International Poland Championship (1) Bydgoszcz 07-09.06.2013.

Zgodnie z kalendarzem zawodów kartingowych na 2013 rok w miniony piątek i sobotę na bydgoskim torze kartingowym odbyły się zawody pod nazwą;

FIA-ZONE CENTRAL EUROPE CEZ KARTING - CHAMPIONSHIP w ramach których rozegrane zostały zawody:

• International  Rotax  Max  Poland  Trophy MAX,
  • International  Poland  Championship  I  seria
  • Kartingowe  Mistrzostwa  Polski  w  kat.  Młodzik  60  (  II  seria)

Organizatorem zawodów było Bydgoskie Towarzystwo Motorowe a honorowy patronat nad nimi tradycyjnie objęło Miasto Bydgoszcz.

W zawodach wystartowało 74 zawodników we wszystkich kategoriach zawodów.

W zawodach International Rotax Max Polan Trophy wystartowało 32 zawodników oraz 3 adeptów kartingu w pokazach Micro Max. Najliczniejsza była kategoria Junior Max, w której wystartowało 10 zawodników w tym 2 obcokrajowców. Wyniki końcowe zawodów w tej kategorii; zawody wygrał Dzianis Slavinski z BRL przed Rokasem Baciuska z LTU oraz Dominikiem Musiatowiczem z Automobilklubu " Rzemieślnik" W -wa. W kategorii Micro Max zawody wygrał Maciej Kocoń z Automobilklub Wschodniego przed Marcelem Kucem oraz Marcelem Surmaczem z UKS Moto-Kart "Energetyk" Biłgoraj.

W zawodach International Poland Championship wystartowało 29 zawodników w tym 6 obcokrajowców którzy startowali w kategorii KZ 2, gdzie ozdobą każdego wyścigu był występ 5 - krotnego mistrza świata Davide Fore, który ustanowił nowy rekord okrążenia toru, który obecnie wynosi 41,807 sek. za to osiągniecie otrzymał od organizatora puchar i certyfikat rekordu. Wyścigi w kategorii KZ 2 odbyły sie po raz pierwszy od kilkunastu lat. Zawody w tej kat. wygrał Paul Voegeding przed Davide Fore oraz Bartoszem Idźkowskim wszyscy z DTK Racing Team Poland. W kategorii KF triumfował Grzyb Michał z AW Poznań przed Danielem Szmelcuchem Z "BTM" Bydgoszcz.

Najliczniejszą kategorią w tych zawodach była kat. KF Junior w której został sklasyfikowanych 13 zawodników, wygrał Jan Kręcisz z AW Poznań przed Wiktorią Pankiewicz i Julią Pankiewicz obie zawodniczki z UKS Moto-Kart " Energetyk " Biłograj.

Wzawodach Kartingowych Mistrzostw Polski w kat. Młodzik 60 II seria wystartowało 14 zawodników. Triumfatorem tych zawodów został Michał Kasiborski z Automobilklubu Inowrocławskiego przed Maciejem Szyszko z Automobilklubu Morskiego oraz Bartoszem Paziewskim.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Pełne wyniki rywalizacji we wszystkich kategoriach znajdują się na stronie internetowej www.pzm.pl w zakładce karting/wyniki lub bezpośrednio na stronie internetowej www.kartresults.pl .Zawody zostały uwiecznione przez dziennikarzy z TVP 3 i gazet lokalnych.

Kolejne zawody z tej serii odbędą się w dniach 3/4 sierpnia 2013 na torze w Radomiu.

Karting:

Nowe kategorie w Rotax Max Challenge Poland. Za nami druga runda serii
Za nami kolejna runda Rotax Max Challenge Poland w Zielonej Górze. Na torze... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 10 /2024 z dnia 26.04.2024r. - wyniki 1 Runda KMP - Senior Max
W dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM będą nieczynne.
Informujemy, że w dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM na ulicy... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 9 /2024 z dnia 26.04.2024r. - zmiana terminu zgłoszeń
Zmiana terminu zgłoszeń dla 2 Rundy Rok Cup PolandKomunikat dostępny na stronie... więcej
Niemal setka kierowców na inaugurację KMP w Bydgoszczy
Ruszył kolejny sezon Kartingowych Mistrzostw Polski. Niemal 100 kierowców... więcej