MACIEK SZYSZKO DWUKROTNYM MISTRZEM POLSKI, SZYMEK WICEMISTRZEM

Uroczysta Gala Sportu Kartingowego odbyła się w miniony weekend w warszawskiej Victorii. Na uroczystości wręczano pamiątkowe puchary za sezon 2014. Reprezentujący Automobilklub Morski bracia Szyszko zostali odznaczeni w klasyfikacji Mistrzostw Polski jak również Pucharu ROK Cup Poland. Ponadto młodszy z braci Maciek został Najbardziej Wartościowym Kierowcą Roku według magazynu Polski Karting, Szymek natomiast został nagrodzony za Debiut Roku w kategorii Senior.

Nagrody, puchary i najcenniejsze biało czerwone szarfy mistrzowskie to nie przypadek, a wynik ciężkiej pracy przez cały rok. Warto wspomnieć, że chłopcy przygotowywali się do sezonu za granicą gdzie panowały odpowiednie warunki pogodowe. Spędzili wiele weekendów we Włoszech, kiedy u nas panowała zima i wczesna wiosna. Początkowi sezonu towarzyszyły słodko-gorzkie uczucia, albowiem Maciek zwyciężył w najbardziej prestiżowej lidze na świecie WSK, natomiast Szymek podczas wypadku na torze złamał rękę, co wykluczyło go na długo z kolejnych przygotowań do sezonu. Sezon w Polsce rozpoczął się z początkiem maja. Najważniejsze wyścigi to oczywiście Mistrzostwa Polski , w których Maciek wygrywając 11 z 16 biegów finałowych wywalczył najwyższy stopień podium. To nie koniec sukcesów, Maciek zwyciężył we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży zdobywając tym samym kolejny tytuł Mistrza Polski Młodzików. Kolejna wygrana to Puchar ROK’a. Po 16 rundach w stawce 28 kierowców Maciek okazał się być najlepszy. Wziął również udział w Finale Międzynarodowym Rok’a, w którym został szóstym najszybszym kierowcą świata spośród 105 startujących zawodników w tej kategorii. Za te wszystkie osiągnięcia młodszy z braci Szyszko został uznany wg magazynu Polski Karting za Najbardziej Wartościowego Kierowcę Roku.

Starszy z braci Szyszko w sezonie 2014 został Wicemistrzem Polski, większość wyścigów ukończył na pierwszej lub drugiej pozycji. W klasyfikacji Pucharu ROK’a uplasował się na 6 pozycji. Warto wspomnieć o wielkim sukcesie Szymka podczas swojego debiutu w kategorii Senior Rok we Włoszech, gdzie co roku rozgrywany jest Światowy Finał ROK’a. Na torze spotykają się tam wybitnie dobrzy kierowcy. Szymek jest zaliczany do tego grona co przypieczętował zdobyciem 3 miejsca.
Sezon 2014 był pełen pracy. W tym miejscu należy powiedzieć, że sukces to również efekt pracy zespołu Speedkart, Karola Basza, Kamila Wódki, Błażeja Ziętka, Paolo Zani’ego z New Force, Marca Marceleta oraz wsparcia przez rodziców i dziadków.

Media4U - Łukasz Iwaniak ul. Zacisze 2

15-138 Białystok
tel. 0696-910-263

Karting:

W dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM będą nieczynne.
Informujemy, że w dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM na ulicy... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 9 /2024 z dnia 26.04.2024r. - zmiana terminu zgłoszeń
Zmiana terminu zgłoszeń dla 2 Rundy Rok Cup PolandKomunikat dostępny na stronie... więcej
Niemal setka kierowców na inaugurację KMP w Bydgoszczy
Ruszył kolejny sezon Kartingowych Mistrzostw Polski. Niemal 100 kierowców... więcej