I znowu wracamy do Wieliczki.
Tym razem uczestników Kraka gościć będą miasta: Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, no i oczywiście tradycyjnie Kraków. Postanowiliśmy, że tym razem wprowadzimy małą innowację. Każdemu po trochu.
W piątek - najstarsze samochody grupy pre-45 oraz wszyscy z pozostałych grup, którzy zadeklarują, że nie walczą w MPPZ oraz goście zagraniczni będą mieć do pokonania trasę liczącą ok. 80 km. Na tym dystansie odbędą się wszystkie przewidziane regulaminem MPPZ próby. Dodatkowo będą dwie próby w jeździe na regularność. Przemycamy w tym roku na KRAK-a rozwiązanie z Rajdu Polski Historycznego, czyli wszystkie samochody będą monitorowane przez GPS na całej trasie, ale szczególnie na odcinkach jazdy na regularność.
Próby sportowe będą rozgrywane w Miasteczku Solnym w Wieliczce oraz u stóp zamku w Dobczycach. Czeka nas wiele niespodzianek oraz przepiękne krajobrazy. Trasa wiedzie bowiem wokół Jeziora Dobczyckiego.
Po obiedzie grupa pre-45 i wszyscy, którzy zadeklarowali wolę jazdy bardziej turystycznej będą zwiedzać podziemia Kopalni Soli Wieliczka tzw. trasą górniczą. Należy przygotować się na około 3 godzinną eskapadę pod ziemię w górniczych – roboczych strojach. Zapewniam, to przednia zabawa.
Pozostali uczestnicy MPPZ pojadą na dodatkową trasę dla wymagających. Zmierzą się z różą wiatrów, regularnością, OTJ, SZ. To wszystko dla tych, którzy potrzebują odrobinę adrenaliny.
W sobotę luzy – ci uczestnicy, którzy nie byli w piątek w kopalni, będą zwiedzać podziemia. Pozostali pojadą do Krakowa do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Następnie wszyscy spotkamy się w Opactwie w Tyńcu na obiedzie, by później udać się na oczekiwany przez wszystkich Konkurs Elegancji na Rynku Głównym w Krakowie. Tutaj chwila postoju, aby nacieszyć wszystkich widokiem pięknych samochodów i strojów ich właścicieli, prezentacja załóg i powrót do bazy w Wieliczce.
Wieczorem Bal Komandorski połączony z rozdaniem wszelakich nagród, pucharów itp. - za wszystko, co jest regulaminowe i nie regulaminowe.
W ciągu 2 dni zapewnimy uczestnikom dobrą zabawę, piękne widoki, moc wrażeń. Mamy nadzieję, że tegoroczny rajd KRAK-2013 zapisze się w pamięci uczestników na długo.
Serdecznie wszystkich zapraszam w imieniu całego zespołu organizacyjnego. Mam nadzieję, że taka formułą rajdu przypadnie wszystkim do gustu.
Grażyna Hołojuch
komandor Rajdu
Program Rajdu:
27.06. 2013 (czwartek)
od godz. 15.00 - Otwarcie Biura Rajdu Hotel Soray, rejestracja zawodników, zakwaterowanie, BT, montaż GPS
28.06.2013 (piątek)
Odprawa zawodników - Hotel Soray.
Etap I – Baza Rajdu – Wieliczka (Miasteczko Solne) – Dobczyce (plac pod Zamkiem)
Etap II – Dobczyce – Myślenice (Rynek)
Etap III – Myślenice – Wieliczka (Karczma pod Wielką Solą)
Etap IV – Gr.I - Wieliczka Karczma – Wieliczka Rynek – Baza Rajdu
- wystawa samochodów w Rynku Wieliczka
- zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka – Trasa Górnicza (*)
Gr.II – Wieliczka – Łazany – Baza Rajdu
29.06.2013 (sobota)
Odprawa zawodników – Hotel Soray
Etap V – Gr.II - Wieliczka – Tyniec
- wystawa samochodów w Rynku Wieliczka
- zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka – Trasa Górnicza
Gr.I - Wieliczka – Kraków – Tyniec
Zwiedzanie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
Obiad – Opactwo w Tyńcu
Etap VI – Tyniec – Kraków - Wieliczka
Konkurs Elegancji – Rynek Główny w Krakowie
Powrót do Bazy Rajdu
Bal Komandorski – ogłoszenie wyników
(*) Należy zabrać ciepłą odzież i wygodne nieprzemakalne obuwie (temp. ok. 14 st.C)