Daniel Jeleniewski z dziką kartą na Puchar Nice PLŻ!

Reprezentant Włókniarza Częstochowa, Daniel Jeleniewski otrzymał dziką kartę na turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który odbędzie się w Lublinie w dniu 14.08.2016 r. Powołanie tego zawodnika przez Polski Związek Motorowy to ukłon w stronę lubelskich kibiców sportu żużlowego.

- Uważanie wsłuchaliśmy się w głos lubelskich kibiców, którzy liczyli na to, że będą mogli obejrzeć w zmaganiach o Puchar Nice PLŻ swojego wychowanka. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przyznanie dzikiej karty Danielowi Jeleniewskiemu. Ten zawodnik zna lubelski owal jak mało kto. Mamy nadzieję, że Daniel wykorzysta znajomość toru i będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed swoją publicznością – mówi Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska. Ze względu na kontuzję, Daniel nie znalazł się pierwotnie w gronie nominowanych zawodników. Wydaje się jednak, że znajomość toru przy Alejach Zygmuntowskich każe stawiać Jeleniewskiego nawet w gronie faworytów do zwycięstwa. Warto zauważyć, że na lubelskim torze zaprezentują się także inni zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali drużyny z Lublina: Robert Miśkowiak oraz Magnus Zetterstroem.

Doszło także do dwóch zmian na liście startowej. Na starcie nie pojawią się Michał Szczepaniak i Fredrik Lindgren. W ich miejsce pojawią się utalentowani zawodnicy młodego pokolenia: Wadim Tarasenko oraz Oskar Fajfer.

Szczepaniak musiał zrezygnować ze startu ze względów zdrowotnych. Na początku sierpnia przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego i musiał zrezygnować m.in. z ligowego meczu w Bydgoszczy. Nie ma najmniejszych szans, aby powrócił do pełnej formy przed końcem tego tygodnia. W związku z tym w jego miejsce powołany został jego klubowy kolega Wadim Tarasenko. Z kolei Fredrik Lindgren został powołany na sobotnie Grand Prix w Malilli. W związku z tym nie ma możliwości, aby w niedzielne południe dotarł do Lublina. Dlatego w miejsce Szweda wystąpi kolejny reprezentant gdańskiego Wybrzeża, Oskar Fajfer. Startujący w ubiegłym roku w Ekstralidze, wychowanek gnieźnieńskiego Startu, obecnie jest jednym z najjaśniejszych ogniw w ekipie Grzegorza Dzikowskiego. Dodatkowo powołanych zostało dwóch zawodników rezerwowych: Bjarne Pedersen oraz Jakub Jamróg.

Start do pierwszego biegu w niedzielę o 16:30. Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży na stronie eventim.pl oraz w sieci sklepów Empik, MediaMarkt oraz Saturn na terenie całej Polski. Organizatorzy, z myślą o kibicach, przygotowali niezwykle atrakcyjne ceny biletów: 25 zł bilet normalny oraz 15 zł bilet ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26-ego roku życia, a także kobietom, emerytom i rencistom).

Osoby, które zakupiły program na nieodbyte zawody II rundy cyklu Nice Cup 2016, mogą zwracać go w kasach w dniu zawodów. W ten sposób mogą zakupić bilet na Puchar Nice PLŻ 5 zł taniej. W dniu zawodów sprzedaż biletów będzie prowadzona w jednej kasie od godzin porannych. Pozostałe kasy zostaną otwarte dwie godziny przed rozpoczęciem zawodów. Warto zakupić bilet wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stania w kolejkach tuż przed samym rozpoczęciem wydarzenia.

Dostępne są również pakiety, które zawierają wejściówki na dwie imprezy: Puchar Nice PLŻ oraz mecz Polska - Dania. Dostępne są one wyłącznie w przedsprzedaży internetowej w cenach: 50 zł pakiet normalny, 30 zł pakiet ulgowy. W dniu zawodów o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej w kasach będzie można także nabywać bilety na mecz Polska - Dania, ale nie będą już dostępne pakiety. W związku z tym organizatorzy gorąco zachęcają do zakupu biletów w przedsprzedaży.

www.nice.pl

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Kibice na żużlowym PGE Narodowym (wideo)
Kibice dopingujący żużlowców na PGE Narodowym co roku tworzą niezapomnianą... więcej
Złoty Kask wygrywa Krzysztof Kasprzak
Krzysztof Kasprzak wygrał - z kompletem punktów - finał Złotego Kasku w Gdańsku... więcej
Polska wygrywa z Resztą Świata w Rybniku
Piękne sobotnie wczesne przedpołudnie sprzyjało wielkiemu speedwayowi w Rybniku... więcej
Mecz Żużlowej Reprezentacji w Rybniku
Mecz Żużlowej Reprezentacji: Polska – Reszta Świata odbędzie się w... więcej
Złoty Kask - Finał w Gdańsku 11.10.2019
Finału Złotego Kasku odbędzie się w Gdańsku w dniu 11.10.2019 r. (piątek)... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Speedway Grand Prix 2020 - lista startowa ...
FIM w poniedziałek 7 października ogłosił listę zawodników, którzy wystartują w... więcej
Ruszyła sprzedaż biletów na 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND na PGE Narodowym
Szósta edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie... więcej
Zmarzlik spełnił polski sen o złocie! Został Mistrzem Świata jak Gollob i Szczakiel
Bartosz Zmarzlik został trzecim w historii Polski indywidualnym mistrzem świata... więcej
Maksym Drabik mistrzem świata juniorów! Bartosz Smektała ze srebrem, Dominik Kubera z brązem
Maksym Drabik został nowym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. Całe podium... więcej

Strony

- Archiwum