III runda MPPZ w Lublinie - 6-9 czerwca 2019
Federacja Zmotoryzowanych zaprasza do Lublina na III rundę MPPZ (Mistrzostw... więcej
MPPZ Lublin: ostatni moment na zgłoszenie
II runda MPPZ za nami, zapraszamy zatem na kolejne rajdy. Najbliższa impreza... więcej
"Szwajcaria Podlaska 2019" już 2 czerwca
Zapraszamy miłośników klasycznej motoryzacji do Udziału w Rajdzie Turystycznym... więcej
I Runda East Motocross Cup
Klub Motorowy "CROSS" zaprasza w dniach 18-19 maja na I Rundę East... więcej
XIII Edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy BRD
W dniu  08.05.2019 została przeprowadzona XIII Edycja Turnieju Wiedzy BRD... więcej
Pogrzeb Prezesa Waldemara Czerniaka
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 kwietnia 2019 r. zmarł  Ś... więcej
Smutna wiadomość
Smutna wiadomość WALDEMAR CZERNIAK wieloletni Prezes Zarządu Okręgowego... więcej
Terminy Turniejów Wojewódzkich BRD
 Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Główna Komisja Caravaningu PZM infiormuje, że we współpracy z grupą... więcej
Relacja z 1 Rundy Pucharu Okręgu Lubelskiego w SSp w Biłgoraju
Przy pięknej słonecznej pogodzie na Torze w Biłgoraju 17 marca odbyła się w tym... więcej

MODA NA ODBLASKI

Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. 32 drużyny ze szkół podstawowych woj. lubelskiego prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Celem zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie i Szkoła Podstawowa w Stawie.

Konkurs ” Moda na odblaski” organizowany jest w naszym województwie po raz pierwszy. Jego organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami zaś Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Organizatorzy  postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności dali uczniom możliwość  pokazania, że noszenie elementów odblaskowych może  być modne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Do dzisiejszego finału, który odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpiły  32 drużyny, wyłonione podczas eliminacji powiatowych.  Udział wzięło w nich 832 dzieci z  98 szkół podstawowych.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: w klasach I – IV oraz V – VIII.

Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie kilkuminutowego pokazu mody odblaskowej oraz wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Treść przedstawionego wiersza miała przekonać odbiorców do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i zachęcać do noszenia elementów odblaskowych.

Wszystkich wykonawców oceniało jury, w którym zasiedli przedstawiciele: Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Przedstawiciel ZO PZM w Lublinie oraz Zespołu Szkół Odzieżowo Włókienniczych.

W kategorii drużyn klas I-IV  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie.

Miejsce  miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Piaskach, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Misiach.

W kategorii drużyn Klas V-VIII  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa w Stawie, miejsce II zajął Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, miejsce III - Szkoła Podstawowa w Łukowie.

Za zajęcie I miejsca nagrodę laureatom konkursu wręczył w imieniu Wojewody Lubelskiego Pan Marcin Jakubczyk, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce Pani Anna Fic- Lazor, przedstawiciel Oddziału IPN w Lublinie,  Kierownik Biura ZO PZM - Monika Krysa i Prezes OZDG PZM - Dariusz Woźniak, Współwłaściciel firmy Mania Strzelania Pani Magdalena Banaś,  a także Pan Szymon Jasiński - współwłaściciel firmy Cartmax

Za zajęcie II miejsca nagrody wręczył uczniom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, Wicekurator Oświaty w Lublinie Pan Eugeniusz Pelak oraz Dyrektor WORD w Lublinie Pani Renata Bielecka

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: