Kolejna runda PITBIKE GP zawitała na nowo powstały tor pitbike’owy w Obornikach k/Poznania

Przedstawiciele klubu Motoklub Oborniki oraz działacze ZO PZM w Poznaniu dołożyli wszelkich starań, by nasze zawody spełniły oczekiwania wszystkich zawodników, głównie tych, którzy wystartowali w cyklu po raz pierwszy.

I udało się! V runda PITBIKE GP dostarczyła zawodnikom oraz kibicom wielu sportowych wrażeń!

Pierwszy dzień oczywiście pod znakiem mini MX. Stawka ponad 60 zawodników z całej Polski. W najmłodsej klasie KADET rywalizacja była bardzo zacięta, a walka o jak najlepsze pozycje trwała do samego końca. Finalnie po dwóch seriach zwyciężył Maciej Mularczyk z Automobilklubu Śląskiego, drugi był Kuba Barczyk z SKM MAD Motors, a najniżej na podium stanął Filip Kopacz.

Ich starsi koledzy z klasy JUNIOR w walce o pierwsze miejsce pokazali maksymalne umiejętności, gdzie w dwóch wyścigach tasowali się na torze Patryk Barczyński z SKM MAD Motors z Michałem Valyavskyym, a próbował ich gonić Jakub Żurek z miejscowego klubu OTS Motoklub Oborniki. Ostatecznie zwyciężył Patryk Barczyński z Leszna.

JUNIOR PRO, czyli bardziej doświadczeni juniorzy, wcale nie odbiegali walecznością od młodszych kolegów. Antoni Michalski z SKM MAD Motors po zaciętej walce wygrał drugi wyścig z Bartoszem Bańborem z LAMBA PitBike Rzeszów, co dało mu zwycięstwo w zawodach, a trzeci był kolega klubowy Bartosza – Jan Kaczmarzyk.

W klasie płci pięknej – WOMEN, walczyło pięć zawodniczek. Dotychczas bezkonkurencyjna Julia Pieprzyk z SKM MAD Motors po pechowym wyścigu z awarią motocykla musiała oddać najwyższe miejsce na podium świetnie w tym dniu dysponowanej Julii Behrendt z Otopit Toruń. Trzecia była reprezentantka klubu Motopower Kleszczów – Aleksandra Nowak.

OLDBOY, czyli zawodnicy po czterdziestce, to pokaz pięknej jazdy reprezentanta klubu LKS Jastrząb Lipno – Sławomira Kruszyńskiego, który za plecami przywoził w obydwu wyścigach kolejno Łukasza Wanika z Dębicy oraz Leszka Zemlera z Pitbike 51.

Najszybsza klasa OPEN pokazała wielkie doświadczenie oraz opanowanie miejscowego zawodnika klubu OTS Oborniki – Szymona Przymusińskiego, który swoją równą jazdą podsumował punkty z wyścigów i wskoczył najwyżej na pudło, a tuż za nim uplasowali się – Mikołaj Barczyński oraz Krzysztof Kudłaty z MKS Nekla.

Niedziela to tradycyjne ściganie w formule Cross Country.

W klasie Kadet to kolejno Kuba Świerczyński – LAMBA PITBIKE, Maciej Mularczyk – Automobilklub Śląski i Franciszek Pięta – OTS Motoklub Oborniki.

Wśród juniorów najszybszym i najwytrwalszym okazał się Patryk Barczyński z SKM Mad Motors, drugi był Jakub Żurek z OTS Motoklub Oborniki, a trzeci dojechał na metę Bartosz Wnęczak – podopieczny Akademii Pitbike Moto-Mucha.

Wśród szybszych juniorów w klasie PRO wygrana Antoniego Michalskiego z SKM MAD Motors, którego zacięcie ścigał, lecz nie dogonił – Bartosz Bańbor z LAMBA PitBike, a za nim najmłodszy w stawce – Jan Kaczmarzyk także z LAMBY.

Panie w klasie WOMEN pomimo wysokiej temperatury i trudnego toru bardzo odważnie pokonały trasę. Najszybsza była tym razem Julia Pieprzyk z Leszna, która przywiozła za placami swoje klubowe koleżanki – Annę Oleśniewicz oraz Oliwię Barczyńską.

Zawodnicy klasy OLDBOY po godzinnym wyścigu na metę wjechali w kolejności: Łukasz Wanik, Leszek Zemler oraz Patryk Nejdora.

W klasie OPEN bezkonkurencyjny okazał się Dawid Lampart z rzeszowskiego klubu LAMBA PitBike, który z kilkuminutową przewagą przywiózł za sobą Mikołaja Barczyńskiego i Marcina Wrzesińskiego z SKM MAD Motors.

W ten weekend odbyły się także przejazdy pokazowe dla przyszłych zawodników, którzy nie osiągnęli jeszcze wieku 8 lat. Wśród nich najlepiej zaprezentował się znany naszej publiczności Tymek Andrzejewski, który śmiało można powiedzieć, frunął nad torem niczym mała rakieta – to był pokaz umiejętności i doświadczenia zaledwie 7 letniego przyszłego zawodnika.

Podsumowując V Rundę warto podkreślić, że organizacja, warunki i przygotowany tor przez MotoKlub Oborniki były na najwyższym poziomie, o czym także wielokrotnie wspominali zawodnicy. Do tego dobra frekwencja, nowi zawodnicy oraz rodzinna atmosfera sprawiły, że zabawa była na najwyższym poziomie!

Do zobaczenie na VI Rundzie PITBIKE GP

Share

News

Mistrzostwa Europy EMX65 i EMX85: Polacy wracają z Sardynii ze znakomitymi wynikami
18 września, podczas 10 rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie Grand Prix... więcej
Walka z pogodą na Mistrzostwach Europy Enduro w Kielcach
18. i 19. września w podkieleckim Piekoszowie rozgrywana była kolejna runda... więcej
Team LRP Poland na mecie Bol d'Or
Zawodnicy zespołu LRP Poland pokazali niesamowitą determinację, mimo awarii... więcej
Przedwczesny koniec Bol d'Or dla Wójcik Racing Teamu
Obie załogi Wójcik Racing Teamu nie ukończyły w niedzielę 24-godzinnego wyścigu... więcej
Mistrzostwa Europy Enduro. Prawdziwe enduro!
Rozgrywane w Piekoszowie koło Kielc Mistrzostwa Europy Enduro to składanka... więcej
Jaworski i Psiuk na starcie Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 w Riola Sardo
18-09 września 2021 w słonecznej Italii, na Sardynii, na torze w Riola Sardo... więcej
Największe święto Enduro w Polsce w sezonie 2021
Już 18 i 19 września w Piekoszowie, w okolicach Kielc, odbędą się dwie kolejne... więcej
Druga połowa Mistrzostw Europy w rajdach Enduro startuje w Kielcach!
W najbliższy weekend, 18 i 19 września, organizowane są dwie kolejne, czyli V i... więcej
Puchar Polski Pit Bike Off-Road: Wielkie emocje na torze w Mórkowie
To była największa, jak do tej pory runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. W... więcej

Strony

- Archiwum