Świetna jazda i duży sukces Wójcik Racing Team na zakończenie sezonu Mistrzostw Świata FIM EWC

Motocykliści Wójcik Racing Teamu wywalczyli dwa miejsca na podium w dwunastogodzinnym finale mistrzostw świata FIM EWC na portugalskim torze Estoril. Na koniec sezonu zespół 77 zdobył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a ekipa 777 również czwartą pozycję w klasyfikacji Superstock. Zawody były drugimi dla Wójcik Racing Team w barwach PKN ORLEN.

Ścigająca się z numerem 77 ekipa w składzie Gino Rea, Broc Parkes i Sheridan Morais, ukończyła zmagania na trzeciej pozycji, kończąc sezon 2019 - 2020 w takim samym stylu, w jakim go rozpoczęła, na podium.

Dzięki temu zespół sięgnął po czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Team z numerem 77 ponownie wygrał także Trofeum Dunlopa oraz sięgnął po pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołów niezależnych.

Na dwunastej pozycji linię mety minęli z kolei zawodnicy zespołu z numerem 777, Polacy Marek Szkopek i Adrian Pasek oraz Szwed Christoffer Bergman, którzy wywalczyli trzeci stopień podium w kategorii Superstock. Ekipa, która w dwóch z czterech wyścigów sezonu 2019 - 2020 startowała z w pełni polskim składem i statusem Reprezentacji Polski, zakończyła sezon na czwartym miejscu w klasie Superstock. Zespół WRT w ten weekend jednak zrezygnował z tego statusu, aby dać szansę Christofferowi Bergmanowi, który jest jednym z filarów ekipy.

- To był bardzo gorący dzień na torze w Estoril. To nie dwadzieścia cztery godziny jak w Le Mans, ale nadal to bardzo trudny wyścig. Dlatego cieszę się, że możemy go zakończyć sukcesem i symbolicznym szampanem. Zrobiliśmy genialną robotę, nie popełniliśmy żadnych błędów – zupełnie, jak podczas wyścigu w Bol d’Or, gdzie też zdobyliśmy podium. Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny, że dołączyłem do Wójcik Racing Team. Razem udowodniliśmy przez ten rok, że możemy się ścigać jak równy z równym z zespołami producenckimi – mówi Gino Rea, zawodnik teamy 77.

- Jestem zmęczony, a jednocześnie bardzo szczęśliwy. Wyścig w Estoril był trudny, ale początek wyśmienity dla nas. Środek biegu pojechaliśmy trochę gorzej, ale końcówką przypieczętowaliśmy trzecie miejsce na mecie. Cały sezon przez pandemię był ciężki. Nie tylko dla nas, ale dla wszystkich. Jednak finalnie jesteśmy szczęśliwi, ponieważ zajęliśmy w generalce czwarte miejsce i zdobyliśmy podium w Estoril. Serdeczne podziękowania dla całego teamu, dla kibiców i wszystkich, którzy nas wspierali – powiedział Marek Szkopek, zawodnik teamu 777.

Sezon 2019 - 2020 Mistrzostw Świata FIM EWC rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku wyścigiem Bol d’Or na francuskim torze Le Castellet. Następnie zmagania przeniosły się do Malezji na tor Sepang, w grudniu 2019 roku. Trzecia runda odbyła się przed miesiącem we francuskim Le Mans, a w ten weekend sezon zakończył wyścig w Estoril.

W ramach Mistrzostw Świata FIM EWC zawodnicy rywalizują w trzyosobowych teamach. Każdy dysponuje przez wyścig tylko jednym motocyklem. Dozwolone są zmiany, które następują co około 50 minut. Przez cały czas zawodnicy nie mają możliwości komunikowania się z obsługą techniczną, a informacje przekazywane są jedynie poprzez specjalne tablice.

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Pilarczyk, Giemza i Kajetanowicz w "Jaka to melodia?"
Uczestnikami dzisiejszego odcinka teleturnieju „Jaka to melodia”... więcej
1 runda Mistrzostw Polski Quadcross i 1 runda Pucharu Polski w Motocrossie w Chojnie przełożone
W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, 1 runda  Mistrzostw... więcej
Odwołana 2 runda Pucharu Polski Mini Motocykli Pit Bike OFF-ROAD w Dąbrowie Górniczej
W zwiazku z obowiązujacymi w Polsce ogrniczeniami, wprowadzonymi w powodu... więcej
1 i 2 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country w Kwidzynie przełożona
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z pandemią, 1 i 2 runda... więcej
Start Polaków w Le Mans przesunięty
Legendarny wyścig 24 Heures Motos w Le Mans, pierwsza runda motocyklowych... więcej
Wręczenie szarf i statuetek za sezon 2020 w Mistrzostwach Polski w rajdach BAJA
Informujemy, iż wręczenie szarf i statuetek za sezon 2020 w Mistrzostwach... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
1 runda Pucharu Polski Pit Bike off-road w Głażewie przełożona na inny termin
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, związanymi z pandemią, 1 runda Pucharu... więcej
Biuletyn PZM nr 22 - Marzec 2021
Wiosna! A to oznacza zbliżający się sezon oraz pierwszą rocznicę życia w... więcej
Debiutuje Puchar Polski Pit Bike Off-Road. Pierwsza runda w Głażewie!
Po raz pierwszy w formule Pucharu Polski Pit Bike, po raz pierwszy na torach... więcej

Strony

- Archiwum