Już w najbliższą sobotę wielki piknik BRD w Warszawie.

W najbliższą sobotę 25 kwietnia 2015 w godzinach 11-17 w Warszawie odbędzie się piknik bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach kampanii Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, którego PZM jest partnerem.

Miasteczko ZDM:

w ramach kampanii "3 Kolory" będziemy promować zasadę przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej przez rowerzystów. Straż Miejska przygotuje miasteczko ruchu drogowego (tor przeszkód), będziemy mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (stanowisko Edu-Med). Nauczymy się poprawnie zapinać rower na dach i montować bagażnik, jak działa odblask (stanowisko Świadomy Kierowca). Tym, co wrzucą rower na dach pierwszy raz, uzmysłowimy pewne prawdy (stanowisko Sobiesław Zasada). Będzie można odwiedzić stanowisko Straży Pożarnej i Policji, a także Pełnomocników ds. Ruchu Rowerowego i ds. Rozwoju Brzegów Wisły – zaprezentują osiągnięcia miasta w rozwoju sieci rowerowej i ruchu rowerowego. Zaprezentujemy też rodzaje narzędzi, których będziemy mogli użyć w trasie rowerem i autem, ale i w domu (stanowisko Dedra). Uczniowie Technikum Samochodowego z Jana Pawła przewiozą nas symulatorem jazdy po warszawskich drogach.

Stanowisko Skandia:

Prezentacja sprzętu rowerowego, ubiorów i zasad ruchu rowerowego, no i oczywiście Maraton.

UWAGA Akcja: „Pozytywne Obroty” – akcja społeczna Skandii, Lang Team oraz Doroty Stalińskiej. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać jedną z czterech tras na Skandia Maraton Lang Team lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach. W tym roku akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie.

Gospodarzem Imprezy jest Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

 

 

Share

News

Ogromny sukces zimowej edycji "Karting Camp Tarnów 2019
Ponownie sport kartingowy był bardzo popularny podczas ferii w mieście. Bardzo... więcej
Ogólnopolska zbiórkę krwi dla poszkodowanych w wypadkach drogowych pod hasłem "200 lat Administracji Drogowej"
w związku z przypadającą w 2019 roku 200-tną rocznicą istnienia Centralnej... więcej
Paweł Adamowicz
Z wielkim żalem żegnamy sympatyka sportów motorowych, propagatora idei... więcej
Robert Werle
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku... więcej
Biuletyn PZM - Grudzień 2018
Koniec grudnia to czas podsumowań oraz oceny mijającego roku. Ostatnie... więcej
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018
Pomimo deficytu budżetowego, pomimo przeciwności, pomimo deszczu i śniegu -... więcej

Strony

- Archiwum