Rotax Max Challenge Grand Finals 2017

Grand Final – wielki final nadziei …

 

Nadszedł czas zmagań w  championacie serii Rotax Max w wymiarze światowym dla naszych zawodników, którzy zdobyli przepustkę w polskich rundach Rotax Max Challenge.

Portimao – pięknie położone miasto na południu Portugalii, które kilka lat temu wzbogaciło się o piękny i nowoczesny obiekt motor sportowy o charakterze wielofunkcyjnym było arena Grand Final 2017 w sześciu kategoriach kartingowych.

Zmagania grupy 12 polskich  zawodników  były pełne nieoczekiwanych zwrotów w bieżącej klasyfikacji. Wpływ na ten fakt miało wiele czynników lecz jeden zasadniczym była batalia o najwyższe pozycje w treningu oficjalnym. Wielu zawodników mimo sporego wysiłku w wyścigach kwalifikacyjnych nie zdołało jednak osiągnąć  pozycji pozwalającej na walkę z najlepszymi w biegu finałowym. Dziesięcioro z nich znalazło się jednak w finale swojej kategorii.

I tak:

125 Micro Max – Max Obst 4, Jonahtan Madden 19, Maciej Gładysz 30

125 Mini Max – Karol Kret 9

125 Max – Mateusz Kaprzyk 18, Jakub Gregula po kolizji na 4 okr. Nie zakończył  finału

125 Max DD2 –  Kacper Bielecki 13, Karol Jurmanowicz 23

125 Max DD2 Masters – Sławomir Murański 12, Tomasz Ferdin 31

 

Niewątpliwym sukcesem był wynik jednego z najzdolniejszych  zawodników kategorii Micro Max Maksymiliana Obsta. Poprawił on wynik Seweryna Szczepanika z 2007 roku plasując się na pozycji czwartego zawodnika na Świecie w tej kategorii. Serdeczne gratulacje.

Swoistym objawieniem sezonu w Polsce jak tez finalu w Portimao był absolutny debiutant w sporcie kartingowym Tomasz Ferdin. Nie dość, ze wywalczył bilet na Grand Final to na deser tegorocznego sezonu znalazł się w wielkim finale kategorii DD2 Masters. Technika nie odbiegała od doświadczonych zawodników natomiast klasa i obyciem przerósł niejednego. Tak trzymaj Ferdi …

Piękna pogoda i urokliwe okolice Portimao wraz z cudowna  plaża nad Atlantyku nie pomogły naszym zawodnikom wystarczająco zregenerować siły w żmudnym procesie dochodzenia do finałowych wyścigów. Może w przyszłym roku.

Na koniec warto wspomnieć o ciekawym projekcie firmy ROTAX, który zaprezentowano zawodnikom, prasie oraz przedstawicielom federacji narodowych – gokart z zaawansowana technologia napędu elektrycznego. Przyszłość z pewnością należy do zaprezentowanych rozwiązań i zdaniem wielu potrzeba niespełna dekady abyśmy zobaczyli zawody z udziale kategorii wykorzystujących ten rodzaj napędu. Z zapowiedzi  projektantów i w wyniku rozmów prowadzonych z Przewodniczącym GKSK  Mirosławem  Czubem należy spodziewać się pierwszych testów w Polsce już w nadchodzącym sezonie kartingowym.

GKSK.

Karting: 
Share

News

Ruszył europejski projekt dla dziewczyn #TheGirlsOnTrack!
Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor... więcej
,
Program Promocyjny IAME Series Poland
Seria IAME SERIES wchodzi do Polski!IAME z przyjemnością ogłasza narodziny... więcej
Wykaz licencji Klubowych 2018 w sporcie kartingowym.
Wykaz licencji klubowych 2018 w sporcie kartingowym.
Sukces zimowej edycji "Karting Camp Tarnów 2018"
 Ponownie sport kartingowy był bardzo popularny podczas ferii w mieście.... więcej
Seminarium Sędziów Sportu Kartingowego 2018
GKSK informuje , ze w dniach 17-18 marca 2018r. odbędzie się seminarium sędziów... więcej
Odszedł Jerzy Szatlach
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas Jerzy... więcej
KADRA NARODOWA 2018 w sporcie kartingowym
Kadra Narodowa, Kadra Polskiego Związku Motorowego 2018 w sporcie kartingowym/... więcej

Strony

- Archiwum

KMP

Strony