepności - komentował Khalid al-Qassimi. - Było dosyć ślisko, ale myślę, że kibicom się podobało.

Henning Solberg utworzył parę z Mikkelsenem. - Jestem zadowolony z samochodu. Zobaczymy jutro. Nie było żadnych testów, tylko shakedown.

Dani Sordo przegrał pojedynek z Tänakiem o 2,5 sekundy. - Założyliśmy złe opony na ten odcinek. Wybraliśmy twarde i cieszę się, że tylko tyle przegraliśmy. Trochę się obawiam o zużycie opon w tym rajdzie.

Martin Prokop uzyskał 15 czas. - Czekam na ten weekend. To nie był łatwy początek. Odcinek jest zwariowany. Na trasie rajdu panują zdradliwe warunki. Mam nowego pilota, wykonaliśmy nowy opis. Zobaczymy, czy zrobiliśmy to poprawnie.
W WRC 2, Jurij Protasow zremisował z Bernardo Sousą. Jari Ketomaa stracił 0,3, Julien Maurin - 0,5, Pontus Tidemand - 1,4, Nasser al-Attiyah - 2,7 sekundy. Nico Fuchs miał kłopoty z układem transmisyjnym Fiesty R5 i zablokował oes. Robert Barrable i Fredrik Åhlin otrzymają nadany czas przez ZSS.

Aron Domżała uzyskał 12 czas w WRC 3 i Junior WRC, tracąc 16,1 s do najszybszego, Simone Campedellego. Czołową trójkę skompletowali Martin Koči (+3,8) i Jan Černý (+4,2).
Szymon Kornicki (+11,7) zajął ósme miejsce w Drive DMACK Fiesta Trophy. Przed krakowianinem znaleźli się José Antonio Suárez, Yeray Lemes (+0,6), Marius Aasen (+4,5), Nil Solans (+5,4), Quentin Gilbert (+5,7), Sander Pärn (+7,4) i Tom Cave (+10,3).

W klasie RC4, Diogo Gago w C2 R2 Max okazał się szybszy od Suáreza o 4,3 sekundy. Hubert Ptaszek uzyskał ósmy czas (+11,6), Szymon Kornicki był jedenasty (+16,0).

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum