Wojewódzki Komitet Organizacyjny Wojewódzkich Finałów... więcej
Federacja Zmotoryzowanych serdecznie zaprasza na III Turystyczną Retro Majówkę... więcej
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza na Turystyczny Rajd Samochodowy, 2 rundę... więcej
III Super Sprint Puchar Budomex 24.03.2024
W ramach Pucharu Budomex odbędzie się:III Super Sprint – Amatorska... więcej
W ramach Pucharu Elizówka(I runda) odbędzie się:II Super Sprint –... więcej
Podsumowanie sezonu 2023
Już w najbliższą sobotę tj. 3 lutego w siedzibie PZM  w Lublinie, odbędzie... więcej
Bartosz Zmazlik o krok od zdobycia tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2023
Bartosz Zmarzlik, podobnie jak rok temu, zajął 2. miejsce w Plebiscycie... więcej
Relacja z 5 Rajdu Bialskiego
5. Rajd Bialski odbył się 30 grudnia 2023, tuż przed nowym rokiem:-) Impreza... więcej

Powiatowy Finał OT BRD uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Lublinie

13 maja 2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 27 w Lublinie finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów  szkół podstawowych i gimnazjalnych. O nagrody i puchary Turnieju walczyli uczniowie z jedenastu szkół podstawowych i pięciu gimnazjów. Obowiązywały cztery konkurencje: testy wiedzy – 25 pytań, testy krzyżówki – 10 pytań, jazda po miasteczku ruchu drogowego, tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.
Miasteczko ruchu drogowego obejmowało  sześć punktów kontrolnych, natomiast tor przeszkód składał się z dwunastu trudności: korytarz z desek, równoważnia, przewożenie przedmiotu na uwięzi, przedmiot do przewożenia, zwężenie na półkolu, zawracanie w kwadracie, slalom kółkowy, ósemka, slalom z ograniczeniem, rynna, tarka oraz stop.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie w składzie: Maria Szwed, Wiktoria Krysa, Cezary Pomykała i Patryk Dąbrowski, opiekun- Zbigniew Fugel.  Zwycięzcy będą mieli okazję stanąć w szranki ze zwycięzcami z innych powiatów w Łęcznej 24 maja 2017 roku.

W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Starej w składzie:Jakub Boguta, Bartosz Łopucki, Daniel Skiba. Opiekun zwycięzców to Pan Marian Wojtak. I oni będą walczyć dalej jako reprezentanci powiatu lubelskiego w Józefowie n. Wisłą.
Drugie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Strzyżewicach – Rechcie – Julia Teter, Wiktoria Oleszko, Bartłomiej Grzywa, Szymon Stępień – opiekun – Pan Paweł Teter.
W kategorii gimnazjów uczniowie Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej – Karolina Gorajek, Konrad Pietrzak, Marek Pietrzak – opiekun – Pan Jan Flis.
Trzecie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 7 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej – Kinga Sebastjańczyk, Natalia Suchora, Szymon Gęca, Michał Wojtyła – opiekun – Pan Jacek Słotwiński i uczniowie Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – Magdalena Ostańska, Jakub Ostrowski, Marcin Wieleba – opiekun – Pan Dariusz Kuliński.
W kategorii szkół podstawowych indywidualnie najlepszą zawodniczką została Maria Szwed, a zawodnikiem Cezary Pomykała. Jako uczeń gimnazjum triumfował Bartosz Łopucki.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział  w Turnieju.