Cross Country w Darłowie
Po wielu latach znów wracamy na tzw. Patelnię do Darłowa / Darłówka Wschodniego... więcej
Koszaliński Klub „MotoPark” zaprasza na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w SUPERMOTO
w dniu 22 lipca 2018 roku na torze przy ul. Gnieźnieńskiej 8a  w... więcej
Koszaliński Klub „MotoPark” zaprasza na rundę Pucharu Polski
w wyścigach motocyklowych w dniu 21 lipca 2018 roku na torze przy ul.... więcej
Szlakiem Łobeskiego Wilka 2018
Impreza odbyła się w bardzo miłej atmosferze z wieloma ciekawymi... więcej
Relacja z "III Łobeskiego Spotkania Miłośników Pojazdów Zabytkowych".
W piątkowe popołudnie 29 czerwca zawitały pierwsze rozleniwione załogi. Od... więcej
Popis Mistrza w Krainie 111 Jezior
Rozgrywany po raz pierwszy w dniach 30 czerwca – 1 lipca Rajd 111 Jezior... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Miło nam poinformować, że Główna Komisja Caravaningu PZM we współpracy z grupą... więcej
Enduro Malechowo 14-15.07.2018r
W dniach 14 i 15 lipca 2018 roku w Gminie Malechowo odbędą się kolejne rundy... więcej
Kolejna runda Turystycznego Pucharu Pomorza Zachodniego 2018
Zapraszamy na Samochodowy Rajd Turystyczny „Szlakiem  Łobeskiego... więcej
III ŁOBESKI ZLOT MIŁOŚNIKÓW POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
W dniach 29.06. – 01.07.2018 roku odbędzie się III Łobeski Zlot... więcej

Relacja z V Rundy WMPPClassic 23.09.2017 Pszczółki

Na Autodromie Pomorze w pod trójmiejskich Pszczółkach odbyła się V ostatnia runda tegorocznego Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski Classic. Na zawodach stawiło się czterdziestu pięciu zawodników z całej Polski którzy rywalizowali w sześciu klasach Moped 100, Classic 175, Classic 250, Classic 500 oraz Post Classic 580 i Youngtimer 500 które wizualnie są najbardziej zbliżone do współczesnych motocykli.

Podczas zmagań klasyków można było również zobaczyć wyścigi rangi Pucharu Polski w klasach Open 125, OPEN Moto3 oraz Super Stock 300.

Zawodnicy zjeżdżali do Pszczółek od czwartku kiedy w piątek o godzinie 14 otworzono bramę obiektu teamy gorączkowo zajęli się przygotowaniami do pierwszych treningów które miały się zacząć o godzinie 15:00.

Pogoda dopisała więc do wieczora obrywały się treningi wolne by rywale mogli zapoznać się z torem przed sobotnią rundą finałową.

W dzień zawodów od rana nas torem przesuwały się ciężkie deszczowe chmury. Szybko minęły treningi i kwalifikacje.

W związku z tym, że w stawce WMPPClassic startują zawodnicy którzy biorą udział w wyścigu kilku klas władze zawodów dostosowały harmonogram w taki sposób by nie kolidowało to w startach drugą maszyną. Skutkowało to tym, że wyścigi klasyków przerywane były wyścigami współczesnych motocykli.

Jako pierwszy odbył się wyścig SST300. Po starcie z łatwością na prowadzenie wyszedł lider klasyfikacji generalnej Daniel Blin. Jednak w skutek wody naniesionej na tor przez jednego z zawodników Daniel położył maszynę i stracił pozycję lidera ostatecznie kończąc na trzecim miejscu.

1. Kamil Krzemień – Automobilklub Silesia

3. Piotr Romejko – Kawasaki Ninja 300 Motoklub Olsztyn

3. Daniel Blin – Yamaha YZF-R3 Wójcik FHP YART Racing Team

Drugi wyścig to połączony bieg klas: Moped 100, Classic 175 i Classic 250. Na tor wjechało dziewiętnastu zawodników. Co robiło ogromne wrażenie. Od początku dwóch zawodników Classic 250 odskoczyło reszcie stawki. Tu szczególnie ostra walka wywiązała się pomiędzy Bartłomiejem Tazbirem a Maciejem Gonciarzem ścigającymi się o zwycięstwo w klasyfikacji pucharowej w Classic 250. Niestety podczas drugiego okrążenia zaczął padać delikatny deszcz przez co nawierzchnia zrobiła się bardzo śliska. Wynik festiwal gleb na pierwszym zakręcie toru na samym początku trzeciego okrążenia. Tu Gonciarz musiał poddać się prawom fizyki i Tazbir odskoczył na bezpieczny dystans. Maciek się nie poddał i tak forsował swoją MZ że na dwa okrążenia przed końcem wyścigu zrównał się z Bartkiem. Ostatecznie trzy okrążenia przed końcem wyścigu Gonciarz wypada z toru, dowozi jednak drugą pozycję. W Classic 175 lider klasyfikacji generalnej Mateusz Widawski widząc akcję z początku trzeciego okrążenia postanowił spokojnie dowieźć punkty kończąc wyścig na trzeciej pozycji zaraz za Norbertem Szczepankiem oraz Arturem Kozłowskim. Moped 100 kraksa z trzeciego okrążenia pokrzyżowała plany Patryka Wojtali który  prowadząc wyścig był blisko podium w generale. Ostatecznie zwycięża Dawid Radwan.

Wyniki:

Classic 250:

 1. Bartłomiej Tazbir – Suzuki T250 1972 NZ
 2. Maciej Gonciarz – MZ TS 1976 KS MotoBoyzPL
 3. Paweł Parka – Honda CB250 1972 KS MotoBoyzPL

Classic 175:

 1. Norbert Szczepanek – WSK 175 1978 KS MotoBoyzPL
 2. Artur Kozłowski – CZ 175 1978 Automobilklub Morski
 3. Mateusz Widawski – CZ 175 1978 KS MotoBoyzPL

Moped 100:

 1. Dawid Radwan – Simson KS MotoBoyzPL
 2. Paweł Roszkowski – Honda MBX 80 KMK Białystok
 3. Dariusz Pająk – Suzuki RG80 Automobilklub Polski

Trzeci wyścig dnia to połączony wyścig MOTO3 i OPEN 125. Wyścig odbywał się już jako mokry ponieważ deszcz padał coraz mocniej. W Moto3 wygrywa Kamil Barcik przed Krzysztofem Borysem i Łukaszem Wieczorkiem. Natomiast OPEN125 Rafał Świerć zameldował się jako pierwszy na mecie, drugi Radosław Widawski, trzeci Marek Tomaszewski. Magdalena Ciężka która walczyła o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski doznała upadku w początkowej fazie wyścigu, podniosła się z pomocą swojego teamu i stanęła do walki i ostatecznie dojechała do mety. W związku z przyjęciem nieregulaminowej pomocy została zdyskwalifikowana co zawarzyło na tym że Puchar Polski trafił do Marka Tomaszewskiego.

Wyniki:

MOTO3:

 1. Kamil Barcik – Morivaki Automobilklub Krakowski
 2. Krzysztof Borys – Kawasaki Ninja 250R TMSM Sparta Wrocław
 3. Łukasz Wieczorek – Honda CBR250R Automobilklub Królewski

OPEN125:

 1. Rafał Świerc – Cagiva AMK Gliwice
 2. Radosław Widawski – Aprillia RS125 KS MotoBoyzPL
 3. Marek Tomaszewski – Aprillia RS125 AMK Gliwice

Wyścig Classic 500 zapowiadał się bardzo widowiskowo bo pretendentów do zdobycia Pucharu Polski przed wyścigiem było pięciu. Czwarty wyścig dnia zaczął się w deszczu jednak napadało już na tyle dużo że śliski kurz został zmyty z asfaltu. Lider klasyfikacji generalnej Marcin Magdzik szybko odskoczył na bezpieczną odległość i do końca wyścigu kontrolował sytuację. Ciekawa walka o drugie miejsce wywiązała się pomiędzy braćmi Mączyńskimi a Arturem  Kozłowskim. W ósmym okrążeniu Artur zaatakował jadącego na drugiej pozycji Macieja Mączyńskiego a z zamieszania skorzystał jego brat Marcin co ostatecznie pozostawiło Macieja poza podium. Faworyt zawodów i ulubieniec publiczności Kamil Grochowski reprezentujący lokalny Automobilklub Morski popełnił falstart a później borykał się z problemami technicznymi by zakończyć wyścig na siódmej pozycji.

Classic 500:

 1. Marcin Magdzik – Honda CB350 Four 1972 KS MotoBoyzPL
 2. Artur Kozłowski – Yamaha XS 500 1978 Automobilklub Morski
 3. Marcin Mączyński – Yamaha XS 400 1978 KS MotoBoyzPL

Youngtimery 500 oraz Postclassiki 580 ścigały się jako przedostatnie. Tu bardzo piękną walkę pokazali liderzy obu klas Krzysztof Dzikowski dosiadający Kawasaki ZXR400 oraz Sebastian Kapusta na Suzuki RG250. Finalnie Dziki stracił przyczepność na wejściu w prostą startową i poddał się grawitacji. Sebastian bardzo trzeźwo zareagował hamując i wymijając sunącego po mokrym asfalcie rywala. Finalnie wygrał cały wyścig o 0.002 sekundy nad jadącym w klasie Youngtimer 500 Łukaszem Taborem. O drugie miejsce równie widowiskowo walczyli Tomasz Jagielski z Kamilem Lewandowskim – Tomasz ostatecznie okazał się szybszy.

Wyniki:

Post Classic 580:

 1. Sebastian Kapusta – SUZUKI RG250 1984 KS MotoBoyzPL
 2. Paweł Kapusta – Aprillia AF1 1984 KS MotoBoyzPL
 3. Rafał Sikora – Kawasaki KZ500 1989 – Automobilklub Morski

 

Youngtimer 500:

 1. Łukasz Tabor – Kawasaki ZXR400 1989 KS MotoBoyzPL
 2. Tomasz Jagielski – Kawasaki ZXR400 1989 KS MotoBoyzPL
 3. Kamil Lewandowski - Kawasaki ZXR400 1989 KS MotoBoyzPL

Ostatni wyścig dnia to SST300 tu wynik był identyczny jak w pierwszym wyścigu dnia:

1. Kamil Krzemień – Automobilklub Silesia

2. Mateusz Durynek – Kawasaki Ninja 300 Automobilklub Wielkopolski

3. Piotr Romejko – Kawasaki Ninja 300 Motoklub Olsztyn

 

Zawodnikom gratulujemy zajętych miejsc w zawodach jak i klasyfikacji końcowej sezonu. Czekamy na potwierdzenie wyników i ich oficjalne ogłoszenie.  Zwycięzcy jak co roku zostaną zaproszeni do Polskiego Komitetu Olimpijskiego gdzie podczas uroczystej gali odbiorą zdobyte Puchary. Mamy nadzieję że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy że frekwencja dopisze i pojawi się wielu nowych zawodników we wszystkich klasach.

Więcej informacji na www.mppc.pl i www.facebook.com/WMPPClassic/

Fotografie: M. Olinkiewiecz.

Tekst: M. Magdzik

Zarząd Okręgowy PZM: