Maraton samochodów elektrycznych przejeżdża przez Polskę!

Electric Marathon przyjeżdża do Polski w dniach 22 maja (Rzeszów) / 23 maja (Wieliczka) 2016 roku. Dołącz do nas!

Celem rajdu jest promowanie i wspieranie przyjaznych dla środowiska pojazdów elektrycznych w Europie. Wydarzeniu tradycyjnie patronować będzie Jego Wysokość Książe Monako Albert II.

Tegoroczna edycja jest w pełnym rozkwicie i oczekujemy wiele ciekawych niespodzianek. Zarejestrowani uczestnicy poczynają ostatnie przygotowania w swoich modelach samochodów elektrycznych tj. Tesla, BMW i8 i Fisker Karma, a komitet organizacyjny podejmuje wszelkich starań, by impreza poszła tak gładko, jak to możliwe.

W dniach 22 maja - 3 czerwca 2016 r. odbędzie się piąta edycja rajdu Electric Marathon Lwów – Monte Carlo 2016, który swoim zasięgiem obejmie 10 europejskich krajów. Trasa rajdu o długości ponad 3000 km obejmie: Lwów i Krakowiec (Ukraina), Rzeszów i Wieliczkę (Polska), Ostravę i Brno (Republika Czeska), Bratysławę i Šamorín (Słowacja), Wiedeń, Linz i Salzburg (Austria), Monachium, Augsburg, Stuttgart i Baden-Baden (Niemcy), Strasburg (Francja), Freiburg (Niemcy), Lucernę i Bellinzonę (Szwajcaria), Mediolan, Parmę, Florencję, Bolonię, Larderello, Pomarance, Pize i Genuę (Włochy), Menton (Francja). Rajd zakończy się w Monte Carlo (Monako), gdzie zwycięzcom nagrodę osobiście wręczy Jego Wysokość książę Albert II.

Wszyscy sympatycy motoryzacji zaproszeni są do udziału w tym wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniu. Aktualności o Rajdzie można sprawdzić na stronie http://electricmarathon.com/en/  - tam będzie wiele ciekawych rzeczy, aby wiedzieć!

 

Electric Marathon przyjeżdża do Polski w dniu 22 Maja (Rzeszów) – 23 Maja (Wieliczka) 2016 roku. Dołącz do nas!

O Electric Marathon

Electric Marathon jest rajdem na regularność, w którym liczy się przede wszystkim dokładność przyjazdu na punkt końcowy, a nie szybkość jazdy.

Samochód „zero”, który jedzie pierwszy na trasie ustanawia czas testowy przejazdu. Zwycięzcą zostaje uczestnik, którego czas przejazdu jest najbliższy czasu zerówki. Uczestnicy rajdu poruszają się po drogach Europy otwartych dla ruchu publicznego, zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Electric Marathon nawiązuje do ważnego historycznego rajdu jakim był Rajd Tallin-Monte Carlo, który odbywał się między 1930 a 1939 rokiem. W 2011 roku powrócono do tradycji tego europejskiego rajdu ale w nowoczesnej formie - teraz zawodnicy jadą tylko samochodami elektrycznymi.

Start do pierwszej edycji nowoczesnego rajdu o nazwie Electric Marathon odbył się przy udziale Jego Wysokości Księcia Monako Alberta II podczas oficjalnej wizyty w Tallinie. Obecnie Electric Marathon jest wydarzeniem cyklicznym, ale co roku wybierane są inne miasta na start. Meta rajdu pozostaje niezmiennie na głównym placu w Monte Carlo.

Wydarzenie organizowane jest przez Prezesa Electric Marathon - Juri Tamma, Honorowego Konsula Monako w Estonii oraz Wiceprezesa Electric Marathon Andriy Bilyy, CEO Electric Marathon International.

 

Press Office of Electric Marathon Lviv – Monte Carlo 2016

press.elmarathon@gmail.com

www.electricmarathon.com

www.facebook.com/electricmarathon

+380661029593

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Spółka Grupy Kapitałowej ORLEN z teamem DTM
ORLEN Team ART to nazwa nowego zespołu, który wystartuje w tegorocznej serii... więcej
Konkurs ofert na współpracę przy GSMP
KONKURS OFERT NA PROWADZENIE KOMISJI OBLICZEŃ PRZY GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH... więcej
Kurs na licencję RN - 08.02 - 09.02.2020 w Świdnicy
Program kursu na licencję RN organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club w... więcej
Kurs na licencję instruktora sportu samochodowego PZM - ZMIANA DATY KURSU !
1. Termin:II zjazd 7 i 8 listopada 2020, II zjazd + egzamin końcowy 28 i 29... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 08-09.02.2020 Świdnica
1. Termin:08.02 - 09.02.2020 (Sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Kurs na licencje BC,BC Junior
1. Termin:29 luty - 1 marca 2020r. ( sobota, niedziela)2. Miejsce:sala... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03 Tor Poznań
1. Termin:29 luty- 1 marca 2020r. ( sobota, niedziela)2. Miejsce:Sala... więcej
Szkolenie bezpieczeństwa dla zawodników sportu samochodowego
Jednodniowe szkolenie bezpieczeństwa dla zawodników sportu samochodowego (wg... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej

Strony

- Archiwum