ZAKOŃCZENIE SEZONU ROTAXA W WIELKIM STYLU

Zwycięstwem w finałowych rundach pucharu ROTAX MAX CHALLENGE POLAND zakończył miniony weekend Mateusz Pyłka. Podczas rozegranych na radomskim kartodromie  XIII i XIV rundy kierowca Automobilklubu Polski okazał się najskuteczniejszy spośród rywalizujących w JUNIOR MAXIE. Jego młodszy brat- Oliwier, podczas weekendowych zmagań w MICRO MAXIE zajmował 10 i 13 lokatę.
Młodzi Komorowianie na treningi przybyli już we czwartek. Razem z teamem Jastrzębski Racing pracowali nad jak najlepszym przygotowaniem do zbliżających się wyścigów. Sobotnia czasówka odbywała się na deszczówkach, ale już od półfinału na torze pojawiło się słońce które towarzyszyło ścigającym się do końca weekendu.
Sobotnią rundę Mateusz rozpoczął od wywalczonego podczas czasówki 3 pola startowego. Swoją wysoką pozycję wykorzystał w półfinale. Szybko awansował i stoczył pojedynek koło w koło o prowadzenie z Karolem Jurmanowiczem. Ostatecznie jednak metę minął jako 2. W finale szybko wyszedł na pozycję lidera, utrzymując  ją do końca wyścigu i tym samym zwyciężając w całej rundzie.
Niedzielny trening oficjalny zakończył z najlepszym wynikiem i wywalczonym pole position. W półfinale utrzymywał swoją niezagrożoną pozycję lidera. Również w finale, nikt nie był w stanie zagrozić Mateuszowi, a zawodnik ukończył niedzielne zmagania z maksymalną ilością punktów.
Oliwier weekendowe wyścigi zaczął od wywalczonego, 11 wyniku czasówki. W półfinale przyspieszył i odpierając ataki Jerzego Spinkiewicza, zapewnił sobie awans o 2 oczka i 9 miejsce na mecie. Pechowy okazał się finał, podczas którego zawodnik wypadł  toru i nie mógł kontynuować rywalizacji. W podsumowaniu wyścigu zajął 15 lokatę, a rundy- 13.
Podczas niedzielnej czasówki MICRO MAXA kierowca osiągnął 10 rezultat ze stratą do lidera 0.627s. W półfinale zaliczył dobry start i szybko przebijał się w górę stawki, awansując o 4 oczka. Niestety również podczas niedzielnego finału dopadł go pech. Kierowca nie ukończył wyścigu, przez co w podsumowaniu rundy został sklasyfikowany na 10 pozycji.
W klasyfikacji generalnej sezonu 2014, Mateusz spośród startujących 20 zawodników JUNIOR MAXA zyskał miano 3 najlepszego kierowcy. Warto wspomnieć, że Mateusz jest najmłodszy w stawce i warunkowo startuje w tej kategorii. Oliwier zamyka tegoroczne zmagania z wywalczonym 11 miejscem MICRO MAXA.
Mimo końca sezonu, chłopcy nie udają się jeszcze na odpoczynek. Przed nimi treningi we włoskim Lonato, gdzie mierzyć się będą ze światową stawką ścigających się w pucharze ROKA. 

Karting: 
Share

News

Odszedł Artur Strychalski. Miał 71 lat.
Dziś w nocy odszedł od nas Artur Strychalski, wieloletni członek GKSK i szef... więcej
Regulamin Uzupełniający - 2 runda Roatax Max Challenge Poland, 02-04.10.2020r., Poznań
Regulamin Uzupełniający.Program minutowy - treningi.Program Minutowy - zawody.... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej

Strony

- Archiwum