Smutna wiadomość
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku... więcej
AK Biłgorajski zagra dla WOŚP
 Jak co roku w dniu finału WOŚP zapraszamy na imprezę motoryzacyjną... więcej
AK Chełmski zagra dla WOŚP
SUPERSPRINT WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYSztab nr 600 Wielkiej... więcej
Relacja z SSp w Białej Podlaskiej
SuperSprint FINAŁOWA 5 runda – 9 grudnia 2018 roku, organizatorem jest... więcej
Ostatnia Runda Klubowa SSp Ak Chełmskiego
OSTATNI RALLYSPRINT ROKU 2018Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału... więcej
MODA NA ODBLASKI
Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w... więcej
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJ - relacja z ostaniej rundy turystycznej 2018
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJBartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z... więcej
Ostatnia biłgorajska runda w SSp -relacja
Ostatnia runda rangi okręgowej w tym roku kalendarzowym została przeprowadzona... więcej
Klubowy SSp w dniu 9 grudnia w Białej Podlaskiej
1. INFORMACJE WSTĘPNEImpreza odbędzie się w dniu 09 grudnia 2018 roku. Impreza... więcej
Rajd Turystyczny w 100- lecie Niepodległości
RAJD W 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCIZapraszamy do udziału w 19. Turystycznym... więcej

MODA NA ODBLASKI

Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. 32 drużyny ze szkół podstawowych woj. lubelskiego prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Celem zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przedsięwzięcia było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie i Szkoła Podstawowa w Stawie.

Konkurs ” Moda na odblaski” organizowany jest w naszym województwie po raz pierwszy. Jego organizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami zaś Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Organizatorzy  postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności dali uczniom możliwość  pokazania, że noszenie elementów odblaskowych może  być modne, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Do dzisiejszego finału, który odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przystąpiły  32 drużyny, wyłonione podczas eliminacji powiatowych.  Udział wzięło w nich 832 dzieci z  98 szkół podstawowych.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: w klasach I – IV oraz V – VIII.

Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie kilkuminutowego pokazu mody odblaskowej oraz wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Treść przedstawionego wiersza miała przekonać odbiorców do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i zachęcać do noszenia elementów odblaskowych.

Wszystkich wykonawców oceniało jury, w którym zasiedli przedstawiciele: Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Przedstawiciel ZO PZM w Lublinie oraz Zespołu Szkół Odzieżowo Włókienniczych.

W kategorii drużyn klas I-IV  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie.

Miejsce  miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Piaskach, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Misiach.

W kategorii drużyn Klas V-VIII  miejsce I wywalczyła Szkoła Podstawowa w Stawie, miejsce II zajął Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, miejsce III - Szkoła Podstawowa w Łukowie.

Za zajęcie I miejsca nagrodę laureatom konkursu wręczył w imieniu Wojewody Lubelskiego Pan Marcin Jakubczyk, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce Pani Anna Fic- Lazor, przedstawiciel Oddziału IPN w Lublinie,  Kierownik Biura ZO PZM - Monika Krysa i Prezes OZDG PZM - Dariusz Woźniak, Współwłaściciel firmy Mania Strzelania Pani Magdalena Banaś,  a także Pan Szymon Jasiński - współwłaściciel firmy Cartmax

Za zajęcie II miejsca nagrody wręczył uczniom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, Wicekurator Oświaty w Lublinie Pan Eugeniusz Pelak oraz Dyrektor WORD w Lublinie Pani Renata Bielecka

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: