Gwiazdy nagrodzą najlepszych w Toruniu

 10 listopada w Toruniu odbędzie się Wielka Gala Sportu Kartingowego. Tradycyjne podsumowanie roku wyścigowego ma być szczególnym wydarzeniem. Nie tylko z powodu 50-lecia CIK FIA oraz kartingu w Polsce.

 Po raz pierwszy kartingowe podsumowanie roku odbędzie się w Toruniu. Na spotkanie wszystkich kierowców organizatorzy wybrali miejsce szczególne - Centrum Kultury Dwór Artusa. Miejsce, w którym odbywały się wydarzenia najważniejsze dla grodu Kopernika. Liczący ponad 600 lat Dwór przyjmie za kilka dni najlepszych zawodników sportu kartingowego, nie tylko tych, którzy rywalizowali w sezonie 2012, ale również gwiazdy polskiego kartingu.Gala, którą swoim patronatem honorowym objęli między innymi prezydent miasta Torunia Michał Zaleski oraz wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes ma w tym roku wymiar szczególny. Rok 2012 jest bowiem wielkim jubileuszem kartingu na świecie, 50-rocznicą powołania Międzynarodowej Komisji Sportu Kartingowego oraz jubileuszem sportu kartingowego w naszym kraju. Polska była jednym z pierwszych państw europejskich, które przystąpiły do tworzonej w 1962 roku CIK FIA.

 Sezon 2012 był również szczególny dla zawodników. Seria Rok Cup Poland wystartowała w Polsce już po raz dziesiąty. Liczne grono Polaków wzięło udział w dziesiątym, jubileuszowym finale światowym tej serii w Lonato. Do swojego jubileuszu szykują się również zawodnicy Rotaxa. Rotax Max Challenge Poland, najmłodsza obecnie seria w naszym kraju w przyszłym roku po raz piąty wyjedzie na polskie tory.Jednak przede wszystkim, karting w tym roku, bardzo szeroko otworzył drzwi medialności. Każda kartingowa impreza transmitowana była na żywo na stronach internetowych magazynu Polski Karting. Przy okazji każdych zawodów powstawał program Karting Cafe, w którym kierowcy, mechanicy i ludzie kartingu omawiali najciekawsze wydarzenia i wyścigi.

 10 listopada w Toruniu kartingowy wieczór również zapowiada się niezwykle interesująco. Wszystko za sprawą nagród specjalnych, które okraszą ceremonię dekoracji najlepszych zawodników. Redakcja Magazynu Polski Karting nagrodzi wielu z nich w kilkunastu kategoriach. Kapituła Toruń Karting Masters 2012 wybrała najlepszych w tym sezonie debiutantów, najskuteczniejszych zwycięzców, kartingowe odkrycie roku i zawodnika, który otrzyma nagrodę Fair Play. Nie zapomniano również o organizatorach, promotorach i sędziach oraz - co jest absolutną nowością podczas ogólnopolskiego podsumowania kartingowego - mechanikach, którzy odgrywają bardzo ważną rolę.

 Nagrody specjalne wręczą kartingowe gwiazdy, które również zawitają do Torunia. Byli kartingowi mistrzowie Polski nagrodzą laureatów Karting Masters 2012 - kartingowych oskarów magazynu Polski Karting. Wśród nich znajdą się Jakub Rość, mistrz i wicemistrz sprzed 10 lat w kategorii młodzieżowej, który udanie rywalizował z Robertem Kubicą. Maciej Bernacik, jedyny polski zwycięzca finału światowego Rok Cup International, mistrz kraju Rok Junior i późniejszy kierowca formuły BMW. Zjawi się również Michał Słomian, mistrz Polski ICA Junior z roku 2002, obecnie testowy kierowca Verva Racing Team w Porsche Supercup. Nie zabraknie również najszybszego Polaka w finałach światowych w historii Seweryna Tobiego Szczepanika, który kilkukrotnie zwyciężał w pucharach Easykarta i Rotaxa.

Gościem gali w Toruniu będzie również Adam Zalewski jr, który aktualnie jest jedną z gwiazd polskiego driftu. Niespełna 12-latek z Koszalina, którego jeszcze kilkanaście miesięcy temu widzieliśmy na torach kartingowych w zawodach Easykarta i Rotaxa jest najmłodszym kierowcą w historii tej dyscypliny motorosportu. Popularny Rubik również wręczy jedną z nagród specjalnych.

 Gala w Toruniu odbędzie się 10 listopada i w całości transmitowana będzie przed Polski Karting na stronie www.polskikarting.pl. Zapraszamy do oglądania.

Karting: 
Share

News

Polacy w Kartingowych Mistrzostwach Europy w Wackersdorfie
Dwóch polskich kierowców wzięło udział w zakończonych w miniony weekend... więcej
Kierowcy Rotax Max Challenge Poland ścigali się w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się pierwsza samodzielna runda Rotax Max... więcej
Regulamin Uzupełniający - 4 runda Rok Cup Poland, 24-26.09.2020r., Bydgoszcz.
Regulamin Uzupełniający,Program Minutowy,Zestawienie Sędziów.FORMULARZ... więcej
Druga runda FIA Akademii w Genk
W belgijskim Genk odbyła się druga runda FIA Kartingowych Mistrzostw Europy w... więcej
Regulamin Uzupełniający 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, Toruń.
Regulamin Uzupełniający, 1 Runda Rotax Max Challenge Poland, 11-13.09.2020r.,... więcej
Trzecia runda Rok Cup Poland w Toruniu
W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia odsłona serii pucharowej Rok Cup... więcej
Polacy w finałach mistrzostw Europy w Sarno
Czterech polskich kierowców wystartowało we włoskim Sarno w kolejnej rundzie... więcej
Polski reprezentant udanie w FIA Academy Trophy
W miniony weekend we włoskiej Adrii zakończył się pierwszy weekend wyścigowy... więcej
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!
KMP 2020. Poznaliśmy nowych mistrzów Polski!W Przeźmierowie w miniony weekend... więcej
Komunikat 16.2020
Komunikat 16.2020 - Informacja Promotora Rok Cup Poland.

Strony

- Archiwum