„PGE Narodowy nas poniesie”: Janowski i Pawlicki chcą dać show w Warszawie

Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki już nie mogą doczekać się pierwszej rundy tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix. Na antenie RDC Polska mówili, że 12 maja chcą dać wielki show polskim kibicom na PGE Narodowym w Warszawie.

Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki mieli bogaty dzień medialny w stolicy. Pojawili się w porannej audycji RDC Polska, a następnie udali się na kolejne spotkania z dziennikarzami. - Warszawa to ważna runda cyklu SGP, jedziemy u siebie, na PGE Narodowym mamy mnóstwo kibiców, chcemy im dać show i często wspinamy się na wyżyny umiejętności – powiedział na antenie RDC Maciej Janowski. – W roku ubiegłym byłem drugi, w tym roku chciałbym walczyć o zwycięstwo na PGE Narodowym - dodał.

Przemysław Pawlicki wspomniał, że nie czuje debiutanckiej tremy przed nowym sezonem w cyklu SGP. - Wygrana w takim miejscu marzy się każdemu, a tym bardziej Polakom. To nasz stadion Narodowy. Tam gra też reprezentacja piłkarska i mnóstwo kibiców dopinguje różnych sportowców. To podnosi nas na duchu, dlatego jest też emocjonująco – przyznał starszy z braci Pawlickich.

Obaj żużlowcy przed zbliżającym się sezonem wypowiadali się również w temacie inauguracji rozgrywek PGE Ekstraligi oraz przygotowań zimowych, które mają już za sobą.

Do połowy marca trenowałem z Mariuszem Cieślińskim. Bliżej sezonu szukałem jazdy w Hiszpanii na motocrossie. Pogoda tam też czasami nie była najlepsza – opowiedział Janowski. – PGE Ekstraliga? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po ostatnim finale jesteśmy delikatnie „podrażnieni” i chcemy powalczyć o złoto, ale tak jest w każdej drużynie. Skupiamy się na sobie i chcemy dobrze wejść w sezon. W roku ubiegłym FOGO Unia Leszno na początku przegrywała, a pod koniec „odpaliła rakiety”.

Przemysław Pawlicki czeka na swój debiut w zespole MRGARDEN GKM Grudziądz. - Od grudnia były treningi przygotowawcze. W tym roku miałem jeden obóz z kadrą i dwa indywidualne wyjazdy do Hiszpanii – powiedział. - Jesteśmy po pierwszych treningach na torze w Grudziądzu. Pogoda się klaruje. Od przyszłego tygodnia ma być ocieplenie i sądzę, że nasz sparing zaplanowany na przyszły czwartek odbędzie się bez problemów. Tor w Grudziądzu jest dobrze przygotowany, a cele GKM-u? Co roku ta drużyna wygląda lepiej w tabeli. Mamy młody i ambitny zespół, możemy być "czarnym koniem" PGE Ekstraligi i awansować do play - off.

12 maja obaj żużlowcy zainaugurują nowy sezon w cyklu Grand Prix. Już nie mogą doczekać się występu w Warszawie. -Będziemy walczyć do końca i „na maksa”, wszyscy chcą wygrać mistrzostwo świata i to jest jasne. Typy ekspertów? Nie działa to na mnie wcale i nie pomaga, ani nie przeszkadza – wyznał zawodnik BETARD Sparty Wrocław.

Bez stresu do inauguracji Grand Prix podchodzi Przemysław Pawlicki. - Nie spodziewam się niczego specjalnego, na nic się nie nastawiam, cieszę się z awansu. To pierwszy rok, więc nie ma presji na mojej głowie. Trema? Nie myślę o tym, cieszę się ze zrealizowanego celu. Chcę czerpać radość i rozwijać karierę. Jeśli mój debiut pójdzie tak jak u Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka, którzy zdobywali medale, to można powiedzieć, że brakuje tylko jednego miejsca (Zmarzlik w debiucie w SGP był trzeci, a Dudek drugi – dop. aut.) – powiedział zawodnik MRGARDEN GKM-u.

Maciej Janowski zgodził się z opinią, że „polski sezon” w cyklu SGP 2018 jest możliwy do zrealizowana. - Oby tak było. Na to liczę, już te ostatnie lata pokazały, że prawie w każdym turnieju Grand Prix mamy Polaka w finale, a w półfinale rzadko nas brakuje. Przyzwyczailiśmy kibiców do tego, że Polacy biją się o zwycięstwo w turniejach. Podoba mi się nasz hymn i miło byłoby słuchać go jak najczęściej – dodał Janowski.

Obaj nasi reprezentanci mają bardzo pozytywne skojarzenia z PGE Narodowym. - Oczywiście nas poniesie. Zawody w Warszawie pokazują, jak bardzo kibice są „wkręceni” w tą dyscyplinę i jak dobrze bawią się na zawodach żużlowych. W Warszawie jest najlepsza okazja ku temu, żeby poznać żużel – zakończył Maciej Janowski.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na warszawską inaugurację cyklu Grand Prix. 12 maja, godz. 19:00, PGE Narodowy w Warszawie, w punktach sprzedaży bezpośredniej: salony Empik i STS, a także w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2018

Żużel: 
Share

News

Walka o medale i utrzymanie
Podczas finałowej rundy TAURON SEC 2018, która odbędzie się już w sobotę w... więcej
Pomoc dla Mistrza – ostatnia szansa na wylicytowanie plastronów
Wielkie serca kibiców z całego świata wciąż wspierają walkę Tomasza Golloba o... więcej
W Rybniku odbył sie egzemin na certyfikat "Ż" i 250cc
W dniu 30.08.2018 r. w Rybniku odbył się egzamin na certyfikat "Ż" i... więcej
Bartosz Zmarzlik drugi! 2018 MIB Nordic Gorzow FIM Speedway Grand Prix of Poland
Tegoroczna siódma runda cyklu FIM Speedway Grand Prix odbyła się na stadionie... więcej
Mecz Polska-Reszta Świata już 1 września na Stadionie Śląskim!
1 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie Żużlowa Reprezentacja Polski... więcej
Polacy wygrywają złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów
Polscy juniorzy po raz jedenasty - a piąty raz z rzędu - zostali drużynowymi... więcej
Polacy walczą o złoto w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów
Polski Związek Motorowy powołuje na Finał Drużynowych  Mistrzostw Świata... więcej
Nie żyje Tomasz Jędrzejak
Dziś świat żużlowy zaskoczyła ogromnie smutna informacja o śmierci Tomasza... więcej
PZM INFO radzi
Szczyt wakacyjnych wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób po raz... więcej
KONKURS OFERT - PZM zaprasza firmy audytorskie
KONKURS OFERTPolski Związek Motorowy  zaprasza firmy audytorskie wpisane... więcej

Strony

- Archiwum

Strony