Enea VI Gala Sportu Żużlowego

24 lutego 2012 w Centrum Olimpijskim PKOl odbędzie się VI Gala Sportu Żużlowego.
 

Gala żużlowa po raz szósty!

W piątek, 24.02.2012 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się Enea VI Gala Sportu Żużlowego. Już po raz szósty Polski Związek Motorowy uhonoruje najlepszych polskich zawodników, trenerów oraz organizatorów imprez żużlowych za sukcesy osiągnięte w trakcie minionego roku. Ze względu na wybitne dokonania polskich żużlowców w 2011 roku na gali w Warszawie pojawią się wszyscy najważniejsi przedstawiciele sportu żużlowego na świecie z brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata, Jarosławem Hampelem oraz kapitanem Żużlowej Reprezentacji Polski, Tomaszem Gollobem na czele.

Rok 2011 zapisał się w kronikach sportu jako jeden z najlepszych w historii polskiego speedwaya. Jarosław Hampel drugi sezon z rzędu zakończył zmagania na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata. Hampel razem z Tomasz Gollobem, Piotrem Protasiewiczem, Januszem Kołodziejem i Krzysztofem Kasprzakiem zdobyli także trzeci raz z rzędu tytuł Drużynowych Mistrzów Świata. Jak co roku, także z imprez rangi mistrzostw Europy nasi reprezentanci zawsze przywozili medale zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.

Wszyscy autorzy największych ubiegłorocznych sukcesów zostaną wyróżnieni w czasie gali. Nagrody w ośmiu kategoriach wybierze kapituła w składzie: Andrzej Grodzki, Michał Sikora, Piotr Szymański, Leszek Blanik i Jerzy Szczakiel. W siedmiu kategoriach wyboru dokonają kibice za pomocą systemu SMS-owego. Każdy przesłany SMS bierze udział w losowaniu nagród w postaci biletów na tegoroczne zawody Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata. - Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania i mamy ogromną nadzieję, że kibice sportu żużlowego włączą się do zabawy. To oni zadecydują o tym, kto wygra w siedmiu kategoriach, w tym najważniejszej - na Zawodnika Roku 2011 - mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

- W czasie Enea VI Gali Sportu Żużlowego oficjalnie podsumujemy udany dla polskiego żużla sezon 2011, ale nie zabraknie przedstawienia planów na najbliższych kilka miesięcy. Kolejny raz spotkamy się w niezwykle prestiżowym miejscu – w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W tym roku relację na żywo z gali po raz pierwszy w historii przeprowadzi TVP Sport, dlatego postaramy się, by była to wyjątkowe wydarzenie - dodaje Szymański.

W programie gali dla zgromadzonej publiczności przewidziano liczne atrakcje. O oprawę muzyczną zadba szturmująca ostatnio listy przebojów Alexandra. Galę poprowadzi dziennikarz i komentator sportowy TVP, Przemysław Babiarz.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy zainteresowani mogą nabywać bilety na galę za pośrednictwem Polskiego Związku Motorowego. Dwuosobowe zaproszenie na galę, która rozpocznie się o 19:30, kosztuje 350 zł. Więcej informacji na temat zakupu biletów udziela Biuro Sportu i Turystyki pod numerem telefonu  (22) 849 33 81.

Szczegółowe informacje na temat gali oraz głosowania dostępne są na stronie www.polskizuzel.pl/gala

Żużel: 
Share

News

Wsparcie psychologiczne dla zawodników!
Od września 2021 OFERUJEMY profesjonalne WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE dla zawodników... więcej
Biuletyn PZM Nr 24 - Październik 2021
No i mamy jesień. Na dworze coraz zimniej i dni stają się coraz krótsze. Pora... więcej
Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego
Informujemy, że w dniu 12.11.2021 r. Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Było tak blisko… Srebrny medal Polaków w FIM Speedway of Nations
Było blisko, ale Polska po raz kolejny zakończyła Speedway of Nations ze... więcej
Polacy prowadzą na półmetku
Kapitalna jazda Polaków w sobotnim finale Speedway of Nations w Manchesterze.... więcej
Ostatni sprawdzian na plus. Polska pokonała Resztę Świata
Wysokim zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz w Rybniku, w którym Żużlowa... więcej
„Szczakiele” 2021 rozdane. Gala PGE Ekstraligi z bohaterami sezonu
Tradycyjne „Szczakiele”, czyli nagrody przyznawane podczas Gali PGE... więcej
Mecz reprezentacji w Glasgow
Nie jeden, a dwa mecze towarzyskie rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski w... więcej
Skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata
Podajemy skład drużyny Polski na mecz Polska Reszta - Świata w Rybniku w dniu 9... więcej
Artem Laguta mistrzem Świata! Srebro Bartosza Zmarzlika i wygrana w 2021 EWINNER Toruń FIM SGP of Poland
Najważniejszy wieczór sezonu 2021 należał do Artema Laguty. To właśnie on... więcej

Strony

- Archiwum