Już niedługo Limanowa !!!

Przygotowania do Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą (21 - 23 czerwca 2013) idą pełną parą. Do imprezy pozostało jeszcze 1,5 tygodnia, organizatorzy – AMK Limanowa, dopinają już ostatnie szczegóły.
Wyścig, , będzie eliminacją: Pucharu Europy FIA w Wyścigach Górskich (ECC), Międzynarodowyego Challeng-u FIA w Wyścigach Górskich Górskich (IHCC)  Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski ( GSMP) oraz Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR).

Przygotowana przez organizatorów – Auto  Moto Klub Limanowa Trasa liczy 6031 metrów, z 35 zakrętami.   Zeszłoroczny  - czwarty wyścig,  należał do rekordowych w historii organizowanych w Polsce; Na starcie pojawiło się  117 zawodników z Polski i Słowacji. W tym roku AMK Limanowa szacuje, że impreza zgromadzi ponad 150 aut, bijąc dotychczasowy rekord.
Mieszkańcy czekają na kibiców z całej Europy zaś władze samorządowe realizują niezbędne inwestycje, konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów: m.in. montaż barier energochłonnych, wyrównywanie i utwardzenie poboczy, oznakowania poziome oraz infrastrukturę na linii startu.

Jan Puchała – Starostw Limanowski:
Jestem pewien, że mimo tego iż nasza trasa do rozgrywania wyścigów górskich, już została okrzyknięta - najbezpieczniejszą w Polsce, to dzięki poczynionym inwestycjom tegoroczne wyścigi górskie będą jeszcze bardziej widowiskowe, ale także bezpieczniejsze zarówno dla zawodników jak i tysięcy kibiców. Ubiegłoroczna edycja wyścigu przyciągnęła masę turystów, według statystyk w trakcie zawodów przewinęło się 15 tysięcy osób, które w hotelach, restauracjach zostawiły około 0,5 mln zł. Pokazuje, to że turystyka połączona ze sportem stanowi istotny czynnik aktywizacji gospodarczej regionu, przynosi dochody zarówno podmiotom bezpośrednio zajmującym się obsługą turystów jak i innym sektorom gospodarczym. Organizacja takiej imprezy ma jednoznacznie pozytywny wpływ na rozpoznawalność i wizerunek powiatu limanowskiego na zewnątrz.
W tym, roku organizatorzy zwiększą ilość parkingów dla kibiców, pojawią się także nowe stanowiska  przygotowane specjalnie dla fotoreporterów i operatorów kamer.

Na trasie trwają ostatnie poprawki nawierzchni, w najbardziej widowiskowych miejscach przygotowane zostaną specjalne sektory dla kibiców i dziennikarzy ( fotoreporterów). Wytyczono także dodatkowe parkingi i pola namiotowe.

Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego:

5 edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą po raz kolejny daje nam okazję do podziwiania zmagań czołowych polskich i europejskich zawodników na najlepiej przygotowanej i zabezpieczonej trasie wyścigów górskich w Polsce oraz jednej z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie.
Wyścig górski w Limanowej jest wizytówką sportu samochodowego w Polsce. Jest to wydarzenie, którego organizacja nie miałaby szans powodzenia bez zaangażowania i ciężkiej pracy bardzo wielu osób, działaczy i sympatyków z Auto Moto Klubu Limanowa oraz całej Polski – bez ich profesjonalizmu, doświadczenia i znakomitego przygotowania merytorycznego. Zawody nie miałyby także właściwej sobie skali bez życzliwości i nieocenionego wkładu władz Powiatu Limanowa.

Swój udział w wyścigu już teraz zapowiedzieli najszybsi kierowcy z Polski i Słowacji.

Trwają także przygotowania programu towarzyszącego. Podobnie jak w zeszłym roku kibiców i zawodników odwiedzą czołowi polscy skoczkowie narciarscy, Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu limanowskiego zaprezentują regionalne wyroby kulinarne, Swój udział w imprezie deklarują także lotnicy – baloniarze, którzy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych planują start i przelot nad okolicami wyścigu.

Więcej informacji na stronie internetowej zawodów www.wysciggorski.pl oraz Oficjalnym Portalu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski www.GSMP.pl

Patronat medialny: TVP Sport, TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, GSMP.pl

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Na poligonie w Żaganiu
Automobilklub Wielkopolski był organizatorem wraz z Rally Breslau International... więcej
KU CZCI MISTRZA KULIGA
W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku... więcej
77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy
(18.10.2019)  Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej

Strony

- Archiwum