Mistrzostwa Polski MX w Strykowie

Potężną dawkę adrenaliny zaserwowali w Strykowie zawodnicy startujący w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie. Jak za najlepszych lat maszyna startowa niemal pękała w szwach, a walka toczyła się „na grubość lakieru” we wszystkich klasach: MX65, MX85, MX2, MX Junior i oczywiście w „królewskiej” klasie Open.

Zacznijmy od tej ostatniej, rozegranej w niedzielę, w której mimo odniesionej niedawno kontuzji, od startu do mety brylował Łukasz Lonka (Automobilklub Głogowski). Do niego należały holeshoty i to on zebrał największą ilość punktów. Ale za jego plecami toczyła się również zażarta walka, w której pierwsze skrzypce grali bracia Łukasz i Karol Kędzierscy (KMCross Lublin, odpowiednio w generalce miejsce drugie i trzecie). Tuż za nimi ze zmiennym szczęściem walczył o każdą sekundę Tomek Wysocki (CKM Cieszyn). Niestety, w tym zacnym gronie zabrakło innego pretendenta do miejsca na pudle - Arkadiusza Mańka, który dzień wcześniej w wyścigu klasy MX2 doznał kontuzji, co wyeliminowało go z dalszej walki. Wspaniale zaprezentowała swoje możliwości jedyna dziewczyna Joanna Miller (CAMK Człuchów). Tegoroczna maturzystka w pierwszym biegu miała wywrotkę, jednak szybko się pozbierała i z miejsca 34. ostatecznie wylądowała na pozycji 18. To dobrze rokuje przed kolejną eliminacją Mistrzostw Świata Kobiet MX.

Na słowa uznania zasługuje także Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który jadąc na motocyklu 125ccm (czyli teoretycznie najwolniejszym wśród konkurentów) zajął miejsce piąte. Gorzej niestety tym razem wypadł piętnastolatek Maciek Więckowski (KMCross Lublin), ale miejmy nadzieję, że była to chwilowa niedyspozycja.

Tor w Strykowie, jak zwykle znakomicie przygotowany, okazał się też pechowy dla kilku innych faworytów, m.in dla Jacka Lonki (MKS Nekla), lidera w klasie Masters. W pierwszym przejeździe Jacek miał wywrotkę, boleśnie stłukł przedramię i musiał zrezygnować z dalszej walki. W klasyfikacji generalnej triumfował jego największy rywal Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Niezwykle emocjonująco przebiegała także walka w połączonych MX2/MX2 Junior. Szkoda jedynie, że klas tych nie rozdzielono. Ze względu na „nadkomplet” na maszynie startowej paru pechowców musiało wrócić do depo. W pierwszym wyścigu największe emocje wzbudziła pogoń Wysockiego za rywalami, gdy po wywrotce zawodnik ten z miejsca ósmego przedarł się aż na pozycję czwartą. Zresztą „glebę” zaliczył w drugim przejeździe, ale tym razem pozbierał się szybciej i był trzeci.Przed nami druga połowa rozgrywek, czy będzie równie emocjonująca? Najbliższe zawody odbędą się w Sobieńczycach (19.07/20.07 Mistrzostwa Polski Kobiet MX), a tydzień później w Człuchowie ścigać się będą zawodnicy w klasach MX85, MX Masters, MX2/MX2 Junior, MX Open, MX Kobiet.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Zaproszenie do składania ofert na nabycie praw do promocji zawodów z cyklu Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski
Polski Związek Motorowy z siedzibą w Warszawie przy ul. Kazimierzowskiej 66... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Przed nami wielki finał rywalizacji w Łodzi!
Odliczanie przed ostatnią w tym sezonie rundą Mistrzostw Świata SuperEnduro... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej

Strony

- Archiwum