Kapitalny powrót po kontuzji

Ariel Piotrowski znakomicie zaprezentował się podczas dwóch kolejnych rund ROK Cup Poland. Powracający do ścigania po ciężkim urazie włocławianin stanął na podium w Starym Kisielinie.

Pęknięcie dwóch żeber spowodowało, że były rajdowy wicemistrz Polski w klasie R2B musiał na pewien czas zrezygnować z rywalizacji na torach. Ból był tak silny, że Piotrowski podczas lipcowych zawodów w Poznaniu nie był w stanie jeździć wózkiem kartingowym i ze zmagań wycofał się już podczas treningów. Włocławianin powrócił do walki po sześciotygodniowej rekonwalescencji.

- Prawdę mówiąc trochę obawiałem się tego startu – mówi Ariel Piotrowski. – W głowie cały czas pozostawała myśl, czy te sześć tygodni faktycznie wystarczyło na doleczenie urazów. Bardzo zależało mi na jak najszybszym powrocie na tor, tym bardziej, że tegoroczny sezon krajowych startów dobiega końca. Zaufałem lekarzowi, jednak wiadomo, że stuprocentowej gwarancji w takich sytuacjach po prostu nie ma.

Podczas zawodów w Starym Kisielinie kontuzja na szczęście w ogóle nie dała znać o sobie i kartingowiec z Kujaw mógł skupić się wyłącznie na walce z rywalami. Od samego początku Ariel Piotrowski prezentował się na torze doprawdy znakomicie. Sesję treningową nazywaną regulacją gaźników zakończył na wysokim, trzecim miejscu. Jeszcze lepiej było w trakcie sesji kwalifikacyjnej, czyli na oficjalnym treningu. Włocławianin uzyskał drugi rezultat.

Pierwszą część finałowej rywalizacji Ariel Piotrowski zakończył na czwartym miejscu. W drugim wyścigu minął linię mety jako trzeci. Suma punktów dała mu miejsce na najniższym stopniu podium całej, jedenastej rundy cyklu. Włocławianin tym samym powtórzył swoje największe dotychczasowe osiągnięcie w kartingu. Na początku czerwca jedną z rund również zakończył na trzeciej pozycji. Co ciekawe, było to na tym samym obiekcie – w Starym Kisielinie.

- Ten tor naprawdę mi leży – stwierdza z uśmiechem Ariel Piotrowski. – Nie znaczy to jednak, że tylko w tym miejscu jestem w stanie powalczyć o czołowe miejsca. Kluczowe jest, żeby do rywalizacji przystępować w pełni zdrowym, bez dodatkowego balastu w postaci dokuczających kontuzji. Mam nadzieję, że co złego to już za mną i teraz będę mógł ze spokojem koncentrować się na walce o jak najwyższe lokaty. Z ostatniego startu pod Zieloną Górą jestem bardzo zadowolony, bo chyba trudno, żeby w tej sytuacji mogło być inaczej, skoro wraca się na tor po ciężkiej kontuzji i od razu z powodzeniem walczy się z krajową czołówką. Szczerze mówiąc, aż sam jestem trochę zaskoczony tak dobrym wynikiem.

Na drugi dzień, podczas dwunastej rundy cyklu, Ariel Piotrowski ponownie jak równy z równym walczył z najszybszymi zawodnikami kategorii ROK GP. O poszczególnych miejscach nierzadko decydowały ułamki sekund. Włocławianin zmagania w tej odsłonie Pucharu ROK ostatecznie zakończył na piątej pozycji.

Uczestników cyklu czekają już tylko dwie ostatnie rundy. Odbędą się one w dniach 12-13. września na kartingowej pętli Toru „Poznań”.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum