Zatwiedzono wyniki Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country w sezonie 2021
Okręgowa Komisja Sportu Motocyklowego w Łodzi w dniu 21.10.2021 roku... więcej
IV Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country 2021 - Motopower Kleszczów 17.10.2021 - relacja
W dniu 17.10.2021 roku na torze w miejscowości Bogumiłów odbyła się IV Runda... więcej
I GRAND PRIX O PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI - KM Stryków
REGULAMIN  UZUPEŁNIAJĄCY     I GRAND PRIX O... więcej
XXI Okręgowy Zlot Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego - relacja
XXI Okręgowy Zlot Ratowników DrogowychPolskiego Związku MotorowegoKlub Motorowy... więcej
X Familijny Rajd Rowerowy -Stowarzyszenie Motocykl Moje Hobby -relacja
Stowarzyszenie Motocykl Moje Hobby po raz X zorganizował Familijny Rajd... więcej
Zatwierdzono wyniki Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2021
Gestor Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie 2021 w dniu 12.10.2021... więcej
XXIV RALLY WYSZKÓW 2021 - relacja
Podsumowanie „XXIV  RALLY WYSZKÓW 2021”  o PUCHAR... więcej
XXI Okręgowy Zlot Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego - 16.10.2021
XXI Okręgowy ZlotRatowników DrogowychPolskiego Związku MotorowegoBełchatów 16... więcej
49 edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE - start łódzkich zawodników
W miniony weekend (1-3 października) odbyła się 49 edycja Rajdu Świdnickiego... więcej

IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie, Puchar Polski w Motocrossie 11-12.09.2021 - relacja

Wielkie ściganie na Ziemi Łowickiej.

Tor w Serokach 11-12 września po raz pierwszy gościł Puchar Polski w Motocrossie oraz Mistrzostwa Polski w Quadcrossie. Znakomita obsada wyścigów zapewniła niezapomniane emocje przez cały weekend.

W sobotę ścigali się zawodnicy klas MX65, MX C, MX Masters oraz MX Junior. Dodatkowo rozegrane zostały wyścigi w klasie Amator.

Jako pierwsza na starcie pojawiła się najmniejsza klasa MX65. W pierwszym wyścigu od startu prowadził Michał Psiuk (MX Lipno), ale na drugim okrążeniu popełnił błąd i liderem wyścigu został Maksymilian Komosa (DUST Racing). Michał szybko się pozbierał i wrócił na prowadzenie, jednak do końca był mocno naciskany przez Maksa i Oskara Jażdżewskiego (CAMK Człuchów). Drugi wyścig rozpoczął się od kraksy, po której z rywalizacji musiał się wycofać Maks Komosa. Zwycięstwo w wyścigu z dużą przewagą odniósł Michał Psiuk. Na drugim miejscu dojechał Oskar Jażdżewski, a ku uciesze kibiców, na trzecim miejscu finiszował Darek Tybulczuk (ŁKM Łowicz). Lokalny zawodnik o błysk szprychy wyprzedził na mecie Eryka Landowskiego (MX Lipno).  W klasyfikacji zawodów Psiuk przed Jażdżewskim i Tybulczukiem.

Po sześćdziesiątkach na tor wjechali zawodnicy klasy MX C. Na maszynie startowej stanęło aż 32 zawodników. W obu wyścigach z dużą przewagą zwyciężył Jakub Matuszczak (MKS Nekla). Drugie miejsce w zawodach zajął Mateusz Sobierski (Motopower Kleszczów), a podium uzupełnił Tomasz Litwin (KM Cisy Nowogard). Kara za spóźnienie w pierwszym biegu spowodowała, że rywalizację tuż za podium zakończył Paweł Adamczyk (KM Chojna).

W klasie Masters kibice liczyli na kolejny gorący pojedynek Zdunek – Kędzierski i się nie zawiedli. W pierwszym wyścigu holeshota zgarnął Karol Kędzierski (MX Lipno) i prowadził przez pierwsze okrążenia. Jednak za plecami cały czas miejsca do ataku szukał Maciej Zdunek (CAMK Człuchów). Ciągłe ataki przyniosły skutek i na trzecim okrążeniu liderem został zawodnik z Człuchowa. Jednak Carlos nie odpuszczał i do końca jak cień podążał za rywalem, wpadając na metę pół sekundową stratą. Na trzecim miejscu w pierwszym wyścigu dojechał zawodnik gospodarzy Paweł Wizgier (ŁKM Łowicz). W drugim wyścigu sytuacja identyczna do pierwszego startu. Najlepiej zaczyna Karol Kędzierski, ale po kilku okrążeniach na czoło wychodzi Maciej Zdunek. Jednak tym razem zalicza upadek i traci sporo czasu. Mimo, że zawodnik z Człuchowa rzucił się w szaleńczą pogoń za Carlosem, to nie starczyło czasu, aby go dogonić. W zawodach zwycięża Karol Kędzierski, drugi stopień podium przypada Maciejowi Zdunkowi, a na trzecim miejscu zawody kończy Paweł Wizgier.

Na zakończenie dnia, na maszynie startowej stanęła klasa MX Junior. Zawodnicy tej klasy zgotowali prawdziwą ucztę dla kibiców. Praktycznie przez całe dwa wyścigi szóstka zawodników jechała w bliskim kontakcie i wyprzedzała się wzajemnie. Mistrzem startu w obu biegach był Wiktor Sobiech (WKM Więcbork), jednak najlepszy na pełnym dystansie okazał się Aleksander Świrczak (MX Lipno). Po nieco gorszych startach, straty w czasie wyścigu doskonale odrabiali Janek Kotowicz (ŁKM Łowicz) i Mikołaj Stasiak (DUST Racing), a czołówkę uzupełnili Jan Rompkowski (Wisła Chełmno) i Jakub Kowalski (MX Lipno). Ostatecznie w zawodach zwyciężył Aleksander Świrczak, drugie miejsce zajął Janek Kotowicz, a na trzeciej pozycji finiszował Wiktor Sobiech.

W niedzielę zmagania rozpoczęła klasa MX85. Po raz kolejny niepokonany w obu wyścigach był Bartosz Jaworski (MX Lipno).  W pierwszym wyścigu drugie miejsce zajął Filip Seniuk (CAMK Człuchów), a na trzeciej lokacie rywalizację zakończył Maciej Chlewiński (LKS Jastrząb Lipno). W drugim wyścigu mocno zmobilizował się Kacper Andrzejewski (WKM Wschowa). Dzięki doskonałej jeździe zajął drugie miejsce z niewielką stratą do Bartka Jaworskiego. Tuż za nim na metę wpadł Filip Seniuk. W klasyfikacji zawodów Jaworski przed Seniukiem i Andrzejewskim.

Po osiemdziesiątkach na torze pojawiły się panie z klasy MX Kobiet. W tej klasie rywalizacja na czele była niezwykle interesująca. Najszybsza w Serokach była Wiktoria Kupczyk (WKM Więcbork), ale najrówniej jechała Karolina Jasińska (CAMK Człuchów). Dziewczyny w pierwszym wyścigu wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Na mecie pierwsza była Wiktoria, przed Karoliną, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Wiśniewska (CAMK Człuchów). Drugi wyścig Wiktoria Kupczyk zaczęła nico gorzej i próbując odrobić straty zaliczyła upadek. Wykorzystała to Karolina Jasińska, która odjechała rywalce i ze sporą przewagą odniosła zwycięstwo w wyścigu. Drugie miejsce zajęła Wiktoria. Dobrą formę w drugim wyścigu zaprezentowała Zuzanna Kąciak, zajmując trzecią lokatę. Na najwyższym stopniu podium, dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu stanęła Karolina, drugie miejsce w zawodach zajęła Wiktoria, a na najniższy stopień podium wskoczyła Oliwia.

Po kobietach na start wyjechali zawodnicy klasy MX B. W pierwszym wyścigu doskonale zaprezentował się zawodnik gospodarzy Daniel Tarasiewicz (ŁKM Łowicz). Zwyciężył z dużą przewagą, prezentując doskonałe tempo. Na drugim miejscu wyścig ukończył Dariusz Malczewski (WKM Więcbork), a trzecią pozycję zajął Kamil Majorczyk (WKM Wschowa). W drugim wyścigu spóźnienia do strefy oczekiwania mocno przewróciły klasyfikację. Ostatecznie w zawodach zwyciężył Dariusz Malczewski, drugie miejsce zajął Daniel Tarasiewicz, a podium uzupełnił Łukasz Walczak (ŁKM Łowicz).

Następnie na torze pojawili się zawodnicy królewskiej klasy MX Open. Ze startu podobnie jak w Mastersach najlepiej wyjeżdża Karol Kędzierski (MX Lipno), ale tuż za nim trzyma się Jakub Barczewski (MX Lipno). W drugiej połowie wyścigu Kuba znajduje sposób i wyprzedza Carlosa. Jednak po kilku okrążeniach przytrafia mu się upadek i kończy wyścig na czwartym miejscu. Karol wygrał z dużą przewagą, a za nim ostra walka o drugą pozycję. Na mecie jako drugi zameldował się Marcin Bandosz (MX Lipno), a trzeci był Damian Bykowski (MX Lipno). W drugim wyścigu Jakub Barczewski szybko objął prowadzenie i pewnie zwyciężył w wyścigu. Na drugim miejscu bieg ukończył Karol Kędzierski. Natomiast na trzeciej lokacie, po wykluczeniu Marcina Bandosza, sklasyfikowany został Damian Bykowski. Klasę MX Open wygrał Karol Kędzierski, na drugim stopniu podium stanął Jakub Barczewski, a trzecie miejsce zajął Damian Bykowski.

Na koniec do rywalizacji przystąpiły Quady. Zawodnicy rywalizowali o kolejne punkty w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Niestety zawiodła frekwencja. Tylko 10 pojazdów na starcie. Jednak było na co popatrzeć, ponieważ czołówka zaprezentowała wspaniałe ściganie. W pierwszym wyścigu od startu do mety prowadził Kacper Mieszkowski (ŁKM Łowicz). Zawodnik gospodarzy utrzymał prowadzenie mimo, że  w końcówce wyścigu mocno naciskał go Damian Rajczyk (MKS Tryb Częstochowa). Awaria quada wyeliminowała niestety z walki w pierwszym wyścigów Romana Gwiazdę (Motoklub Oborniki). Na trzecim miejscu finiszował Wiktor Kuśmierczak (KM Chojna). W drugim wyścigu zawodnicy jechali już w większych odstępach, a kolejność właściwie się nie zmieniała. W wyścigu zwyciężył Roman Gwiazda, drugie miejsce zajął Damian Rajczyk, a trzeci był Kacper Mieszkowski. W klasyfikacji zawodów zwyciężył Kacper, na drugim stopniu podium stanął Damian, a trzecie miejsce zajął Roman.

W sobotnich wyścigach Amatorów najlepszy okazał się Michał Brzujszczak, a w niedzielnej jeździe pokazowej MINI, wzięło udział dziewięciu młodych adeptów motocrossu, którzy z utęsknieniem czekają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w oficjalnym wyścigu.

Ostatnia runda Mistrzostw Polski w Quadcrossie i Pucharu Polski w Motocrossie odbędzie się 9-10 października na torze w Kowali.

 

 

 

 

 

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: