Tarnowianin Rafał Kiwior w Zarządzie Okręgowym PZM

Uprzejmie informujemy, iż Okręgowy Zjazd Delegatów PZM wybrał kol. Rafała Kiwiora do władz Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Krakowie. Natomiast podczas pierwszego posiedzenia Zarząd Okręgowy PZM spośród swoich członków powołał kol. Rafała Kiwiora na Przewodniczącego Okręgowej Komisji Kartingowej.

Rafał Kiwior po wyborze podkreślił, że całe jego życie związane jest ze sportem i z motoryzacją. – Sport motorowy jest moją pasją i miłością oraz odgrywa bardzo ważną rolę na co dzień. Szczególnie sport kartingowy jest mi bardzo bliski, bo służy ludziom w każdym wieku do podnoszenia swoich umiejętności oraz doskonalenia techniki jazdy, jednocześnie kształcąc i wychowując duże rzesze naszego społeczeństwa. Nadrzędnym celem na przyszłość jest wytrwała praca nad rozwojem kolejnych pokoleń polskich kierowców oraz właściwe wychowanie komunikacyjne młodego pokolenia. To właśnie Karting odgrywa olbrzymią rolę w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oprócz typowych emocji sportowych doskonale służy zabawie i szkoleniu. Jest przygotowaniem do dalszego etapu kariery w motorsporcie, ale co najważniejsze jest super szkołą życia i poznawaniem motoryzacji. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym. Na całym świecie traktowany jest jako codzienny sport. Swymi zaletami zdobywa sobie należne miejsce pośród różnych form uprawiania sportu. Sport kartingowy musi być dostępny dla każdego, by zrodziła się nowa moda na karting.

W Polsce mamy jeszcze wiele do zrobienia. Potrzebujemy harmonijnej współpracy wielu instytucji by wypracować kompletny i wzorcowy mechanizm gwarantujący właściwy rozwój młodego pokolenia kierowców oraz doprowadzić do znaczącej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, ale i także zmienić mentalność społeczeństwa oraz wpoić właściwą kulturę motoryzacyjną. Musimy stawiać na rozwój siebie od strony psychofizycznej i motorycznej oraz na motywowanie przede wszystkim młodych ludzi do nauki praktycznej, jak być lepszym kierowcą w przyszłości. Przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o konieczności szybkiego powstania odpowiedniej infrastruktury dla młodych adeptów kierownicy - tzw. MOTODROMY, służyłby wszystkim kierującym. 

Karting w wielu przypadkach na drodze może uratować nam życie! Czy wiemy o tym?

Przypomnijmy tylko, iż Rafał Kiwior - to promotor kartingu i organizator imprez motoryzacyjnych, aktywny społecznik, propagator bezpiecznych zachowań na drodze oraz aktywnych form wypoczynku i sportowego trybu życia, z doświadczeniem 15 lat pracy na rzecz społeczności lokalnej, pomysłodawca i organizator wielu przedsięwzięć o charakterze turystycznym, rekreacyjno-sportowym, motoryzacyjnym, koordynator ogólnopolskiej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa", Laureat nagrody Prezydenta Miasta Tarnowa za wzorową realizację zadań na rzecz lokalnej społeczności z zakresu sportu i kultury fizycznej oraz promocję miasta Tarnowa oraz Laureat Plebiscytu Człowiek Roku 2014 - za szczególne zasługi dla mieszkańców regionu Małopolski w zakresie sportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum