Miller pierwsza w Olsztynie

Druga runda X-cross Pucharu Polski Kobiet za nami. Tym razem dziewczyny zmierzyły się na torze w Olsztynie. W pierwszej eliminacji, pod nieobecność Joasi Miller, zawodniczki zaciekle walczyły o najwyższy stopień podium. Tym razem było inaczej.... dominatorem okazała się Joasia, która nie dała żadnych szans swoim rywalkom.

Sobotnie treningi i przejazd kwalifikacyjny... Joanna pozostaje poza zasięgiem, jednak reszta zawodniczek wspaniale walczyła o każdą sekundę. Fantastyczna jazdą popisała się Zosia Radziwiłowicz uzyskując drugi czas dnia. Jak sama przyznała czuje,że jest naprawdę w dobrej formie i z dużymi nadziejami czeka na niedzielne wyścigi. Tym bardziej, że warunki na torze są bardzo dobre, organizatorzy zadbali o każdy jego metr, więc nie będzie to walka „o przetrwanie” a o każdy ułamek sekundy. Atmosfera fantastyczna, bo tam gdzie pojawiają się „Błotka” od razu gromadzi się tłum kibiców dopingujący ścigające się dziewczyny.

Drugi dzień zawodów... pogoda nadal sprzyja, nocny deszcz wyręczył tym razem polewaczki i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami ostrej rywalizacji. Gdy prowadzący zawody Andrzej Rencz zapowiada start dziewczyn, w pobliżu depo i wzdłuż toru gromadzą się widzowie a wśród nich liczne grono zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Polski, rozgrywanych równolegle na olsztyńskim obiekcie. Jako pierwsza na maszynę startową wjeżdża Miller. Po niej pojawiają się kolejne zawodniczki: Żaneta Zacharewicz, Sylwia Siebielec, Wiktoria Horodyńska, Zofia Radziwiłowicz, Monika Kaniewska, Kinga Gajewska, Aleksandra Szymuś, Agata Wochal i Milena Kojder. Rozlega się ryk silników, opadają bramki i....kilka metrów po starcie dwie driverki leżą na ziemi. Niefortunny start Kojder sprawia, że wpadają na siebie Radziwiłowicz i Horodyńska. Kilkadziesiąt sekund trwa walka ze sczepionymi motocyklami, na szczęście po chwili obydwie dziewczyny jadą dalej. I zaczyna się pościg. Przecież obydwie to pretendentki do miejsca na pudle. Tymczasem na torze niepodzielnie króluje Miller, prezentując fantastyczną technikę jazdy i niesamowitą kondycję. Zaczyna nawet dublować słabsze zawodniczki. Jako druga jedzie olsztynianka Sylwia Siebielec, która po wyścigu przyzna, że jest zaskoczona tak dobrym wynikiem tym bardziej, że pokonuje zwyciężczynię sochaczewskiej eliminacji – Żanetę Zacharewicz. W miarę stabilna jest też sytuacja na trzeciej i czwartej pozycji, na których dojeżdżają do mety Monika Kaniewska i Wiktoria Horodyńska.

Drugi wyścig zapowiada się równie emocjonująco, tym bardziej że Radziwiłowicz, mająca apetyt na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej, zapowiada ostrą jazdę po pechowym pierwszym przejeździe. I tak rzeczywiście się dzieje. Miller już po pierwszych kilkudziesięciu metrach obejmuje prowadzenie ale reszta zawodniczek rozpoczyna walkę o każdy metr. Po kilku minutach na drugie miejsce wychodzi Żaneta Zacharewicz natomiast kwestia trzeciego miejsca przez wiele minut pozostaje otwarta. Dłuższy czas nie oddaje pola Siebielec, jednak musi ustąpić Radziwiłowicz, która w tym przejeździe wszystko postawiła na jedną kartę. I w takiej właśnie kolejności zawodniczki dojeżdżają do mety.

Tradycyjnie na i koło podium stają wszystkie zawodniczki, bowiem każda z nich otrzymuje podarunki ufundowane przez Eco Touch, Naxa, Muc Off i X-cross. Kolejna edycja X-cross Pucharu Polski Kobiet w Strykowie 7 lipca.

X-cross

Motocykle: 
Share

News

Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej
Nowa klasa Supertwin 650 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski
W związku z coraz większą popularnością wyścigów motocyklowych w naszym kraju, w... więcej
Ostatnia prosta do Mistrzostw Świata SuperEnduro!
Od inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie oddziela nas... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej
Polacy na 11. miejscu w 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii
Za nami 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii. Team... więcej

Strony

- Archiwum