Rajd Energetyków „ZLATE HORY 2018” - relacja

W dniach 29 - 30 września 2018 roku Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski przy wsparciu Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego oraz Starostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego  zorganizował 70-ty Samochodowy Turystyczno Nawigacyjny Rajd Energetyków „ZLATE HORY 2018”, który był współfinansowany ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle i był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta  Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Rajd ten był też XXIX rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski, oraz VI rundą Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego.
W rajdzie wzięło udział 54 załóg samochodowych tj. 198 osób w tym 15 dzieci.
Zbiórkę uczestników Rajdu wyznaczono przy Hali Sportowej w K-Koźlu ul. Mostowa.
Po uroczystym otwarciu imprezy i odprawie załóg przeprowadzono pierwszą próbę sprawnościową jazdy samochodem. Rajd składał się z dwóch odcinków:
Pierwsza załoga na trasę Rajdu wyruszyła o godzinie 9.30.
I – odcinek o długości 66 km z czasem przejazdu 130 min - prowadził ulicami Kędzierzyna-Koźla, przez Reńską Wieś, z metą w Prudniku na parkingu w pobliżu firmy Heninges.
Przed startem do II odcinka o długości 43km z czasem przejazdu 85 min przeprowadzono drugą próbę sprawnościową jazdy samochodem – była to próba na dokładność. Odcinek ten prowadził przez Prudnik, Dębowiec, Jarnołtówek do Zlate Hory. Duża część tego etapu prowadziła przez Czechy.
W Jarnołtówku załogi przekraczały przygotowaną umowną granicę państwową (była strażnica, szlaban oraz umundurowany strażnik, który wbijał wizę w ”okolicznościowe paszporty” przygotowane przez organizatora.
Na trasie rajdu załogi miały do wykonania szereg zadań turystycznych. Na mecie drugiego odcinka przeprowadzono test z przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej.
Wszystkie części rajdu zgodnie z przepisami o rajdach nawigacyjnych w Polsce odbywały się przy normalnym ruchu drogowym, bez jakich kolwiek wyłączeń.
Bazą noclegowo – wyżywieniową był Hotel BOHEMA ZLATE HORY.

Galeria zdjęć: http://www.rajdy.galaserwis.pl/rajdy/2018/energetykow/index.html

Zwycięzcami rajdu - XXIX rundy Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski oraz VI rundy Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego zostali:

1. Lutek Marcin – Wojtkowiak Monika
2. Czaicka Anna – Hyrja Bartosz
3. Jeżewska Ewelina – Batorek Bartosz
4. Kurasiewicz Tomasz – Przybylska Wiktoria
5. Worek Wojciech – Worek Dominika
6. Radomski Lech – Sokołowski Wacław
7. PUNT Henryk – Gapisz Jadwiga
8. Maciejec Krzesimir – Dronia Katarzyna
9. Kicol Dominika – Kicol Łukasz
10. Durkacz Mirosław – Durkacz Klaudia
11. Pulkowski Rafał – Sennik Marzena

W próbie sprawnościowej jazdy samochodem najlepszymi okazali się:
1. Maciejec Krzesimir
2. Jeżewska Ewelina
3. Lutek Marcin
4. Pulkowski Rafał
5. Furgała Daniel

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył Automobilklub Mysłowicki a drugie miejsce zajął Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski, , a trzecie przypadło dla Eko Moto Klubu Opole oraz czwarte dla Opolskiego Stowarzyszenia Automobilistów.

W sobotę w godzinach popołudniowych, zorganizowano ognisko-kolację z bogatą konsumpcją i dobrym piwkiem. Dzieci otrzymały słodycze i napoje oraz balony- różne zwierzaki.   O godzinie 16.30 ogłoszono wyniki w prowizorycznej klasyfikacji, a o godzinie 18.30 ogłoszono wyniki oficjalne.
Poza konkursem odbył się tzw. etap nocny już tylko dla dorosłych – zabawa z pełną konsumpcją, w której uczestniczyło 170 osób. Do tańca przygrywał Zespół Muzyczny.

W niedzielę, korzystano ze spacerów po okolicznych lasach pasma Gór Opawskich oraz po rozległym terenie Hotelu BOHEMA zapoznając się z oferowanymi atrakcjami. Spora część uczestników zwiedzała muzeum w Zlatych Horach.

Na zakończenie imprezy około godziny 14.30 w niedzielę - ogłoszono wyniki końcowe w punktacji generalnej Rajdu – XXIX rundy Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski oraz VI rundy Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz puchar przechodni Dyrektora Elektrowni Blachownia, oraz cenne nagrody rzeczowe.
Dzięki hojności sponsorów nagrodzono wszystkie sklasyfikowane załogi. Mistrzowie kierownicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przygotowano  również puchary dla najmłodszego kierowcy oraz dla najmłodszych pilotów. Natomiast dzieci obdarowano słodyczami oraz dużą ilością gadżetów.

Z racji Jubileuszu wręczono również statuetki-puchary dla firm wspierających organizację wielu edycji Samochodowych Turystyczno-Nawigacyjnych Rajdów Energetyków oraz dla członków AKK za wieloletni wkład pracy przy ich organizacji.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali prezes AK-K Wojciech Kluk i v-ce prezesi Automobilklubu Kędzierzyńsko Kozielskiego Zdzisław Maciejec oraz Józef Lipski.
70-ty Rajd Energetyków należy uznać za udany .
Uczestnicy Rajdu otrzymali koszulki i okolicznościowe znaczki oraz gadżety z logo Automobilklubu Kędzierzyńsko Kozielskiego, EKO MOTO KLUB OPOLE i miasta Kędzierzyna Koźla, które – pozwolą uczestnikom, wracać wspomnieniami, w oczekiwaniu na kolejne rajdy energetyków.

Komandor Rajdu
Józef Lipski

Turystyka: 
Share

News

XXIV Rajd Nietoperz 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na XXIV Rajd Nietoperz 2019 -... więcej
Rajd W Ciemno - 30. r. TSMP/TPP i 17 r. NSMP/NPP
Automobilklub Wielkopolski zaprasza na “Rajd W Ciemno”, który odbędzie się w... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10 października),... więcej
RAJD 3*P” - 12 runda NSMP, NPP
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zaprasza do udziału w samochodowej... więcej
XXVII runda TSMP/TPP - Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej
Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz zaprasza w sobotę dnia 12... więcej
Rajd Samochodowy Bałtrowskie Bezdroża Dragon Winch
w dniach 4-6 października 2019 r. w Bałtowie odbedzie się Rajd Samochodowy... więcej
Światowid 2019
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski, na zlecenie... więcej
Odwołania rund TSMP, TPP
Na wniosek organizatorów rund GKSPiT informuje o odwołaniu:- 25 rundy TSMP,... więcej
Biuletyn PZM Nr 16 - Wrzesień 2019
Wrzesień - prawie cały tegoroczny sezon już nam odjechał! W najnowszym numerze... więcej
Uroki Lubelszczyzny - relacja
W Gminnej Bibliotece w Jabłoni, 1 września, na starcie 21 Rundy Turystyczno... więcej

Strony

- Archiwum

Strony