Znakomite wyniki polskich zawodników na mistrzostwach Europy Enduro.

Podczas niezmiernie wymagających zawodów w czeskich Uhlirskich Janovicach ze znakomitej strony pokazali się polscy zawodnicy. Finał mistrzostw przebiegł podczas zmiennych warunków atmosferycznych, które spowodowały że przygotowana przez organizatorów bardzo trudna trasa nie pozwalała na jakiekolwiek błędy.
Podczas tych zawodów w galerii sław mistrzostw Europy zostało zapisane nowe polskie nazwisko. Do dotychczasowych mistrzów Europy polskiego pochodzenia, czyli Stanisławie Olszewskim, Ryszardzie Augustynie i Michale Szusterze, do listy dołączył Paweł Szymkowski - tegoroczny zdobywca mistrzostwa Europy klasy Junior E2/E3. „Pawka” po latach konsekwentnego dążenia do najwyższych europejskich laurów, wywalczył swój upragniony tytuł już rundę przed zakończeniem mistrzostw. W niedzielę podczas ostatniego przejazdu Enduro Testu, jadąc  głównie dla reprezentacji Polski, Paweł zaliczył bardzo groźnie wyglądający wypadek, który na szczęście zakończył się bez poważniejszych konsekwencji.
Reprezentacja Polski, w składzie Sebastian Krywult, Marcin Frycz, Adam Tomiczek oraz Paweł Szymkowski, zajęła znakomite trzecie miejsce zdobywając tytuł Drużynowego wicemistrza Europy i wygrała z tak znakomitymi rywalami jak Niemcy, Francja czy Holandia nie wspominając o gospodarzach zawodów. Jedynie Brytyjczycy i Włosi okazali się lepsi od naszego kwartetu. Najmłodszy w składzie Adam Tomiczek również pojechał znakomite zawody pieczętując bardzo udany sezon na drugim miejscu w klasie Junior do lat 20 i tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Europy.
W zawodach wystartował również Maciej Giemza, który ostatecznie w klasyfikacji sezonu ME zajął czwartą lokatę wśród zawodników do lat 20, a zawsze uśmiechnięty Jakub Kucharski, po czterech rundach zajął ósmą lokatę w klasie Junior E1.
Podczas zawodów rozegrano także Puchar Europu młodzików w klasie 50 cc, w którym wystartowało aż 4 reprezentantów naszego kraju – Aleksander Bracik, Kacper Zięba, Michał Cedro i Kamil Skowron. Niestety żaden z naszych młodzików nie osiągnął mety głównie z powodów sprzętowych.

Motocykle:

Rusza sezon Supermoto
11 maja na torze w Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa i Puchar... więcej
KM Stryków rozpoczyna pucharowy sezon w motocrossie
Trzy w jednym czyli wielka uczta motocrossowa na torze w ... więcej
Mistrzostwa Europy w Motocrossie za nami. Tymoteusz Dąbrowski na podium!
W Obornikach Wielkopolskich, w pierwszy weekend maja, zgodnie z ... więcej
Przed nami niedzielna rywalizacja podczas Mistrzostw Europy w Motocrossie
Na torze w Obornikach Wielkopolskich trwają Mistrzostwa Europy w ... więcej
Po wielu latach Europa wraca do Obornik
Już dzisiaj (04.05.2024 r.) w Obornikach Wielkopolskich rozpoczęły się... więcej
Z rozmachem rozpoczęli kolejny sezon zmagań w dyscyplinie Pit Bike
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF, Kayo rozpoczęły... więcej
Pawelec dwukrotnie punktuje w debiucie w mistrzostwach świata
Milan Pawelec wywalczył punkty w obu wyścigach pierwszej rundy motocyklowych... więcej