Daniel Jeleniewski z dziką kartą na Puchar Nice PLŻ!

Reprezentant Włókniarza Częstochowa, Daniel Jeleniewski otrzymał dziką kartę na turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który odbędzie się w Lublinie w dniu 14.08.2016 r. Powołanie tego zawodnika przez Polski Związek Motorowy to ukłon w stronę lubelskich kibiców sportu żużlowego.

- Uważanie wsłuchaliśmy się w głos lubelskich kibiców, którzy liczyli na to, że będą mogli obejrzeć w zmaganiach o Puchar Nice PLŻ swojego wychowanka. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przyznanie dzikiej karty Danielowi Jeleniewskiemu. Ten zawodnik zna lubelski owal jak mało kto. Mamy nadzieję, że Daniel wykorzysta znajomość toru i będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed swoją publicznością – mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska. Ze względu na kontuzję, Daniel nie znalazł się pierwotnie w gronie nominowanych zawodników. Wydaje się jednak, że znajomość toru przy Alejach Zygmuntowskich każe stawiać Jeleniewskiego nawet w gronie faworytów do zwycięstwa. Warto zauważyć, że na lubelskim torze zaprezentują się także inni zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali drużyny z Lublina: Robert Miśkowiak oraz Magnus Zetterstroem.

Doszło także do dwóch zmian na liście startowej. Na starcie nie pojawią się Michał Szczepaniak i Fredrik Lindgren. W ich miejsce pojawią się utalentowani zawodnicy młodego pokolenia: Wadim Tarasenko oraz Oskar Fajfer.

Szczepaniak musiał zrezygnować ze startu ze względów zdrowotnych. Na początku sierpnia przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego i musiał zrezygnować m.in. z ligowego meczu w Bydgoszczy. Nie ma najmniejszych szans, aby powrócił do pełnej formy przed końcem tego tygodnia. W związku z tym w jego miejsce powołany został jego klubowy kolega Wadim Tarasenko. Z kolei Fredrik Lindgren został powołany na sobotnie Grand Prix w Malilli. W związku z tym nie ma możliwości, aby w niedzielne południe dotarł do Lublina. Dlatego w miejsce Szweda wystąpi kolejny reprezentant gdańskiego Wybrzeża, Oskar Fajfer. Startujący w ubiegłym roku w Ekstralidze, wychowanek gnieźnieńskiego Startu, obecnie jest jednym z najjaśniejszych ogniw w ekipie Grzegorza Dzikowskiego. Dodatkowo powołanych zostało dwóch zawodników rezerwowych: Bjarne Pedersen oraz Jakub Jamróg.

Start do pierwszego biegu w niedzielę o 16:30. Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik, MediaMarkt oraz Saturn na terenie całej Polski. Organizatorzy, z myślą o kibicach, przygotowali niezwykle atrakcyjne ceny biletów: 25 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26-ego roku życia, a także kobietom, emerytom i rencistom).

Osoby, które zakupiły program na nieodbyte zawody II rundy cyklu Nice Cup 2016, mogą zwracać go w kasach w dniu zawodów. W ten sposób mogą zakupić bilet na Puchar Nice PLŻ 5 zł taniej. W dniu zawodów sprzedaż biletów będzie prowadzona w jednej kasie od godzin porannych. Pozostałe kasy zostaną otwarte dwie godziny przed rozpoczęciem zawodów. Warto zakupić bilet wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stania w kolejkach tuż przed samym rozpoczęciem wydarzenia.

Dostępne są również pakiety, które zawierają wejściówki na dwie imprezy: Puchar Nice PLŻ oraz mecz Polska - Dania. Dostępne są one wyłącznie w przedsprzedaży internetowej w cenach: 50 zł pakiet normalny, 30 zł pakiet ulgowy. W dniu zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej w kasach będzie można także nabywać bilety na mecz Polska - Dania, ale nie będą już dostępne pakiety. W związku z tym organizatorzy gorąco zachęcają do zakupu biletów w przedsprzedaży.

www.nice.pl

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zooleszcz DPV Logistic Indywidualnych Mistrzostwach eWinner 1. Ligi Żużlowej w Bydgoszczy
Dla kogo triumf w Zooleszcz DPV Logistic Indywidualnych Mistrzostwach eWinner 1... więcej
Madsen wygrywa w Bydgoszczy. Duńczyk liderem cyklu
Za nami druga, niezwykle emocjonującą runda cyklu Tauron SEC 2020. Piękniejący... więcej
Północ – Południe. Ciekawe zawody w Gdańsku. Świetny zwiastun nadchodzącego sezonu
Już w ten weekend rusza eWinner 1. Liga. Mecz Północ – Południe miał nas... więcej
Madsen wygrywa w Toruniu
Toruń czuł głód wielkiego żużla już od co najmniej kilku miesięcy. Emocje na... więcej
Rusza cykl TAURON SEC! [INFORMACJE DLA KIBICÓW]
Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie... więcej
Tauron SEC 2020 - seria Finałów w Polsce !
Żużlowa sytuacja wyjątkowaKoronawirus dyktuje ostatnio warunki na całym świecie... więcej
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej

Strony

- Archiwum