Smutna wiadomość
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 27 grudnia 2018 r. w wyniku... więcej
AK Biłgorajski zagra dla WOŚP
 Jak co roku w dniu finału WOŚP zapraszamy na imprezę motoryzacyjną... więcej
AK Chełmski zagra dla WOŚP
SUPERSPRINT WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYSztab nr 600 Wielkiej... więcej
Relacja z SSp w Białej Podlaskiej
SuperSprint FINAŁOWA 5 runda – 9 grudnia 2018 roku, organizatorem jest... więcej
Ostatnia Runda Klubowa SSp Ak Chełmskiego
OSTATNI RALLYSPRINT ROKU 2018Automobilklub Chełmski zaprasza do udziału... więcej
MODA NA ODBLASKI
Finał konkursu pn.”Moda na odblaski” odbył się w dniu 6 grudnia w... więcej
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJ - relacja z ostaniej rundy turystycznej 2018
POJECHALI DLA NIEPODLEGŁEJBartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z... więcej
Ostatnia biłgorajska runda w SSp -relacja
Ostatnia runda rangi okręgowej w tym roku kalendarzowym została przeprowadzona... więcej
Klubowy SSp w dniu 9 grudnia w Białej Podlaskiej
1. INFORMACJE WSTĘPNEImpreza odbędzie się w dniu 09 grudnia 2018 roku. Impreza... więcej
Rajd Turystyczny w 100- lecie Niepodległości
RAJD W 100LECIE NIEPODLEGŁOŚCIZapraszamy do udziału w 19. Turystycznym... więcej

20-lecie WORD-u w Białej Podlaskiej

 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej szkoli i egzaminuje już od 20 lat. Przez ten czas przeprowadzono około 660 tys. egzaminów. Wielu mieszkańców pamięta pewnie, jak kiedyś zdawano je na fiatach 126p.

Jubileusz obchodzono 28 września w siedzibie WORD. Wzięli w nim udział byli dyrektorzy i pracownicy, obecna kadra oraz zaproszeni goście, w tym dzieci z bialskich szkół. – To dla nas ważny dzień. Spełniamy swoją rolę na wielu płaszczyznach: edukacyjnej, egzaminacyjnej, ale też staramy się, aby wszystko odbywało się w przyjaznych warunkach, tak żeby kursant zdawał egzamin w komfortowych warunkach – mówił w rozmowie z "Podlasiakiem" wicedyrektor Arkadiusz Maksymiuk.

Obecnie egzaminy w bialskiej siedzibie WORD przeprowadza 14 egzaminatorów (11 na pełnych etatach, 3 na niepełnych). Odbywają się one także w ośrodku terenowym w Łukowie. – Jeżeli chodzi o WORD-y, to nie ma rejonizacji. Każdy może zdawać w dowolnym ośrodku, przesyłane są wtedy dokumenty. Zdarza się, że przyjeżdżają do nas mieszkańcy na wakacje i tu zdają. Największą część osób podchodzących do egzaminu stanowią jednak mieszkańcy Białej Podlaskiej, powiatu bialskiego i łukowskiego, ale mamy też ludzi z Włodawy czy Parczewa – wylicza zastępca dyrektora. I dodaje, że bialski WORD zajmuje pierwsze miejsce w województwie, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów.

Czasy, w których przeprowadzało się je na fiatach 126p, pamięta dobrze Stanisław Gordziejewski, który z branżą związany był 26 lat, a obecnie jest już na emeryturze. – Jeśli ktoś umiał, to nie było trudno, nie było problemu. Zarówno kiedyś, jak i dziś, wszyscy narzekają na egzaminatorów, że jak egzamin oblany, to nasza wina – mówi. I wspomina, że rekordzista, pan Józef z Międzyrzeca Podlaskiego, do egzaminów podchodził przez cztery lata. – Nie wiem, czy ostatecznie go zdał – dodaje.

Na czym najczęściej oblewają podchodzący do egzaminów? – Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niezatrzymywanie się na znaku "stop", wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle – wylicza Gordziejewski. Pracując w WORD przeegzaminował tysiące mieszkańców regionu.

Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki Honorowe PZM przyznane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego, które wręczył Prezes OZDG PZM w Lublinie, Dariusz Woźniak.

tekst Podlasiak, Justyna Dragan

 

zdjęcia      https://podlasiak.info.pl/galeria/20-lecie-word-w-bialej-podlaskiej/

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: