1 Runda Super Sprint w Biłgoraju
Automobilklub Biłgorajski zaprasza w dniu 17 marca (niedziela) 2019r. na... więcej
Podsumowanie sezonu 2018 w turystyce w okręgu lubelskim
W dniu 2 marca w siedzibie PZM w Lublinie zostały wręczone puchary, ksiązki dla... więcej
Podsumowanie sezonu 2018 w sporcie samochodowym w okręgu lubelskim
W dniu 2 marca w siedzibie PZM w Lublinie zostały wręczone puchary, ksiązki dla... więcej
Zimowy trening w Białej Podlaskiej 10 marca
Zapraszamy na najbliższy Zimowy trening sportowy organizowany przez... więcej
Relacja ze szkolenia "Jak przeżyć na motocyklu"
Zbliża się wiosna, a więc niebawem na drogi zaczną wyjeżdżać motocykliści. Aby... więcej
Podsumowanie sezonu 2018 w turystyce i w sporcie samochodowym
Sezon 2018 juz za nami i w związku z tym w dniu 2 marca w siedzibie PZM w... więcej
Zatwierdzenie regulaminów w okręgu lubelskim - sport samochodowy
W dniu 21 lutego Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego PZM Lublin na... więcej
Posiedzenie Zarządu połączone z jubileuszem
Zakończenie kadencji w PZM 2015-2018, nakłada zarówno na władze okręgowe i... więcej
Wyniki Plebiscytu Sporotwiec Lubelszczyzny Dziennika Wschodniego
Wszystko już wiemy. Plebiscyt na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2018... więcej
"Jak przeżyć na motocyklu" - bezpłatne szkolenie
Moto-Sekcja Motocyklowy Klub Sportowy zaprasza na BEZPŁATNE SZKOLENIE pod nazwą... więcej

MODA NA ODBLASKI

Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. 32 drużyny ze szkół podstawowych woj. lubelskiego prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Celem zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie i Szkoła Podstawowa w Stawie.

Konkurs ” Moda na odblaski” organizowany jest w naszym województwie po raz pierwszy. Jego organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami zaś Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Organizatorzy  postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności dali uczniom możliwość  pokazania, że noszenie elementów odblaskowych może  być modne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Do dzisiejszego finału, który odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpiły  32 drużyny, wyłonione podczas eliminacji powiatowych.  Udział wzięło w nich 832 dzieci z  98 szkół podstawowych.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: w klasach I – IV oraz V – VIII.

Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie kilkuminutowego pokazu mody odblaskowej oraz wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Treść przedstawionego wiersza miała przekonać odbiorców do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i zachęcać do noszenia elementów odblaskowych.

Wszystkich wykonawców oceniało jury, w którym zasiedli przedstawiciele: Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Przedstawiciel ZO PZM w Lublinie oraz Zespołu Szkół Odzieżowo Włókienniczych.

W kategorii drużyn klas I-IV  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie.

Miejsce  miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Piaskach, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Misiach.

W kategorii drużyn Klas V-VIII  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa w Stawie, miejsce II zajął Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, miejsce III - Szkoła Podstawowa w Łukowie.

Za zajęcie I miejsca nagrodę laureatom konkursu wręczył w imieniu Wojewody Lubelskiego Pan Marcin Jakubczyk, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce Pani Anna Fic- Lazor, przedstawiciel Oddziału IPN w Lublinie,  Kierownik Biura ZO PZM - Monika Krysa i Prezes OZDG PZM - Dariusz Woźniak, Współwłaściciel firmy Mania Strzelania Pani Magdalena Banaś,  a także Pan Szymon Jasiński - współwłaściciel firmy Cartmax

Za zajęcie II miejsca nagrody wręczył uczniom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, Wicekurator Oświaty w Lublinie Pan Eugeniusz Pelak oraz Dyrektor WORD w Lublinie Pani Renata Bielecka

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: