Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" - relacja

W dniach od 9 do 17 lipca Klub Turystyki Caravaningowej Gwarek był organizatorem Nadmorskiego Wakacyjnego Zlotu "Wicie 2016". Gościliśmy 21 załóg w tym 65 osób.

Wicie jest to nadmorska wioska w województwie zachodniopomorskim, w gminie Darłowo. Przepiękne miejsce zachwyca swoim wyjątkowym klimatem i spokojem nawet w samym środku sezonu.

W sobotę rozpoczęło się przyjmowanie załóg. W Niedzielę odbyła się wspólna biesiada przy grillu. Nie zabrakło uśmiechów na twarzy, mimo niespodziewanej ulewy, która nie potrafiła zepsuć nam humorów - wręcz przeciwnie - dała powód do jeszcze lepszej zabawy. Prezes Klubu oficjalnie przeciął wstęgę, rozpoczynając wakacyjny zlot. Każda załoga otrzymała torbę zlotową oraz przepiękne, kolorowe, słoneczne kapelusze. W tym samym dniu, wieczorem, została zorganizowana "strefa kibica". Wszyscy chętni mieli okazję zobaczyć finał Mistrzostw Europy.

Następnego dnia z rana, Wszyscy uczestnicy zlotu wybrali się na wspólną wycieczkę rowerową do Jarosławca. Oczywiście, nie obyło się bez niespodzianek. Złamane drzewko zatarasowało cały przejazd ścieżką rowerową, jednak dla caravaningowców to nie jest przeszkoda! W Jarosławcu główną atrakcją było zwiedzanie Latarni Morskiej. Chętni zwiedzali również Muzeum Bursztynu. Wieczorem zlotowicze mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Jogi (frekwencja dopisała!). W czasie zajęć jogi, część grupy zajmowała się tworzeniem kulinarnych pyszności. Wszyscy uczestnicy degustowali się wyśmienitymi plackami ziemniaczanymi.

Nowy dzień - nowe wyzwania. Z samego rana, wszyscy zlotowicze zebrali się na tradycyjne: "Bieganie na śniadanie". Od najmłodszego do najstarszego, uczestnicy zlotu brali udział w biegu wzdłuż plaży. W nagrodę Prezes klubu wraz z ekipą pomocników przygotował jajecznicę z 200 jajek. Zlotowicze wspólnie, na polanie, zajadali się przepysznym śniadaniem. Wieczorem, znowu, chętni spotkali się na zajęciach jogi.

W środę nasz klubowy animator przygotował zabawy dla najmłodszych uczestników zlotu. Wieczorem, dzięki wspaniałej pogodzie, udało nam się wybrać na wspólny zachód słońca.

W czwartek z samego rana czekał już na naszych zlotowiczów autokar, który zawiózł nas do Darłowa, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Darłówka, gdzie każdy spędzał czas w dowolny sposób. Po wycieczce, na kempingu, czekały już na nas wędzone ryby, przygotowane przez gospodarza "Zacisza".

W piątek część uczestników wybrała się na wycieczkę do Ustki. Mimo złej pogody każdemu dopisywał dobry humor. Wieczorem kulinarni eksperci przygotowali dla uczestników zlotu zupę gulaszową.

Sobota, niestety była dniem oficjalnego zakończenia zlotu. Wszyscy zlotowicze w swoich wakacyjnych kapeluszach zebrali się przy wspólnym grillu. Po przemówieniu Prezesa i podziękowaniach Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" został zamknięty.

Adam Lak

 

Caravaning: 
Share

News

Jubileuszowe logo PZM
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje, że w związku z nadchodzącym... więcej
Oferta Camping Caravaning Club ISC SERVICE - KOŠICE
Od władz Słowackiego Camping Caravaning Club ISC SERVICE - KOŠICE otrzymaliśmy... więcej
Film z Międzynarodowego Zlotu Caravaningowego w Nadarzynie
Zlot liczący 450 załóg z różnych krajów odbył się przy targach Camper&... więcej
Święta i Nowy rok w Chorwacji
Zapraszamy do skorzystania z oferty spędzenia Bożego Narodzenia i... więcej
Caravaning w PZM 2019
Zapraszamy na krótki film, obrazujący większe imprezy z kalendarza... więcej
Zmarł Piotr Michoń - członek GKC GLOB
W głębokim smutku i żalu pragniemy poinformować o śmierci naszego... więcej
Relacja z Camper&Caravan Show 2019 - wyróżnienie dla PZM
W dniach 18-20 października w Nadarzynie k/ Warszawy odbyły się targi... więcej
Zakończenie sezonu caravaningowego 2019
18 października na terenie targów PTAK Warsaw Expo odbyło się uroczyste... więcej
Zapraszamy na Camper & Caravan Show 2019
Zapraszamy na największy Zlot Caravaningowy podczas targów Camper &... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej

Strony

- Archiwum

Strony