26. Rajd Niepodległości - V Runda SMB i SMOB - 11.11.2017- relacja

W sobotę, 11 listopada 2017 roku, rozegrany został 26. Rajd Niepodległości. To przedostatnia runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego.

Na starcie stanęły 62 załogi, z których rajd ukończyło 56. Zawodnicy ścigali się na parkingu galerii Outlet Białystok mieszczącej się przy ul. Wysockiego, przy Politechnice Białostockiej i na giełdzie samochodowej. W każdej z lokacji kierowcy mieli do przejechania trzy próby. Uczestnicy jeździli również po drogach publicznych, gdzie obowiązywały ich przepisy ruchu drogowego.

Zwycięzcą wyścigu został Tomasz Wasilewski jadący z Łukaszem Strukiem samochodem Mitsubishi Lancer (Adigo RT). Dzięki temu triumfowi powiększył on swoją przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu SMB. Reprezentanci teamu Adigo RT okazali się o ponad 17 sekund szybsi od załogi Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik (Ford Fiesta ST), a także o 21 sekund sprawniejsi od dwójki Adam Tumiel/Konrad Bitowski (Subaru Impreza).

Tomasz Wasilewski powiększył tym samym swą przewagę w klasyfikacji generalnej Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i jest bardzo blisko wygrania całego cyklu. Do końca rywalizacji pozostał bowiem tylko jeden rajd, który w grudniu  zostanie rozegrany z okazji Barbórki. Więcej informacji na temat tej imprezy znajdziecie na stronie www.smbap.pl oraz na profilu facebookowym Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. 

Wyniki 26. Rajdu Niepodległości:

1. Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk – Mitsubishi Lancer (Adigo RT) – 8:34:1
2. Marcin Malinowski/Sebastian Kmiecik – Ford Fiesta ST (T-Trans) – 8:51:7
3. Adam Tumiel/Konrad Bitowski – Subaru Impreza (T-Trans) – 8:55:5
4. Filip Jedliński/Andrzej Grześko – BMW 323 TI (Madness Grupa Rajdowa) – 8:55:6
5. Grzegorz Sianko/Jacek Pliszka – Honda Civic (Stag Rally Team) – 8:57:2
6. Piotr Naliwajko/Katarzyna Woszczenko – Opel Astra GSi – 8:58:7

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

 

Automobilklub Podlaski

 

 

Zdjęcia: Automobilklub Podlaski

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: 
Share
 

Galeria