Zgrupowanie żużlowej kadry

Żużlowa Reprezentacja Polski udała się na obóz do Szklarskiej Poręby

Zawodnicy oraz szkoleniowiec Żużlowej Reprezentacji Polski  od 5. do 10. lutego będą przebywali na zimowym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. O celach, planie i programie obozu opowiadają przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański, oraz szkoleniowiec Żużlowej Reprezentacji Polski - Marek Cieślak.

Przewodniczący GKSŻ podkreśla,  że pomysłodawcą obozu jest Sponsor Generalny Reprezentacji, firma ENEA S.A.  - Możliwość takiego wyjazdu i zgrupowania Reprezentacji, to zasługa naszego sponsora, firmy Enea. Wszystkie koszty związane z tym obozem, który pozwoli nam jeszcze lepiej przygotować się do sezonu, pokryje właśnie nasz sponsor. Celem jest przede wszystkim integracja, przebywanie nieopierzonych jeszcze zawodników z tymi bardziej doświadczonymi wyjdzie im tylko na dobre – mówi Szymański.

Głównym zajęciem w trakcie obozu będzie jazda na nartach. - Do południa wszyscy zawodnicy pod okiem Marka Cieślaka trenować będą na nartach biegowych, a wieczorami pojeżdżą na stokach. Na koniec dnia odnowa biologiczna, by nieco zregenerować organizmy – opowiada przewodniczący GKSŻ.

Amatorem narciarstwa w rozmaitych formach jest sam trener Marek Cieślak.- To jest specyficzny obóz - dość krótki, bo tak naprawdę do wykorzystania mamy pełne cztery dni. Niemniej postaramy się w pełni je wykorzystać, przede wszystkim szusując na nartach. Przetestowałem już w tym roku piękne trasy w Jakuszycach, bowiem niedawno zakończyliśmy zgrupowanie z drużyną z Tarnowa. Trasy są pięknie przygotowane, dziennie robiliśmy nawet po dwadzieścia kilometrów. Chłopacy w klubie złapali bakcyla i teraz podobnego będę chciał zaszczepić wśród reprezentantów – przyznaje opiekun Kadry.

Szkoleniowiec  Żużlowej Reprezentacji Polski podkreśla jeszcze jeden ważny element obozu w Szklarskiej Porębie – integrację drużyny seniorskiej z juniorami.  - Młodzi chłopacy będą mieli możliwość  przebywania i porozmawiania między innymi z Tomkiem Gollobem, czy z Jarkiem Hampelem i Piotrkiem Protasiewiczem. Zależy mi, żeby ich kontakty przeniosły się również poza rywalizację sportową. Będziemy mieli do dyspozycji pływalnie i saunę. Będzie z nami także psycholog, który przeprowadzi kilka wykładów na temat psychologii sportu i przekaże chłopakom wiedzę, którą będą mogli później wykorzystać. Ta integracja ma wszystkim wyjść na dobre – przekonuje Cieślak.

W zgrupowaniu obok sztabu szkoleniowego wezmą udział: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Adrian Miedziński, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej (seniorzy) oraz Maciej Janowski, Przemysław i Piotr Pawliccy, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Kacper Gomólski (juniorzy).

Szczegółowe informacje o zgrupowaniu dostępne będą na stronie www.polskizuzel.pl

Żużel: 
Share

News

Wsparcie psychologiczne dla zawodników!
Od września 2021 OFERUJEMY profesjonalne WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE dla zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej
Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego
Informujemy, że w dniu 12.11.2021 r. Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Było tak blisko… Srebrny medal Polaków w FIM Speedway of Nations
Było blisko, ale Polska po raz kolejny zakończyła Speedway of Nations ze... więcej
Polacy prowadzą na półmetku
Kapitalna jazda Polaków w sobotnim finale Speedway of Nations w Manchesterze.... więcej
Ostatni sprawdzian na plus. Polska pokonała Resztę Świata
Wysokim zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz w Rybniku, w którym Żużlowa... więcej
„Szczakiele” 2021 rozdane. Gala PGE Ekstraligi z bohaterami sezonu
Tradycyjne „Szczakiele”, czyli nagrody przyznawane podczas Gali PGE... więcej
Mecz reprezentacji w Glasgow
Nie jeden, a dwa mecze towarzyskie rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski w... więcej
Skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata
Podajemy skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata w Rybniku w dniu 9... więcej
Artem Laguta mistrzem Świata! Srebro Bartosza Zmarzlika i wygrana w 2021 EWINNER Toruń FIM SGP of Poland
Najważniejszy wieczór sezonu 2021 należał do Artema Laguty. To właśnie on... więcej

Strony

- Archiwum