Inauguracja i jubileusz w Załużu

Zimowa przerwa w wyścigach górskich dobiega końca i już 9 maja nastąpi inauguracja sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. W tym roku pierwsze rundy rozegrane zostaną na 4688 metrowej trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej w ramach 40 jubileuszowego Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego.

W tym roku świętujemy 40 edycję Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – mówi Wiesław Dymiński, Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie organizatora wyścigu. To dla nas wielkie święto. Tak bogatej historii górskiego ścigania na próżno szukać w Polsce. Najbezpieczniejszy, najstarszy, przyciągający rekordową frekwencję kibiców, to tylko niektóre z przymiotników, które w ciągu 35 lat zgromadził na swoim koncie kultowy już wyścig w Załużu – kończy Dymiński.

Świętujący w tym roku 40 edycję wyścig ma również drugą okazję do świętowania. Po raz pierwszy na Podkarpaciu, rozegrana zostanie bowiem runda FIA International Hill Climb Cup, co oznacza, że do Załuża przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Europy. Inauguracja sezonu wyścigów górskich podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego będzie stanowiła oprócz Cup-u, rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich, rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, otwierające sezon, a także dwie rundy Mistrzostw Słowacji.

Spodziewamy się blisko setki zgłoszeń. W ubiegłym roku i dwa lata temu mieliśmy 82 zawodników na liście, dlatego liczymy w tym roku na pobicie rekordu. To 40 edycja wyścigu, mamy dwie międzynarodowe rundy, rundy polskiego czempionatu, również po raz kolejny słowaccy zawodnicy pojawią się na naszym terenie, walcząc o punkty w Mistrzostwach Słowacji – mówi Marcin Fiejdasz dyrektor zawodów. Chcemy perfekcyjnie przygotować zawody, że w końcu jubileusz zobowiązuje. Mamy wspaniałych sędziów a zespół organizacyjny również wykonuje ogrom pracy, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

W tym roku biuro zawodów oraz badanie kontrolne przenoszą się z Hali Widowiskowej Sanockiego MOSiRu na sanocki Rynek, gdzie odbędzie się odbiór administracyjny, a samochody startujące w zawodach przejdą odbiór techniczny przed weekendowymi zmaganiami na trasie Załuż – Tyrawa Wołoska.
Na rynku podczas piątkowego dnia oprócz sportowych emocji pojawia się również imprezy towarzyszące związane z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego, przygotowane przez WORD w Krośnie.

Z pewnością wielką atrakcją podczas 40 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego będzie prezentacja zabytkowych samochodów kolekcjonerów z Krosna, które pojawią się na trasie wyścigu w sobotę i niedzielę i które będzie można podziwiać w okolicy startu w Wujskiem. Tysiące kibiców, którzy co roku pojawiają się na trasie oprócz sportowych wrażeń nie będą mieli okazji do nudy, ponieważ przygotowaliśmy wiele atrakcji  – mówi Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na wielkie święto wyścigów górskich oraz inaugurację polskiego sezonu GSMP jak również na pierwszą rundę FIA International Hill Climb Cup oraz rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej i do obejrzenia słowackich zawodników, którzy pojawią się 10 i 11 maja na Podkarpaciu.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Na poligonie w Żaganiu
Automobilklub Wielkopolski był organizatorem wraz z Rally Breslau International... więcej
KU CZCI MISTRZA KULIGA
W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku... więcej
77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy
(18.10.2019)  Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej

Strony

- Archiwum