W POZNANIU POZNALIŚMY ZWYCIĘZCÓW ZMAGAŃ KARTINGOWYCH

W miniony wekeend, Automobilklub Wielkopolski był organizatorem ostatnich dwóch rund pucharów: ROK Cup Poland i Easykart. Kartingowy tor „Poznań” był areną rozstrzygnięć punktowych dla większości kategorii. Po dwunastu rozegranych już rundach, aż w czterech kategoriach było można powalczyć o laur zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Regulaminowy zapis o odrzucaniu dwóch najgorszych rund ze wszystkich rozegranych, nie pozwalały nikomu „odpuszczać”, ponieważ matematyczne wyliczenia do samego końca nie przesądzały o miejscu w klasyfikacji generalnej rozgrywek.

W kategorii Baby Rok, w roli lidera wystartował Kacper Rogala (A.Leszczyński), który miał już zapewnione pierwsze miejsce, ale tuż za jego plecami walkę toczyli Alan Czyż (A.Wielkopolski), Damian Mazurek (A.Leszczyński), Igor Seweryn (A.Wielkopolski) i Dominik Garbaciak (A.Leszczyński). Trzynastą rundę wygrał Alan zapewniając sobie tym samym pewne drugie miejsce, ale najniższy stopień podium był jeszcze tematem otwartym. Niedzielna runda zaczęła się nie najlepiej dla Igora Seweryna, zajęte 13 miejsce w czasówce nie było tym czego się spodziewał. Doskonała jazda podczas pierwszego finału i czwarta pozycja na mecie, dawały jeszcze matematyczne szanse na podium. Drugi finał, zwyciężył ponownie Alan Czyż, a tuż za nim zameldował się Seweryn i Kacper Wojdyła. Przejeżdżając metę, Igor był pewny trzeciego miejsca na koniec sezonu, lecz już po zakończeniu wyścigu, została nałożona na niego kara trzech sekund, co ostatecznie przesądziło o zajęciu przez zawodnika szóstego miejsca. Po sezonie 2015 Igor może powiedzieć, że trzecie miejsce przegrał właśnie o trzy sekundy. Finałową rundę wygrał ponownie Alan Czyż, drugi był Kacper Wojdyła (WallraV Racing Club), a miejsce trzecie wywalczył Adam Piszczako (A. Wielkopolski). Końcowa klasyfikacja sezonu prezentuje się następująco:

1. Kacper Rogala (A.Leszczyński – Bambini Racing) 679 pkt
2. Alan Czyż (A.Wielkopolski) 649 pkt
3. Damian Mazurek (A.Leszczyński) 508 pkt  

W kategorii Mini Rok, kierowcy także pokazali wolę walki do samego końca. Tutaj także oglądać było można zaciętą rywalizację o zwycięstwo, zarówno w rundach jak i w końcowym podliczeniu. Gustaw Wittenberga (SPSK Moto kart Suwałki), Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet) i Marcel Kuc ( TTSK K-Team Tarnów) mieli szansę na wygraną całego sezonu. Sobotnią rundę wygrał Grinbergas, drugi był Marcel Kuc ze stratą jednego punktu, a trzeci Danielius Vavilovas (SPSK Motokart Suwałki). Janicki zakończył ściganie na miejscu piątym i to pozbawiło go szans na zwycięstwo nad Grinbergasem podczas niedzielnego wyścigu. Niedzielne podium czternastej rundy, wyglądało tak jak końcowa klasyfikacja sezonu, a więc:

1. Gustas Grinbergas (SPSK Motokart Suwałki – WTR Racing Team) 733 pkt
2. Adrian Janicki (A.Zielonogórski Duet – Jastrzębski Racing) 675 pkt
3. Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów) 587 pkt

Junior Rok, miał już praktycznie swojego zwycięzcę i tylko wielki pech mógł odebrać miejsce pierwsze Michałowi Kasiborskiemu (A.Kujawsko-Pomorski). Na dwa kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej, mieliśmy aż czterech pretendentów: Mateusza Pyłkę (A.Polski), Jana Antoszewskiego (A.Wielkopolski), Jana Galeję (A.Wielkopolski)
i Bartosza Paziewskiego (A.Kujawsko-Pomorski). Najbardziej pewnie mógł czuć się Mateusz, ale o trzecie miejsce zawodnicy toczyli zacięty bój do końcowej szachownicy. W sobotę wygraną rundy, swoją pozycję lidera przypieczętował Michał Kasiborski, drugi był Jan Galeja, co dawało mu jednocześnie trzecie miejsce w sezonie 2015,
a trzeci Szymon Urbaniak (A.Wschodni w Lublinie). Zajęte miejsce piąte, dawało jeszcze cień szansy Bartoszowi Paziewskiemu, aby powalczyć o najniższy stopień podium na koniec rozgrywek, bo zdobyte 36 punktów przez Mateusza Pyłkę, dawały jemu z kolei drugie miejsce w klasyfikacji sezonu. Czternasta runda już po czasówce zapowiadała się na prawdziwy finał. Antoszewski wygrał pole position, a Galeja uzyskał trzeci czas do startu w finale pierwszym, który ostatecznie zakończył się dla Antoszewskiego miejscem drugim, z kolei  Galeja dojechał do mety
na czwartej pozycji. Paziewski zaś zanotował szóste miejsce. Finał nr 2 był finałem finałów. Wygrał go Bartosz Paziewski, drugie miejsce zajął Jan Antoszewski, trzeci był Michał Kasiborski, a dopiero szósty Jan Galeja.
Tak zdobyte punkty, dały końcowy wynik rundy, jak i całego sezonu. Zwycięzcą rundy został Jan Antoszewski, drugie miejsce wywalczył Bartosz Paziewski, a trzecie Michał Kasiborski. Dwaj pierwsi kierowcy uzyskali tą samą liczbę punktów w rundzie, ale wygrana czasówka przez Antoszewskiego, zapewniła właśnie jemu pierwsze miejsce
na podium. Końcowe wyniki sezonu w Junior Rok prezentują się następująco:

1. Michał Kasiborski (A.Kujawsko-Pomorski – ACR) 771 pkt
2. Mateusz Pyłka (A.Polski – Jastrzębski Racing) 642 pkt
3. Jan Antoszewski (A.Wielkopolski – Speed Kart) 572 pkt

Kategoria ROK DVS, to pojedynek trzech kierowców. Apetyt na wygraną przez cały sezon mieli: Igor Lejko (WallraV Racing Club), Filip Wójcik (Moto Klub Radom) oraz Dawid Dziocha (Moto Klub Radom). Panowie toczyli ze sobą zaciętą walkę podczas każdej rundy, ale ostateczne rozstrzygnięcie miało miejsce na torze „Poznań”.
Okazję do zdobycia 150 punktów, najlepiej wykorzystał Igor Lejko, który to dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas tego weekendu. Całe podium wyglądało identycznie zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Miejsce drugie zajął Filip Wójcik, a trzecie Dawid Dziocha. Doliczone punkty za zajęte miejsca, rozstrzygnęły klasyfikacje końcową sezonu:

1. Igor Lejko (WallraV Racing Club) 740 pkt
2. Filip Wójcik (Moto Klub Radom – Jastrzębski Racing) 701 pkt
3. Dawid Dziocha (Moto Klub Radom – Jastrzębski Racing) 640 pkt

Daniel Zając również udowodnił, że walka do końca się opłaca. Kategoria ROK GP także obfitowała w zacięte pojedynki na torze. Sobotnie zmagania wygrał właśnie Daniel Zając (WallraV Racing Club), drugi był Mariusz Szymczak (A.Leszczyński), a trzecia Idalia Czarnocka (A.Rzemieślnik). Adrian Marcinkiewicz (A.Zielonogórski Duet), który walczył z Danielem o zwycięstwo końcowe w tej kategorii, dojechał do mety czwarty. Przed czternastą rundą ciągle nie był znany zwycięzca ROK GP. Szansę na zajęcie pierwszego miejsca miało trzech kierowców. Do ostatecznej rozgrywki, dołączyli jeszcze: Sebastian Lotz (A.Leszczyński), Ariel Piotrowski (A.Orski) i Idalia Czarnocka. Zawodnicy ścigający się podczas dwóch wyścigów, nie zwracali uwagi na kolegów, którzy w niedzielę musieli wyłonić zwycięzcę sezonu. W pierwszym finale, dramat przeżył Adrian Marcinkiewicz, który z powodów technicznych nie mógł rywalizować jak równy z równym przez co zakończył wyścig na 10 miejscu. Wygrał Szymczak, a Zając był czwarty. Finał numer dwa, to problemy techniczne i 0 punktów dla Mariusza Szymczaka, który nie dojechał na linię startu. Danielowi odpadł największy konkurent, a to już pozwoliło mu bezpieczne dojechać do mety. Dowożąc trzecie miejsce w wyścigu mógł cieszyć się z wygranej całego sezonu.

Końcowy wynik rundy, zostaje ustalony po obowiązkowym ważeniu. Na skutek braku wymaganej według regulaminu wagi, z wyścigu zostaje wykluczona Idalia Czarnocka, która zameldowała się na mecie tuż za Sebastianem Lotzem. Puchary za ostatnią rundę odebrali, za miejsce pierwsze Sebastian Lotz (A.Leszczyński), drugie Daniel Zając (WallraV Racing Club), a trzecie Ariel Piotrowski (A.Orski). Sezon po odrzuceniu dwóch najgorszych weekendów to :

1. Daniel Zając (WallraV Racing Club – D&D Motorsport) 736 pkt
2. Adrian Marcinkiewicz (A.Zielonogórski Duet – ACR) 702 pkt
3. Mariusz Szymczak (A.Leszczyński – D&D Motorsport) 678 pkt

Puchar Easykart to walka dwóch kierowców – Filipa Zagórskiego (A.Wielkopolski) i Alana Lalaka (Hawi Racing Team). Zawodnicy przez dwanaście rund rywalizowali o każdy punkt, ale oni także w pod poznańskim Przeźmierowie musieli spośród siebie wyłonić zwycięzcę. Sobota należała do Filipa, ale nie pozwalała mu na spokojne pojechanie
w niedzielę, ponieważ Alan przyjechał jako drugi. Trzecie miejsce i najniższy stopień podium wywalczyła Olivia Protasiewicz (WallraV Racing Club). Pierwsze pole startowe do finału nr 1 w niedzielę, uzyskał Filip Zagórski, ale pierwszą linię startową dzielił z Alanem Lalakiem. Finał ten wygrał ostatecznie Filip, a Alan dojechał do mety dopiero na jedenastej pozycji. Finał drugi, to także popis ze strony Zagórskiego, jednak ostatecznie rundę czternastą wygrała Olivia Protasiewicz, miejsce drugie zajął Filip Zagórski, a pierwsze swoje podium w karierze zanotował Kacper Nadolski (A.Wielkopolski).

Klasyfikacja sezonu w pucharze Easykart przedstawia się następująco :

1. Filip Zagórski (A.Wielkopolski – WTR Racing Team) 776 pkt
2. Alan Lalak (Hawi Racing Team – Junior 1.pl Racing Team) 739 pkt
3. Jan Południewski (Hawi Racing Team – Junior 1.pl Racing Team) 548 pkt

Kierowcy dwóch kateggorii, rywalizowali również w memoriałach: Baby Rok im. Pawła Marciniszyna i Junior Rok
im. Igora Gila. Zwycięzcami zostali zawodnicy, którzy podczas dwóch dni zebrali największą liczbę punktów.
W Baby Rok na podium staneli :

1. Alan Czyż (A.Wielkopolski) 150 pkt
2. Damian Mazurek (A.Leszczyński) 89 pkt
3. Kacper Wojdyła (A.Zielonogórski Duet) 77 pkt

Ojciec tragicznie zmarłego Pawła, Pan Janusz Marciniszyn, ufundował dla wszystkich zawodników tej kategorii nagrody rzeczowe, którymi były hulajnogi, które sprawiły im miłą niespodziankę.

Zwycięzcy memoriału Igora Gila natomiast to :

1. Michał Kasiborski (A.Kujawsko-Pomorski) 132 pkt
2. Bartosz Paziewski (A.Kujawsko-Pomorski) 96 pkt
3. Jan Galeja (A.Wielkopolski) 83 pkt

Ponad 110 zawodników i uczestników pokazów, udowodniło podczas tego weekendu na torze „Poznań”, że walczyć należy do samego końca, a zwycięzcą zostaje najlepszy, któremu oprócz umiejętności potrzeba także szczęścia.

Automobilklub Wielkopolski, dziękuje wszystkim obecnym na torze „Poznań” za ten sezon i… 

do zobaczenia w przyszłym roku!

Karting: 
Share

News

Odszedł Artur Strychalski. Miał 71 lat.
Dziś w nocy odszedł od nas Artur Strychalski, wieloletni członek GKSK i szef... więcej
Regulamin Uzupełniający - 2 runda Roatax Max Challenge Poland, 02-04.10.2020r., Poznań
Regulamin Uzupełniający.Program minutowy - treningi.Program Minutowy - zawody.... więcej
Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej

Strony

- Archiwum