„PGE Narodowy nas poniesie”: Janowski i Pawlicki chcą dać show w Warszawie

Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki już nie mogą doczekać się pierwszej rundy tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix. Na antenie RDC Polska mówili, że 12 maja chcą dać wielki show polskim kibicom na PGE Narodowym w Warszawie.

Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki mieli bogaty dzień medialny w stolicy. Pojawili się w porannej audycji RDC Polska, a następnie udali się na kolejne spotkania z dziennikarzami. - Warszawa to ważna runda cyklu SGP, jedziemy u siebie, na PGE Narodowym mamy mnóstwo kibiców, chcemy im dać show i często wspinamy się na wyżyny umiejętności – powiedział na antenie RDC Maciej Janowski. – W roku ubiegłym byłem drugi, w tym roku chciałbym walczyć o zwycięstwo na PGE Narodowym - dodał.

Przemysław Pawlicki wspomniał, że nie czuje debiutanckiej tremy przed nowym sezonem w cyklu SGP. - Wygrana w takim miejscu marzy się każdemu, a tym bardziej Polakom. To nasz stadion Narodowy. Tam gra też reprezentacja piłkarska i mnóstwo kibiców dopinguje różnych sportowców. To podnosi nas na duchu, dlatego jest też emocjonująco – przyznał starszy z braci Pawlickich.

Obaj żużlowcy przed zbliżającym się sezonem wypowiadali się również w temacie inauguracji rozgrywek PGE Ekstraligi oraz przygotowań zimowych, które mają już za sobą.

Do połowy marca trenowałem z Mariuszem Cieślińskim. Bliżej sezonu szukałem jazdy w Hiszpanii na motocrossie. Pogoda tam też czasami nie była najlepsza – opowiedział Janowski. – PGE Ekstraliga? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po ostatnim finale jesteśmy delikatnie „podrażnieni” i chcemy powalczyć o złoto, ale tak jest w każdej drużynie. Skupiamy się na sobie i chcemy dobrze wejść w sezon. W roku ubiegłym FOGO Unia Leszno na początku przegrywała, a pod koniec „odpaliła rakiety”.

Przemysław Pawlicki czeka na swój debiut w zespole MRGARDEN GKM Grudziądz. - Od grudnia były treningi przygotowawcze. W tym roku miałem jeden obóz z kadrą i dwa indywidualne wyjazdy do Hiszpanii – powiedział. - Jesteśmy po pierwszych treningach na torze w Grudziądzu. Pogoda się klaruje. Od przyszłego tygodnia ma być ocieplenie i sądzę, że nasz sparing zaplanowany na przyszły czwartek odbędzie się bez problemów. Tor w Grudziądzu jest dobrze przygotowany, a cele GKM-u? Co roku ta drużyna wygląda lepiej w tabeli. Mamy młody i ambitny zespół, możemy być "czarnym koniem" PGE Ekstraligi i awansować do play - off.

12 maja obaj żużlowcy zainaugurują nowy sezon w cyklu Grand Prix. Już nie mogą doczekać się występu w Warszawie. -Będziemy walczyć do końca i „na maksa”, wszyscy chcą wygrać mistrzostwo świata i to jest jasne. Typy ekspertów? Nie działa to na mnie wcale i nie pomaga, ani nie przeszkadza – wyznał zawodnik BETARD Sparty Wrocław.

Bez stresu do inauguracji Grand Prix podchodzi Przemysław Pawlicki. - Nie spodziewam się niczego specjalnego, na nic się nie nastawiam, cieszę się z awansu. To pierwszy rok, więc nie ma presji na mojej głowie. Trema? Nie myślę o tym, cieszę się ze zrealizowanego celu. Chcę czerpać radość i rozwijać karierę. Jeśli mój debiut pójdzie tak jak u Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka, którzy zdobywali medale, to można powiedzieć, że brakuje tylko jednego miejsca (Zmarzlik w debiucie w SGP był trzeci, a Dudek drugi – dop. aut.) – powiedział zawodnik MRGARDEN GKM-u.

Maciej Janowski zgodził się z opinią, że „polski sezon” w cyklu SGP 2018 jest możliwy do zrealizowana. - Oby tak było. Na to liczę, już te ostatnie lata pokazały, że prawie w każdym turnieju Grand Prix mamy Polaka w finale, a w półfinale rzadko nas brakuje. Przyzwyczailiśmy kibiców do tego, że Polacy biją się o zwycięstwo w turniejach. Podoba mi się nasz hymn i miło byłoby słuchać go jak najczęściej – dodał Janowski.

Obaj nasi reprezentanci mają bardzo pozytywne skojarzenia z PGE Narodowym. - Oczywiście nas poniesie. Zawody w Warszawie pokazują, jak bardzo kibice są „wkręceni” w tą dyscyplinę i jak dobrze bawią się na zawodach żużlowych. W Warszawie jest najlepsza okazja ku temu, żeby poznać żużel – zakończył Maciej Janowski.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na warszawską inaugurację cyklu Grand Prix. 12 maja, godz. 19:00, PGE Narodowy w Warszawie, w punktach sprzedaży bezpośredniej: salony Empik i STS, a także w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2018

Żużel: 
Share

News

Mecz Polska - Australia w Pile 1 maja 2018 r.
Polski Związek Motorowy powołuje na Mecz Reprezentacji: Polska –... więcej
Listy startowe Brązowego Kasku
Podajemy listy startowe el. Brązowego KaskuLUBLIN1Emil PerońKM Cross... więcej
Złoty Kask - Finał w Pile - 19.04.2018 - lista startowa
Lista startowa Finału ZK ‘18Finał Złotego Kasku odbedzie się w Pile w... więcej
Kup bilet na starcie Polaków z Australią
Już 1 maja o godz. 18:00 w Pile, dojdzie do żużlowego pojedynku reprezentacji... więcej
Krzysztof Kasprzak z dziką kartą w Warszawie
Krzysztof Kasprzak otrzymał przechodnią dziką kartę na 2018 PZM Warsaw FIM... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2017 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
GLS Poland Oficjalnym Partnerem PGE Ekstraligi
Firma kurierska GLS Poland została Oficjalnym Partnerem PGE Ekstraligi. Umowę... więcej
Wyniki egzaminu na certyfikat "Ż" w Grudziądzu
W dniu 30.03.2018 r. w Grudziądzu odbył się egzamin na certyfikat "Ż... więcej
„PGE Narodowy nas poniesie”: Janowski i Pawlicki chcą dać show w Warszawie
Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki już nie mogą doczekać się pierwszej rundy... więcej

Strony

- Archiwum