Konferencja prasowa podczas zgrupowania kadry w Zakopanem

Do Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem przybyła liczna grupa dziennikarzy. Na konferencji obecni byli: gość specjalny zgrupowania - czterokrotny złoty medalista olimpijski - Robert Korzeniowski, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański, trener reprezentacji - Marek Cieślak, a także dwaj liderzy kadry - Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

Konferencja zaczęła się od krótkiego podsumowania minionego sezonu, w którym nasi kadrowicze odnieśli takie sukcesy jak złoty medal Drużynowego Pucharu Świata, indywidualne wicemistrzostwa świata Jarka Hampela, oraz wiele sukcesów naszej młodzieży. 

"Miniony rok był dla nas pełen sportowych sukcesów. Zarówno indywidualnie, jak i drużynowo nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Złoto w drużynówce, pierwszy raz w historii, całe podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów było zajęte przez naszych zawodników, a wygrał Patryk Dudek".

Zarówno trener Marek Cieślak jak i Tomasz Gollob i Jarosław Hampel zgodnie stwierdzili, iż najważniejszym celem jest obrona złotego medalu DPŚ. Indywidualnie plany naszych zawodników się różnią. Gollob po 19 latach zrezygnował z cyklu Grand Prix i będzie startować w tegorocznym SEC. Natomiast celem numer jeden Hampela jest wygranie całego cyklu GP.

Następnie przystąpiono do przedstawienia planów na sezon 2014. Głównymi celami są m.in. wprowadzenie nowej wersji oficjalnej strony internetowej, zwiększanie aktywności na portalach społecznościowych, inauguracja PolskiŻużel TV, rozstrzygnięcie konkursu na logo żużlowej reprezentacji, organizacja turniejów młodzieżowych pod patronatem oficjalnego sponsora kadry - Enea. 

Niezwykle zadowolony z zaproszenia na zgrupowanie był Robert Korzeniowski.

"Jest mi niezwykle miło, że mogę tutaj być. Podziwiam tych chłopaków. Atmosfera jest tutaj niezwykła. Podczas spotkania rozmawialiśmy na wiele tematów i stwierdzam, że wszystkich nas łączy miłość do sportu. Dziś byłem z kadrowiczami na marszobiegu w górach i było to niezwykłe przeżycie. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję uczestniczyć w treningu, choć niekoniecznie na motorze" - stwierdził Robert Korzeniowski.

Po konferencji dziennikarze przeprowadzali wywiady z zawodnikami i członkami Głównej Komisji żużlowej. Cała relacja z konferencji będzie dostępna oficjalnym kanale na YouTube.

Żużel: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Bydgoszcz gospodarzem finału DMŚJ
27 sierpnia na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy... więcej
PZM na rzecz WOŚP
Zapraszamy serdecznie do udziału w licytowaniu zestawów gadżetów wystawionych... więcej
Rusza Wirtualny Puchar eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej!
12 drużyn weźmie udział w drugiej edycji Wirtualnego Pucharu eWinner 1. Ligi i... więcej
Czy zainstalowałeś już naszą Aplikację Asystent Podróży PZM?
ASYSTENT PODRÓŻY PZM to bezpłatna aplikacja mobilna przydatna każdemu... więcej
Trwa finałowe głosowanie na Najlepszego Sportowca Polski 2020!
Kajetan Kajetanowicz oraz Bartosz Zmarzlik znaleźli się w finałowej dziesiątce... więcej
Zmarł Wojciech Grodzki
Po długiej chorobie zmarł sędzia Wojciech Grodzki. To wielka strata dla... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych ....
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021
życzyPolski Związek MotorowyZarząd Główny 
Biuletyn PZM nr 21 - Grudzień 2020
Cóż to był za rok! Przekładanie zawodów, ograniczenia, brak pewności, reżim... więcej

Strony

- Archiwum