Gwiazdy nagrodzą najlepszych w Toruniu

 10 listopada w Toruniu odbędzie się Wielka Gala Sportu Kartingowego. Tradycyjne podsumowanie roku wyścigowego ma być szczególnym wydarzeniem. Nie tylko z powodu 50-lecia CIK FIA oraz kartingu w Polsce.

 Po raz pierwszy kartingowe podsumowanie roku odbędzie się w Toruniu. Na spotkanie wszystkich kierowców organizatorzy wybrali miejsce szczególne - Centrum Kultury Dwór Artusa. Miejsce, w którym odbywały się wydarzenia najważniejsze dla grodu Kopernika. Liczący ponad 600 lat Dwór przyjmie za kilka dni najlepszych zawodników sportu kartingowego, nie tylko tych, którzy rywalizowali w sezonie 2012, ale również gwiazdy polskiego kartingu.Gala, którą swoim patronatem honorowym objęli między innymi prezydent miasta Torunia Michał Zaleski oraz wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes ma w tym roku wymiar szczególny. Rok 2012 jest bowiem wielkim jubileuszem kartingu na świecie, 50-rocznicą powołania Międzynarodowej Komisji Sportu Kartingowego oraz jubileuszem sportu kartingowego w naszym kraju. Polska była jednym z pierwszych państw europejskich, które przystąpiły do tworzonej w 1962 roku CIK FIA.

 Sezon 2012 był również szczególny dla zawodników. Seria Rok Cup Poland wystartowała w Polsce już po raz dziesiąty. Liczne grono Polaków wzięło udział w dziesiątym, jubileuszowym finale światowym tej serii w Lonato. Do swojego jubileuszu szykują się również zawodnicy Rotaxa. Rotax Max Challenge Poland, najmłodsza obecnie seria w naszym kraju w przyszłym roku po raz piąty wyjedzie na polskie tory.Jednak przede wszystkim, karting w tym roku, bardzo szeroko otworzył drzwi medialności. Każda kartingowa impreza transmitowana była na żywo na stronach internetowych magazynu Polski Karting. Przy okazji każdych zawodów powstawał program Karting Cafe, w którym kierowcy, mechanicy i ludzie kartingu omawiali najciekawsze wydarzenia i wyścigi.

 10 listopada w Toruniu kartingowy wieczór również zapowiada się niezwykle interesująco. Wszystko za sprawą nagród specjalnych, które okraszą ceremonię dekoracji najlepszych zawodników. Redakcja Magazynu Polski Karting nagrodzi wielu z nich w kilkunastu kategoriach. Kapituła Toruń Karting Masters 2012 wybrała najlepszych w tym sezonie debiutantów, najskuteczniejszych zwycięzców, kartingowe odkrycie roku i zawodnika, który otrzyma nagrodę Fair Play. Nie zapomniano również o organizatorach, promotorach i sędziach oraz - co jest absolutną nowością podczas ogólnopolskiego podsumowania kartingowego - mechanikach, którzy odgrywają bardzo ważną rolę.

 Nagrody specjalne wręczą kartingowe gwiazdy, które również zawitają do Torunia. Byli kartingowi mistrzowie Polski nagrodzą laureatów Karting Masters 2012 - kartingowych oskarów magazynu Polski Karting. Wśród nich znajdą się Jakub Rość, mistrz i wicemistrz sprzed 10 lat w kategorii młodzieżowej, który udanie rywalizował z Robertem Kubicą. Maciej Bernacik, jedyny polski zwycięzca finału światowego Rok Cup International, mistrz kraju Rok Junior i późniejszy kierowca formuły BMW. Zjawi się również Michał Słomian, mistrz Polski ICA Junior z roku 2002, obecnie testowy kierowca Verva Racing Team w Porsche Supercup. Nie zabraknie również najszybszego Polaka w finałach światowych w historii Seweryna Tobiego Szczepanika, który kilkukrotnie zwyciężał w pucharach Easykarta i Rotaxa.

Gościem gali w Toruniu będzie również Adam Zalewski jr, który aktualnie jest jedną z gwiazd polskiego driftu. Niespełna 12-latek z Koszalina, którego jeszcze kilkanaście miesięcy temu widzieliśmy na torach kartingowych w zawodach Easykarta i Rotaxa jest najmłodszym kierowcą w historii tej dyscypliny motorosportu. Popularny Rubik również wręczy jedną z nagród specjalnych.

 Gala w Toruniu odbędzie się 10 listopada i w całości transmitowana będzie przed Polski Karting na stronie www.polskikarting.pl. Zapraszamy do oglądania.

Karting: 
Share

News

Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
Komunikat 1.2020
Komunikat 1.2020 - Akademia Karting FIA 2020, Kalendarz 2020, Licencja... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
Życzy Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny     ... więcej
Głosujmy na Michalinę
Michalina Sabaj, polska finalistka w projekcie FIA Girls on Track -... więcej
Już po raz 17 poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa
 Poznaliśmy Kartingowych Mistrzów Tarnowa na rok 2019. Już po raz 17... więcej
Gala sportu kartingowego 2019
 W minioną sobotę, 23 listopada 2019, zawodnicy uroczyście zakończyli... więcej
ROTAX GRAND FINALS 2019 ZA NAMI
Sezon kartingowy ROTAXa dobiegł końca, jego zwieńczeniem był rozgrywany we... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej
Na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA nasi reprezentanci brylowali w sobotę w Pucharze GT
Sobota, 2 listopada, kolejny dzień pierwszych Igrzysk Sportów Motorowych FIA,... więcej
Dzień treningów na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA
Piątek, 1 listopada minął na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA w Rzymie pod... więcej
Pierwsze Igrzyska Sportów Motorowych FIA otwarte!
Inauguracyjne Igrzyska Sportów Motorowych Międzynarodowej Federacji... więcej

Strony

- Archiwum