Już w najbliższą sobotę wielki piknik BRD w Warszawie.

W najbliższą sobotę 25 kwietnia 2015 w godzinach 11-17 w Warszawie odbędzie się piknik bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach kampanii Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, którego PZM jest partnerem.

Miasteczko ZDM:

w ramach kampanii "3 Kolory" będziemy promować zasadę przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej przez rowerzystów. Straż Miejska przygotuje miasteczko ruchu drogowego (tor przeszkód), będziemy mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (stanowisko Edu-Med). Nauczymy się poprawnie zapinać rower na dach i montować bagażnik, jak działa odblask (stanowisko Świadomy Kierowca). Tym, co wrzucą rower na dach pierwszy raz, uzmysłowimy pewne prawdy (stanowisko Sobiesław Zasada). Będzie można odwiedzić stanowisko Straży Pożarnej i Policji, a także Pełnomocników ds. Ruchu Rowerowego i ds. Rozwoju Brzegów Wisły – zaprezentują osiągnięcia miasta w rozwoju sieci rowerowej i ruchu rowerowego. Zaprezentujemy też rodzaje narzędzi, których będziemy mogli użyć w trasie rowerem i autem, ale i w domu (stanowisko Dedra). Uczniowie Technikum Samochodowego z Jana Pawła przewiozą nas symulatorem jazdy po warszawskich drogach.

Stanowisko Skandia:

Prezentacja sprzętu rowerowego, ubiorów i zasad ruchu rowerowego, no i oczywiście Maraton.

UWAGA Akcja: „Pozytywne Obroty” – akcja społeczna Skandii, Lang Team oraz Doroty Stalińskiej. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać jedną z czterech tras na Skandia Maraton Lang Team lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach. W tym roku akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie.

Gospodarzem Imprezy jest Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

 

 

Share

News

Podsumowanie I etapu konkursu dla młodych kierowców
Ponad 1300 osób wzięło udział w pierwszym etapie pierwszej edycji konkursu... więcej
Akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”
28 czerwca 2018 r. minister infrastruktury, przewodniczący Krajowej Rady... więcej
4. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za nami
Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to tydzień pełen imprez o... więcej
Tramwaje Warszawskie: „Odłóż smartfon i żyj”
Ruszyła X edycja kampanii "Bądźmy Razem Bezpieczni", organizowanej... więcej
Olaf odjechał skuterem
Zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Od Skutera do Harleya”.... więcej
Wyjątkowy konkurs dla młodych kierowców!
Jesteś w grupie wiekowej uważanej za najgorszych kierowców (18-24)? Brawurowa... więcej

Strony

- Archiwum