Są gotowi walczyć o tytuł mistrza. Mistrzostwa Polski Pit Bike coraz bliżej!

Największe gwiazdy zawodniczego świata pit bike zmierzą się w Toruniu podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski Pit Bike. Organizatorzy przygotowują prawdziwe święto dyscypliny.

To będzie najbardziej emocjonujący weekend tego sezonu. 5 i 6 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Pit Bike. To pierwsze tej rangi zawody, tym samym po raz pierwszy w dziejach polskiego motorsportu wyłonieni zostaną mistrzowie w siedmiu klasach: Stock 90, Pit Girls, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit-Dla nas to wielkie wydarzenie i nobilitacja całej dyscypliny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Zadbamy nie tylko o szczególną oprawę mistrzostw, ale i samą formułą przysporzymy zawodnikom ogromnych emocji. Łącznie trzy wyścigi rozpisane na dwa dni, w tym niedzielny finał z punktacją razy półtorej. Do tego wyścigi odbywają się w klasach, a nie grupach wyścigowych, jak przyzwyczailiśmy się do tego w Pucharze Polski Pit Bike SM. Sam nie mogę się doczekać tego wydarzenia i mam nadzieję, że zawodnicy, którzy zjadą do nas z całego kraju, mają podobne odczucia.

W sobotę uczestnicy Mistrzostw Polski Pit Bike wezmą udział w treningach wolnych, kwalifikacjach i dwóch wyścigach. Po zakończeniu pierwszego dnia, otrzymają nowe pola startowe do niedzielnego starcia. Wielkim finałem będą podia z odebranym hymnem narodowym. Dla zawodników to szczególne wyróżnienie, bo wydarzy się to po raz pierwszy.

Walkę o podium zapowiada Mateusz Molik, zawodnik klasy Super Pit, jeżdżący na motocyklu YCF. -Po pierwszej rundzie pucharowej, muszę przyznać, że poziom w tym roku jest bardzo wysoki, a w najmocniejszej klasie jadą na prawdę świetni zawodnicy. W ostatni weekend sierpnia jadę jeszcze na testy Northern Talent Cup, które odbędą się na torze Oschersleben. Z Niemiec przyjeżdżamy do Torunia powalczyć o mistrzowski tytuł. Myślę, że jestem w dobrej formie, czuje się wjeżdżony i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji pit bike.

Bardzo ciekawie zapowiada także rywalizacja Pań. W klasie Pit Ladies podczas pierwszych zawodów w tym sezonie wystartowało aż jedenaście zawodniczek i pięć dziewczynek do 12 roku życia w nowoutworzonej stawce Pit Girls. -Sezon zapowiada się naprawdę ciekawie. Zawodnicy czas pandemii przepracowali bardzo dobrze treningowo. Już po pierwszych zawodach było widać bardzo duży progres całej stawki. Mnie to cieszy, bo to mobilizujące, a drugie miejsce, które zajęłam w Starym Kisielinie mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego będę tym razem walczyć o najwyższe laury. Tor znam i lubię. Walka będzie do ostatniej sekundy- zapowiada Sylwia “Dzik” Dzikuska, zawodniczka MRF Polska.

Mistrzostwa Polski Pit Bike odbędą się w dniach 5-6 września 2020 na toruńskiej Awix Racing Arenie. Wydarzenie objęte jest reżimem sanitarnym oraz bez udziału publiczność. Tradycyjnie całość będzie można śledzić dzięki relacji na żywo. Złoszenia przyjmuje organizator wydarzenia: https://otopit.pl/mp/

Share

News

Czy zainstalowałeś już naszą Aplikację Asystent Podróży PZM?
ASYSTENT PODRÓŻY PZM to bezpłatna aplikacja mobilna przydatna każdemu... więcej
Peterhansel pisze historię, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢  30 lat po swoim pierwszym dakarowym zwycięstwie na... więcej
Spełnione marzenie- Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM na podium Rajdu Dakar 2021
Mamy za sobą ostatni, 12 etap, rajdu Dakar 2021. Jedyny pozostały w stawce... więcej
DAKAR 2021 Przed ostatnią prostą
W centrum uwagiJedenasty etap Dakaru, chociaż skrócony o około 50 kilometrów... więcej
W morzu wydm – Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM awansuje po wymagającym 11. etapie Rajdu Dakar 2021
Rajd Dakar 2021 jest już na ostatniej prostej. To jednak bardzo długa i bardzo... więcej
DAKAR 2021 Słodko-gorzki dzień Hondy
W centrum uwagiTrasa 10. etapu znów wiodła wśród niezwykłej scenerii i... więcej
DAKAR 2021 Dzień dramatów na trasie
W centrum uwagiWtorek był na Dakarze wymarzonym dniem dla fotografów, ale... więcej
Im dalej w las… - Konrad Dąbrowski z DUUST RALLY TEAM puka do top 30 po 9. etapie Rajdu Dakar 2021
Jeśli ktoś myślał, że im bliżej końca Rajdu Dakar 2021, tym łatwiej, to etap 9.... więcej
DAKAR 2021 Nasser po raz czterdziesty
W centrum uwagiPlanowane miasto przyszłości Neom nie wyszło jeszcze z piasku i... więcej

Strony

- Archiwum