Błażusiak Mistrzem po raz piąty.

Tadeusz Błażusiak zdobył Grand Prix Francji i piąty raz z rzędu został mistrzem świata w SuperEnduro. Nowotarżanin wygrał w Tours dwa finałowe wyścigi, raz był drugi. Najgroźniejszy rywal Taddy'ego, David Knight zajął kolejno czwarte, szóste i piąte miejsce.

Mistrzostwa świata ponownie kończyły się w 7-tysięcznej hali Parc des Expositions. Najszybszy w treningu, Tadeusz Błażusiak ukończył sesję Superpole na drugim miejscu - za Jonnym Walkerem, przed Bellino, Knightem, Gomezem i McCanneyem.

Mathias Bellino prowadził do przedostatniego okrążenia pierwszego wyścigu. Przegrał finisz z Tadkiem Błażusiakiem, który tym samym zapewnił sobie mistrzostwo świata. W drugim finale Błażusiak startował z przedostatniego pola. Na trzecim kółku był już na czele stawki, wyprzedzając Joaquima Rodriguesa. Na ostatnim okrążeniu Błażusiak popełnił błąd na głazach i spadł za Jonny'ego Walkera. Końcowy wyścig wieczoru przyniósł popis Błażusiaka, który na drugim okrążeniu minął Mathiasa Bellino i dotarł do mety 7 sekund przed Walkerem.

Paweł Szymkowski, dziesiąty w pierwszym finale juniorów, wygrał drugi finałowy wyścig. Adrian Andrzejak dwukrotnie zajął 14 miejsce, Dawid Sienkiewicz był dwa razy piętnasty. Szymkowski ukończył mistrzostwa na piątej pozycji.

Emma Bristow wspierana przez Sherco, wygrała francuską rundę i została pierwszą w historii, mistrzynią świata kobiet w SuperEnduro. Na 10 miejscu sklasyfikowano Annę Wygachiewicz, na trzynastym - Natalię Śniadą.