Pogrzeb Prezesa Waldemara Czerniaka
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 kwietnia 2019 r. zmarł  Ś... więcej
III runda MPPZ w Lublinie - 6-9 czerwca 2019
Federacja Zmotoryzowanych zaprasza do Lublina na III rundę MPPZ (Mistrzostw... więcej
Smutna wiadomość
Smutna wiadomość WALDEMAR CZERNIAK wieloletni Prezes Zarządu Okręgowego... więcej
Terminy Turniejów Wojewódzkich BRD
 Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Główna Komisja Caravaningu PZM infiormuje, że we współpracy z grupą... więcej
Relacja z 1 Rundy Pucharu Okręgu Lubelskiego w SSp w Biłgoraju
Przy pięknej słonecznej pogodzie na Torze w Biłgoraju 17 marca odbyła się w tym... więcej
1 Runda Super Sprint w Biłgoraju
Automobilklub Biłgorajski zaprasza w dniu 17 marca (niedziela) 2019r. na... więcej
Podsumowanie sezonu 2018 w turystyce w okręgu lubelskim
W dniu 2 marca w siedzibie PZM w Lublinie zostały wręczone puchary, ksiązki dla... więcej
Podsumowanie sezonu 2018 w sporcie samochodowym w okręgu lubelskim
W dniu 2 marca w siedzibie PZM w Lublinie zostały wręczone puchary, ksiązki dla... więcej
Zimowy trening w Białej Podlaskiej 10 marca
Zapraszamy na najbliższy Zimowy trening sportowy organizowany przez... więcej

20-lecie WORD-u w Białej Podlaskiej

 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej szkoli i egzaminuje już od 20 lat. Przez ten czas przeprowadzono około 660 tys. egzaminów. Wielu mieszkańców pamięta pewnie, jak kiedyś zdawano je na fiatach 126p.

Jubileusz obchodzono 28 września w siedzibie WORD. Wzięli w nim udział byli dyrektorzy i pracownicy, obecna kadra oraz zaproszeni goście, w tym dzieci z bialskich szkół. – To dla nas ważny dzień. Spełniamy swoją rolę na wielu płaszczyznach: edukacyjnej, egzaminacyjnej, ale też staramy się, aby wszystko odbywało się w przyjaznych warunkach, tak żeby kursant zdawał egzamin w komfortowych warunkach – mówił w rozmowie z "Podlasiakiem" wicedyrektor Arkadiusz Maksymiuk.

Obecnie egzaminy w bialskiej siedzibie WORD przeprowadza 14 egzaminatorów (11 na pełnych etatach, 3 na niepełnych). Odbywają się one także w ośrodku terenowym w Łukowie. – Jeżeli chodzi o WORD-y, to nie ma rejonizacji. Każdy może zdawać w dowolnym ośrodku, przesyłane są wtedy dokumenty. Zdarza się, że przyjeżdżają do nas mieszkańcy na wakacje i tu zdają. Największą część osób podchodzących do egzaminu stanowią jednak mieszkańcy Białej Podlaskiej, powiatu bialskiego i łukowskiego, ale mamy też ludzi z Włodawy czy Parczewa – wylicza zastępca dyrektora. I dodaje, że bialski WORD zajmuje pierwsze miejsce w województwie, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów.

Czasy, w których przeprowadzało się je na fiatach 126p, pamięta dobrze Stanisław Gordziejewski, który z branżą związany był 26 lat, a obecnie jest już na emeryturze. – Jeśli ktoś umiał, to nie było trudno, nie było problemu. Zarówno kiedyś, jak i dziś, wszyscy narzekają na egzaminatorów, że jak egzamin oblany, to nasza wina – mówi. I wspomina, że rekordzista, pan Józef z Międzyrzeca Podlaskiego, do egzaminów podchodził przez cztery lata. – Nie wiem, czy ostatecznie go zdał – dodaje.

Na czym najczęściej oblewają podchodzący do egzaminów? – Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezatrzymywanie się na znaku "stop", wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle – wylicza Gordziejewski. Pracując w WORD przeegzaminował tysiące mieszkańców regionu.

Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki Honorowe PZM przyznane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego, które wręczył Prezes OZDG PZM w Lublinie, Dariusz Woźniak.

tekst Podlasiak, Justyna Dragan

 

zdjęcia      https://podlasiak.info.pl/galeria/20-lecie-word-w-bialej-podlaskiej/

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: