Kapeć Tomaszczyka

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch zajęli 10 miejsce w drugiej rundzie ADAC Opel Rallye Cup, przeprowadzonej w ramach ADAC Hessen Rallye Vogelsberg. Zwycięstwo przypadło belgijsko-niemieckiej załodze Yannick Neuville/Christina Kohl. W pojedynku Fabii S2000 w trzeciej rundzie DRM, Mark Wallenwein pokonał o 3,8 sekundy Fabiana Kreima ze Skody Auto Deutschland. Wallenweina przyhamowały dwa przebicia opony na OS7.

Wizyta w polu, strata 1.43 na kończącym 1 etap  odcinku Skoda Willofs 2, zepchnęła Jerzego Tomaszczyka i Łukasza Włocha na 15 miejsce po 1 etapie w drugiej rundzie ADAC Opel Rallye Cup, rozgrywanej w ramach ADAC Hessen Rallye Vogelsberg. Po 1 etapie prowadził Yannick Neuville, młodszy brat Thierry'ego z WRC.

Szósty i dwukrotnie czwarty na pierwszych trzech oesach, Tomaszczyk awansował na czwartą lokatę ze stratą 1,7 sekundy do trzeciego, Timo Brody. OS4 nie był jednak udany. - Nie wszystko dziś poszło tak, jak byśmy wszyscy chcieli, ale chłopaki są OK i auto też całe, tak że jutro wracamy do walki!!! - napisał Ulter Sport Rally Team na FB. - Trzymać kciuki, będziemy atakować!!!!

W generalce dyktują tempo Fabie S2000. Mark Wallenwein, dotąd dwukrotnie drugi w Schlitz, uzyskał najlepszy czas na wszystkich oesach i oddalił się na 11,7 sekundy od Fabiana Kreima. Mistrz Niemiec, Ruben Zeltner traci 21 sekund do lidera.

Tomaszczyk odrabiał piątkową stratę, uzyskując trzeci, trzykrotnie czwarty czas na oesach. Przed OS10 załoga Ulter Sport Rally Team wspięła się na szóste miejsce ze stratą 6,1 sekundy do piątego, Niklasa Stötefalke. Niestety, Tomaszczyk przebił oponę, wypadł poza drogę i uciekło 3.57. Na szczęście w serwisie udało się usprawnić Adama na ostatnią pętlę.

Jacob Madsen wygrał najwięcej oesów (6) i zdobył 5 bonusowych punktów, ale nie dotarł do mety. Na przedostatnim oesie doszło do uszkodzenia zawieszenia. Timo Broda dachował na tym samym odcinku. Pontus Åhman i Johan Johansson po wypadku trafili do szpitala. Szwedzi nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Jerzy Tomaszczyk:
Chyba nikt z nas nie spodziewał się tak trudnego startu. Rozpoczęliśmy od bardzo dobrych rezultatów i od pierwszych odcinków specjalnych byliśmy w ścisłej czołówce Pucharowych Opli. Niestety na ostatniej piątkowej próbie rozgrywanej już po zmroku popełniliśmy błąd – za szybko weszliśmy w zakręt i zsunęliśmy się z drogi. Nie uszkodziliśmy samochodu, ale przez blisko dwie minuty szukaliśmy możliwości powrotu na trasę. Spadliśmy na osiemnastą pozycję, ale nie poddaliśmy się. W sobotę szybko rozpoczęliśmy odrabianie strat i po kilku próbach awansowaliśmy o dwanaście miejsc! Niestety na dziesiątym odcinku specjalnym mieliśmy ogromnego pecha - złapaliśmy kapcia w tylnym kole, na hamowaniu zaczęło obracać samochód, w konsekwencji czego wpadliśmy do rowu, wykonaliśmy salto i utknęliśmy na boku leżąc w rowie. Straciliśmy cztery minuty, notując duży spadek w klasyfikacji, ale nie poddaliśmy się i zdołaliśmy awansować na 10 pozycję. To zaskakujący rajd, naprawdę wiele się na nim działo i patrząc na nasz start przez ten pryzmat uważam nasz występ za bardzo dobry. Na mecie sam Sebastian Lindholm gratulował nam postawy i walki do samej mety. Wiemy, że nie można się poddawać – nigdy.

Łukasz Włoch:
To naprawdę budujące, bo przy tylu zwrotach akcji, kilkukrotnych spadkach na koniec tabeli, różnych kłopotach i chwilach zwątpienia, byliśmy w stanie za każdym razem zebrać siły i walczyć do samej mety. Było warto, a zdobyte punkty są dla nas niesamowicie cenne. Jeszcze bardziej wartościowe jest dla nas wsparcie od naszego zespołu i doping kibiców, którzy mocno trzymali za nas kciuki przez cały rajd. Odwiedza nas coraz więcej Polonii Niemieckiej, cieszą się że mają swoją załogę, pytają kiedy i gdzie następne starty obiecują że będą przyjeżdżać. Pokazaliśmy, że liczymy się w Pucharze, utrzymaliśmy piąte miejsce w punktacji ADAC Opel Adam Cup. Wiemy że wynik jest na mecie i na następnym rajdzie poskładamy tą oesową układankę w całość.

22. ADAC HESSEN RALLYE VOGELSBERG
1. Mark Wallenwein/Stefan Kopczyk (D) Skoda Fabia S2000 1:27.01,1
2. Fabian Kreim/Frank Christian (D) Skoda Fabia S2000 +3,8
3. Hermann Gassner/Karin Thannhäuser (D) Mitsubishi Lancer Evo VIII +2.42,7
4. Ruben Zeltner/Petra Zeltner (A) Porsche 911 GT3 +2.49,9
5. Peter Corazza/Christoph Gerlich (D) Mitsubishi Lancer Evo IX +3.16,5
6. Nico Leschhorn/Josefine Beinke (D) Peugeot 207 S2000 +3.43,1
7. Raphael Ramonat/Nanett Centner (D) Mitsubishi Lancer Evo VII +4.26,3
8. Carsten Mohe/Sebastian Walker (D) Renault Clio R3T +5.13,8
9. Kenneth Madsen/Henrik Dernoff (DK) Suzuki Swift Maxi 2000 +5.30,7
10. Reiner Hahn/Stefan Schork (D) Mitsubishi Lancer Evo IX +6.20,0

ADAC OPEL RALLYE CUP
1. Yannick Neuville/Christina Kohl (B/D) 1:36,11,3
2. Julius Tannert/Jennifer Thielen (D/L) +53,3
3. Niklas Stötefalke/Natalie Solbach-Schmidt (D) +3.20,6
4. Kevin Müller/Sina Hildebrandt (D) +4.15,9
5. Andre Wawrzyniak/Marcel Stauch (D) +6.06,8
6. Tim Wacker/Tobias Braun (D) +6.30,4
7. Moritz Neumann/Bodo Kohring (D) +6.38,0
8. Michael Knapp/Thomas Knapp (D) +6.58,9
9. Philipp Leger/Philipp Lindner (D) +7.21,4
10. Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch (PL) +7.46,2

PUNKTACJA ADAC OPEL RALLYE CUP
1. Tannert 72, 2. Neuville 52, 3. Madsen 33, 4. Vuorisalo 32, 5. Tomaszczyk 25, 6. Stötefalke 21.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej
Sezon Motul HRSMP dla Lutego, Rajd Dolnośląski dla Grzelewskiego
Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford Sierra Cosworth 4x4) zwycięzcami... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier najszybszy w deszczu i mgle
(05.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri prowadzą po dwóch etapach 53.... więcej

Strony

- Archiwum