Hampel zawodnikiem roku 2011! Wyniki Enea VI Gali Sportu Żużlowego

Za nami Enea VI Gala Sportu Żużlowego, która stanowiła podsumowanie sezonu 2011. Głosy kibiców zadecydowały, że miano zawodnika roku trafiło do Jarosława Hampela. Z kolei drużyną roku uznano Żużlową Reprezentację Polski.

 

Enea VI Gala Sportu Żużlowego odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, a ceremonię poprowadził dziennikarz TVP Sport - Przemysław Babiarz. Na imprezie zebrali się najlepsi zawodnicy minionego sezonu, a także żużlowi działacze. Na specjalne zaproszenie władz polskiego żużla do stolicy zawitali Paul Bellamy oraz Ole Olsen z firmy BSI/IMG, która zajmuje się organizacją zawodów Speedway Grand Prix oraz Speedway World Cup.

Podczas gali wręczono dwie nagrody specjalne. Pierwszą otrzymało miasto Sanok, które od kilku lat skutecznie promuje w Polsce wyścigi motocyklowe na lodzie. Statuetkę za to wyróżnienie odebrał Paweł Ruszkiewicz, który jest jednym z największych pasjonatów Ice Racingu w naszym kraju. - W Sanoku wszystko mamy pod kontrolą. W ostatnich dniach utrzymuje się plusowa temperatura, ale gdyby ktoś chciał, to funkcjonuje odpowiedni system i można wyjechać na lód - zdradził Ruszkiewicz podczas odbierania nagrody.

Druga nagroda specjalna powędrowała do firmy Nice Polska, która przez ostatnie trzy lata była głównym sponsorem reprezentacji Polski na żuzlu. W tym okresie Polacy nie mieli sobie równych w rozgrywkach o Drużynowy Puchar Świata. - Dziękuję za to wyróżnienie. Myślę, że decyzja o tym, by zainwestować w sport żużlowy się obroniła i dzięki temu staliśmy się bardziej rozpoznawalną marką. Mamy nadzieję, że teraz tę pracę z reprezentacją z równie dobrym skutkiem kontynuować będzie firma Enea - powiedział Adam Krużyński, dyrektor zarządzający w Nice Polska. - Adam nie mógł sobie wybrać lepszego momentu na współpracę Nice z polską kadrą. Trzy lata i trzy złote medale w DPŚ, lepszego wyniku nie można było osiągnąć - dodał trener Marek Cieślak.

Z kolei Cieślak został wybrany przez kibiców trenerem roku 2011. W zeszłym roku zdobył on z reprezentacją Polski trzeci z rzędu Drużynowy Puchar Świata, a prowadzony przez niego Stelmet Falubaz Zielona Góra okazał się najlepszy w rozgrywkach Speedway Ekstraligi. - Oby kolejny sezon był równie udany. Będziemy walczyć z całych sił o kolejny sukces w Drużynowym Pucharze Świata, choć nie będzie łatwo. Mogę też powiedzieć, że "Jaskółki" z Tarnowa będą latać niezwykle wysoko - stwierdził trener, który w tym roku w rozgrywkach ligowych odpowiedzialny będzie za wyniki Tauronu Azotów Tarnów.

Kibice docenili także trzeci z rzędu triumf Żużlowej Reprezentacji Polski w DPŚ i to właśnie jej przyznali tytuł drużyny roku. Sukces Polaków został doceniony także przez włodarzy BSI/IMG. Wprawdzie puchar Ove Fundina, który można otrzymać za zwycięstwo w tych rozgrywkach jest przechodni, ale Brytyjczycy postanowili uhonorować dokonania "biało-czerwonych" i na ręce kapitana kadry Tomasza Golloba przekazali jego replikę. - Ciesze się, że mogę być w Warszawie w takim gronie. Gratuluję sukcesów polskim żużlowcom i z radością przekazuję im replikę tego pucharu - stwierdził Bellamy.

Najważniejsza nagroda, czyli tytuł zawodnika roku, powędrowała do Jarosława Hampela. Leszczynianin w minionym sezonie zdobył pierwszy w karierze złoty medal Indywiudualnych Mistrzostw Polski, nieźle radził sobie także w cyklu Grand Prix, gdzie ostatecznie zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. - Mam już srebrny i brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, chciałbym do tego dorzucić jeszcze to upragnione złoto. Może w tym roku mi się to uda - stwierdził "Mały". - Cieszę się, że ta nagroda trafiła na ręce Jarka, bo w zeszłym roku był lepszy. Ja jednak się nie poddaję i zapowiadam walkę w nadchodzącym sezonie. Obaj motywujemy siebie nawzajem. Chciałbym zostać tą światowa "jedynką" po raz drugi w karierze, a on po raz pierwszy. Mam nadzieję, że w sportowej walce w tym roku to ja okażę się lepszy - stwierdził Gollob, który rok triumfował w tej kategorii rok wcześniej, po tym jak zdobył upragniony tytuł mistrza świata.
 

 

Poniżej prezentujmy wyniki i laureatów wszystkich dziewiętnastu kategorii.

Zawodnik roku: Jarosław Hampel
Junior roku: Maciej Janowski
Drużyna roku: Żużlowa Reprezentacja Polski
Trener roku: Marek Cieślak
Odkrycie roku: Piotr Pawlicki
Najlepszy zawodnik I ligi: Krzysztof Buczkowski
Najlepszy zawodnik II ligi: Przemysław Pawlicki
Działacz roku: Władysław Komarnicki
Organizator roku: Drużynowy Puchar Świata w Gorzowie
Impreza roku: mecz Polska - Reszta Świata w Toruniu
Kibice roku: CKM Włókniarz Częstochowa
Sponsor roku: Enea SA
Promocja żużla: Telewizja Polska
Media roku - telewizja: Canal +
Media roku - prasa: Tygodnik Żużlowy
Media roku - internet: sportowefakty.pl
Żużlowe zdjęcie roku: Michał Szmyd
Nagroda specjalna dla miasta Sanok za popularyzację wyścigów na lodzie
Nagroda specjalna za 3 lata współpracy dla firmy Nice Polska

 

Żużel: 
Źródło newsa: 
Share

News

Polacy prowadzą na półmetku
Kapitalna jazda Polaków w sobotnim finale Speedway of Nations w Manchesterze.... więcej
Ostatni sprawdzian na plus. Polska pokonała Resztę Świata
Wysokim zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz w Rybniku, w którym Żużlowa... więcej
„Szczakiele” 2021 rozdane. Gala PGE Ekstraligi z bohaterami sezonu
Tradycyjne „Szczakiele”, czyli nagrody przyznawane podczas Gali PGE... więcej
Mecz reprezentacji w Glasgow
Nie jeden, a dwa mecze towarzyskie rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski w... więcej
Skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata
Podajemy skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata w Rybniku w dniu 9... więcej
Artem Laguta mistrzem Świata! Srebro Bartosza Zmarzlika i wygrana w 2021 EWINNER Toruń FIM SGP of Poland
Najważniejszy wieczór sezonu 2021 należał do Artema Laguty. To właśnie on... więcej
Jakub Miśkowiak Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów! Brąz dla Lamparta
Najlepsi juniorzy świata znów stanęli do rywalizacji. W piątkowe popołudnie... więcej
Artem Laguta wygrywa piątkową odsłonę FIM SGP w Toruniu. Maciej Janowski drugi!
Artem Laguta znów pokazał siłę w cyklu. Zawodnik BETARD SPARTY wygrał 2021... więcej
Przedostatnie starcie w walce o tytuł mistrza Świata – zapowiedź 2021 EWINNER Toruń FIM SGP of Poland
Na toruńskiej MotoArenie odbędzie się 10. runda zmagań o tytuł Indywidualnego... więcej
Egzamin na licencję "Ż" i 250cc w Rybniku - wyniki!
W dniu 27.09.2021 r. w Rybniku odbył się egzamin na licencję "Ż i 250cc.... więcej

Strony

- Archiwum