Polskie zwycięstwo w CEE Bonus Cup!

W miniony weekend na austriackim torze Speedworld odbyła się impreza otwierająca sezon europejskiej serii CEE Rotax Max Challenge. W imprezie wystartował tylko jeden polski kierowca, Juliusz Ociepa, który wygrał rywalizację w najmłodszej kategorii. Juliusz jest tegorocznym obrońcą trofeum CEE Rotax Max Challenge.

Bonus Cup był w miniony weekend jedyną imprezą kartingową, która się odbyła w kontynentalnej części Europy. Niemal we wszystkich krajach europejskich, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii zawody kartingowe zostały przełożone lub odwołane. Węgierscy promotorzy, którzy przenieśli swoją imprezę z Włoch do Austrii postanowili rozegrać zawody, w których udział wzięło 65 zawodników. Część zespołów i kierowców opuściła padok austriackiego toru w obawie przed zamknięciem granic. Były wśród nich również cztery polskie zespoły 46Team, KRZ Motorsport, KRK Racing i JR Racing.

Juliusz Ociepa był jedynym polskim kierowcą, który korzystając z gościnności austriackiej ekipy KMS Europe, wziął udział w zawodach i wygrał rywalizację w najmłodszej kategorii Micro Max.

Julek zajął trzecią pozycję w treningu oficjalnym oraz finiszował na pierwszej pozycji w trzech punktowanych wyścigach, co dało mu bezapelacyjne zwycięstwo.

Warto dodać, że zawodnik z Częstochowy to ubiegłoroczny zwycięzca CEE Rotax Max Challenge w kategorii Micro Max, trzeci kierowca Rotax International Trophy, jak również zdobywca pucharu Polski Rotax Max Challenge oraz uczestnik finału światowego Rotax Grand Finals.

Tryumfatorami innych kategorii zostali Martin Molnar (HUN, Mini Max), Tomas Stolcermanis (LAT, Junior), Filip Jenic (SRB, Senior), Juris Zalitis (LAT, DD2 Masters) oraz Bence Major (HUN, DD2 Max).

Trzecią pozycję w kategorii Mini Max zdobył ukraiński kierowca Rostislav Kostyna, startujący na polskiej licencji kartingowej.

Karting:
Źródło zdjęcia:

W dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM będą nieczynne.
Informujemy, że w dniu 2 maja 2024 r. (czwartek) biura ZG PZM na ulicy... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 9 /2024 z dnia 26.04.2024r. - zmiana terminu zgłoszeń
Zmiana terminu zgłoszeń dla 2 Rundy Rok Cup PolandKomunikat dostępny na stronie... więcej
Niemal setka kierowców na inaugurację KMP w Bydgoszczy
Ruszył kolejny sezon Kartingowych Mistrzostw Polski. Niemal 100 kierowców... więcej