Mistrzostwa Polski MX w Strykowie

Potężną dawkę adrenaliny zaserwowali w Strykowie zawodnicy startujący w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie. Jak za najlepszych lat maszyna startowa niemal pękała w szwach, a walka toczyła się „na grubość lakieru” we wszystkich klasach: MX65, MX85, MX2, MX Junior i oczywiście w „królewskiej” klasie Open.

Zacznijmy od tej ostatniej, rozegranej w niedzielę, w której mimo odniesionej niedawno kontuzji, od startu do mety brylował Łukasz Lonka (Automobilklub Głogowski). Do niego należały holeshoty i to on zebrał największą ilość punktów. Ale za jego plecami toczyła się również zażarta walka, w której pierwsze skrzypce grali bracia Łukasz i Karol Kędzierscy (KMCross Lublin, odpowiednio w generalce miejsce drugie i trzecie). Tuż za nimi ze zmiennym szczęściem walczył o każdą sekundę Tomek Wysocki (CKM Cieszyn). Niestety, w tym zacnym gronie zabrakło innego pretendenta do miejsca na pudle - Arkadiusza Mańka, który dzień wcześniej w wyścigu klasy MX2 doznał kontuzji, co wyeliminowało go z dalszej walki. Wspaniale zaprezentowała swoje możliwości jedyna dziewczyna Joanna Miller (CAMK Człuchów). Tegoroczna maturzystka w pierwszym biegu miała wywrotkę, jednak szybko się pozbierała i z miejsca 34. ostatecznie wylądowała na pozycji 18. To dobrze rokuje przed kolejną eliminacją Mistrzostw Świata Kobiet MX.

Na słowa uznania zasługuje także Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który jadąc na motocyklu 125ccm (czyli teoretycznie najwolniejszym wśród konkurentów) zajął miejsce piąte. Gorzej niestety tym razem wypadł piętnastolatek Maciek Więckowski (KMCross Lublin), ale miejmy nadzieję, że była to chwilowa niedyspozycja.

Tor w Strykowie, jak zwykle znakomicie przygotowany, okazał się też pechowy dla kilku innych faworytów, m.in dla Jacka Lonki (MKS Nekla), lidera w klasie Masters. W pierwszym przejeździe Jacek miał wywrotkę, boleśnie stłukł przedramię i musiał zrezygnować z dalszej walki. W klasyfikacji generalnej triumfował jego największy rywal Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Niezwykle emocjonująco przebiegała także walka w połączonych MX2/MX2 Junior. Szkoda jedynie, że klas tych nie rozdzielono. Ze względu na „nadkomplet” na maszynie startowej paru pechowców musiało wrócić do depo. W pierwszym wyścigu największe emocje wzbudziła pogoń Wysockiego za rywalami, gdy po wywrotce zawodnik ten z miejsca ósmego przedarł się aż na pozycję czwartą. Zresztą „glebę” zaliczył w drugim przejeździe, ale tym razem pozbierał się szybciej i był trzeci.Przed nami druga połowa rozgrywek, czy będzie równie emocjonująca? Najbliższe zawody odbędą się w Sobieńczycach (19.07/20.07 Mistrzostwa Polski Kobiet MX), a tydzień później w Człuchowie ścigać się będą zawodnicy w klasach MX85, MX Masters, MX2/MX2 Junior, MX Open, MX Kobiet.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkopek, Pasek, Kosa i Wielebski będą ścigać się na Verva Street Racing!
To będzie niecodzienne show! Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zobaczymy czołowych... więcej
Motocyklowe ostatki w Poznaniu
Choć lato jeszcze w pełni, to sezon wyścigów motocyklowych nieuchronnie zbliża... więcej
Międzynarodowe Drużynowe Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 17 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Dalecin, odbyły się Drużynowe... więcej
Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej

Strony

- Archiwum