Rajd Mistrzów o Puchar GKSPiT PZM
ZAPRASZAMY NA RAJD MISTRZÓW O PUCHAR GKSPiT PZM oraz ZAKOŃCZENIE SEZONU... więcej
Rajd SoWa `2021
Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów zaprasza na Rajd SoWa `2021 w ramach... więcej
XIII Ogólnopolski festiwal Ekoenergetyki
W bieżącym roku organizujemy trzynasty Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki.Jest... więcej
25-ty Nietoperz 2021
W dniach 12-13.11.2021 r. Automobilklub Kędzierzyńsko Kozielski ... więcej
3 Super KJS AnnA
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej
Nietoperz & 3xP
POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY ZARZĄD OKRĘGOWY  w Opolu, Automobilklub... więcej
PATRYCJA KOMKO mistrzynią Czech w Enduro Sprincie
PATRYCJA KOMKO z opolskiego HAWI RACING TEAM została mistrzynią Czech w... więcej
PATRYK KULESZO Mistrz Polski w klasie Junior
PATRYK KULESZO z opolskiego HAWI RACING TEAM wygrał finałowe rundy enduro... więcej
Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo
Rozpoczęliśmy coroczną akcję dot. prawidłowego ustawienia świateł w Waszych... więcej
25-ty Nietoperz 2021
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w imprezie... więcej

PATRYK KULESZO Mistrz Polski w klasie Junior

PATRYK KULESZO z opolskiego HAWI RACING TEAM wygrał finałowe rundy enduro w Połczynie Zdrój i wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Junior oraz drugiego Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.

Ostrowąs koło Połczyna Zdrój był areną kończącą tegoroczne zmagania w enduro. Dwudniowe zawody odbyły się w formule enduro sprintu. Piątkowe opady deszczu wymusiły na organizatorach skrócenie trasy o odcinki nieprzejezdne, a sobotnia jazda przebiegała głównie po błotnistym podłożu. Uczestnicy rajdu na krótkiej trasie kilkukrotnie zaliczali próby specjalne, crossową i endurową. W rywalizacji udział wzięło 84 motocyklistów. W ekipie HAWI RACING TEAM z powodu kontuzji zabrakło 14-letniej Weroniki Duraj oraz doświadczonego Jakuba Kucharskiego.

Patryk Kuleszo w drugiej połowie sezonu prezentował wyborną formę i przebojem wdarł się do ścisłej Kadry Narodowej Enduro. Tym razem ponownie osiągnął znakomity wynik potwierdzając swoją przynależność do krajowej elity. Zawodnik opolskiego klubu jadąc na nowiutkiej Husqvarnie FE250 (model 2022) po raz drugi w tym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, osiągając najlepsze czasy przejazdów w obu dniach. Za nim uplasowali się Kacper Baklarz (BKM Bielsko-Biała) i Wojciech Latała (SM Panda Racing Jemielnica). W generalce sezonu Kuleszo zajął miejsce na najniższym stopniu podium za Maciejem Więckowskim (CKM Cieszyn) i Aleksandrem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce), wywalczając tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Kuleszo przypieczętował również zwycięstwo w klasie Junior przed Dawidem Babiczem i Karolem Królikowskim (obaj KS Rega MX Team Robczyce), tym samym zdobywając upragniony tytułu Mistrza Polski! W tej samej w klasie Jakub Kowalski w sobotę był piąty, a w niedzielę trzeci i w zawodach uplasował się na 4. pozycji. 15-letni motocyklista w końcowej klasyfikacji sezonu zajął wysoką 4. lokatę. Natomiast HAWI RACING TEAM nie pozostawił złudzeń rywalom w rywalizacji zespołów sponsorskich. Pod nieobecność Jakuba Kucharskiego i Andrzeja Hawryluka opolski zespół ponownie udanie zasilił Wojciech Latała z SM Panda Racing, któremu partnerowali Patryk Kuleszo i Kuba Kowalski. Nasz zespół wygrał rywalizację w Połczynie i jednocześnie wywalczył tytuł Mistrzów Polski 2021.

Z kolei w Pucharze Polski Igor Roj w klasie Junior 85 w pierwszym dniu uzyskał czwartą lokatę, a nazajutrz był trzeci, co w zawodach dało jemu trzecią pozycję. Zwyciężył Mikołaj Bieńkowski (KKM Wena Kielce) przed Antonim Kawczyńskim (NZ). Adept szkółki motocyklowej SMK Enduro Czerwionka obecnie reprezentujący opolski klub ostatecznie w całorocznych rozgrywkach zajął miejsce na trzecim stopniu podium, co jest jego dużym sukcesem. Absencję Weroniki Duraj wykorzystała jej rywalka Dominika Orlik (KTM Novi Korona Kielce), która dzięki odniesionemu zwycięstwu w klasie Kobiet przesunęła się na czoło klasyfikacji sezonu wywalczając Puchar Polski, a naszej nastoletniej zawodniczce przypadło zadowolić się drugim miejscem, co również jest znaczącym osiągnięciem, mając na uwadze okoliczności, które uniemożliwiły jej start w czterech ostatnich rundach. Na wyróżnienie zasługuje również wynik uzyskany przez nieobecnego w Połczynie Karola Duraja, który w klasyfikacji sezonu uplasował się na 4. miejscu w pucharowej klasie E1.

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: