Lista zgłoszeń na 2. Rajd Mikołowski została otwarta

2. Rajd Mikołowski to II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, która odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia. Jak już wiadomo pierwszy dzień to czas na badanie kontrolne, odbiór administracyjny i zapoznanie z trasą, a drugi na zaciętą rywalizację na 30 kilometrach zupełnie nowych odcinków specjalnych zlokalizowanych w Orzeszu.

Organizatorzy zadbali o to, by impreza ta była ciekawa nie tylko dla fanów sportu motoryzacyjnego. We współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach prowadzącą akcję „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” stworzone zostanie miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na parkingu pod CH Auchan w Mikołowie chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach poślizgu, dachowania i zderzeń, przejść test Stewarta czy też poprowadzić samochód w alko-goglach. Poza tym przeprowadzony zostanie pokaz ratownictwa i kurs pierwszej pomocy.

Inna atrakcją będzie wystawa zabytkowych samochodów. Na mikołowskiej starówce będzie można obejrzeć auta, których normalnie nie spotyka się już na drogach. Możliwe, że zaprezentowane będą także stare motocykle i rowery oraz grupa militarystyczna.

Automobilklub Ziemi Tyskiej zdradza, że szykuje niespodziankę naprawdę duuużego kalibru – niebawem uchyli rąbka tajemnicy. Organizatorzy mają nadzieją, że frekwencja na 2. Rajdzie Mikołowskim będzie porównywalna do frekwencji na VII Rajdzie Czechowickim. Serdecznie zapraszają zawodników do rywalizacji, a kibiców – do oglądania i skorzystania z dodatkowych atrakcji.

Wszystkim zainteresowanym polecamy stronę rajdu: http://www.rajd.mikolow.pl/, skąd można pobrać wszystkie potrzebne dokumenty (poza regulaminem, który pojawi się wkrótce) oraz zobaczyć aktualizowaną na bieżąco listę zgłoszonych, a także facebookowego fanpage’a: http://www.facebook.com/rajdmikolowski?fref=ts. Zawodników zaś zachęcamy do jak najszybszego wysyłania zgłoszeń.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum