Eliminacje Srebrnego Kasku, które zgodniez Kalendarzem Sportu Żużlowego 2018 powinny odbyć się w Krośnie, Rawiczu i Bydgoszczy.
Termin zawodów: 16.04.2019 r. (wtorek).
W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartują zawodnicy wyłonieni z zawodów kwalifikacyjnych wg następujących zasad:
Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów – 4 zawodników:
miejsca od 1 do 3 z finału SK ’19 - 3 zawodników
nominacja GKSŻ - 1 zawodnik
Finaliści IMŚJ z 2018 roku: Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Maksym Drabik i Robert Chmiel uzyskują bezpośrednio miejsce w finale Srebrnego Kasku (Art. 846.4 Regulamin Sportu Żużlowego na rok 2019)
Podajemy listy startowe:
RAWICZ
1 Krzysztof Sadurski Unia Leszno SSA
2 Viktor Trofimov Speedway Lublin SA
3 Przemysław Liszka WTS SA Wrocław
4 Szymon Szlauderbach Unia Leszno SSA
5 Mateusz Jagła ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
6 Jakub Miśkowiak Włókniarz Częstochowa SA
7 Przemysław Giera KS ROW Rybnik SA
8 Bartłomiej Kowalski Włókniarz Częstochowa SA
9 Sebastian Szostak TŻ OSTROVIA SA
10 Kevin Fajfer GTM START Gniezno
11 Kamil Nowacki TŻ OSTROVIA SA
12 Damian Stalkowski GTM START Gniezno
13 Kamil Wieczorek GKM Grudziądz SA
14 Damian Pawliczak ZKŻ SSA Zielona Góra
15 Mateusz Bartkowiak Stal Gorzów Wlkp. SA
16 Jakub Osyczka ZKŻ Zielona Góra
R1 Mateusz Błażykowski GTM START Gniezno
R2 Mateusz Adamczewski TS Kolejarz Opole
AWANS DO FINAŁU: 4
KROSNO:
1 Patryk Zieliński Wilki Krosno SA
2 Patryk Rolnicki GKM Grudziądz SA
3 Eryk Borczuch KŻ Orzeł Łódź
4 Kamil Kiełbasa KS Toruń SA
5 Piotr Pióro KŻ Orzeł Łódź
6 Jarosław Krzywosz TS Kolejarz Opole
7 Wiktor Lampart Speedway Lublin SA
8 Maciej Kuromonow Speedway Lublin SA
9 Mateusz Cierniak Unia Tarnów ŻSSA
10 Przemysław Konieczny Unia Tarnów ŻSSA
11 Patryk Wojdyło WTS SA Wrocław
12 Dawid Rempała Unia Tarnów ŻSSA
13 Michał Curzytek PSŻ Poznań
14 Michał Gruchalski Włókniarz Częstochowa SA
15 Bartosz Curzytek PSŻ Poznań
16 Mateusz Świdnicki Włókniarz Częstochowa SA
R1 Mateusz Tudzież KS ROW Rybnik SA
R2 Adrian Bialk Włókniarz Częstochowa SA
AWANS DO FINAŁU: 4 + R1 W FINALE
BYDGOSZCZ
1 Tomasz Orwat ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
2 Igor Kopeć - Sobczyński KS Toruń SA
3 Marcel Studziński ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
4 Maksymilian Bogdanowicz KS Toruń SA
5 Denis Zieliński GKŻ Wybrzeże Gdańsk
6 Dominik Majchrzak GKŻ Wybrzeże Gdańsk
7 Karol Żupiński GKŻ Wybrzeże Gdańsk
8 Marcin Kościelski TŻ OSTROVIA SA
9 Rafał Karczmarz Stal Gorzów Wlkp. SA
10 Marcin Turowski GKM Grudziądz SA
11 Kamil Pytlewski Stal Gorzów Wlkp. SA
12 Kacper Pludra Unia Leszno SSA
13 Adrian Woźniak PSŻ Poznań
14 Norbert Krakowiak ZKŻ SSA Zielona Góra
15 Marek Lutowicz PSŻ Poznań
16 Mateusz Tonder ZKŻ SSA Zielona Góra
R1 Damian Lotarski GKM Grudziądz SA
R2 Filip Nizgorski KS Toruń SA
AWANS DO FINAŁU: 4 + R2 W FINALE