W Mistrzostwach Europy wystartują zawodnicy wyłonieni z zawodów kwalifikacyjnych wg następujących zasad:
Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów – 6 zawodników
Miejsca od 1 do 5 z finału BK ’17 - 5 zawodników
nominacja GKSŻ - 1 zawodnik
Puchar Europy Juniorów (do lat 19) – 2 zawodników
miejsca od 1 do 2 z finału BK ’17 - 2 zawodników
Podajemy listy startowe:
PIŁA
|
1
|
Paweł Staniszewski
|
KŻ Victoria Piła
|
2
|
Dawid Wawrzyniak
|
GKM Grudziądz SA
|
3
|
Mateusz Burzyński
|
ZKŻ SSA
|
4
|
Przemysław Liszka
|
WTS SA
|
5
|
Igor Kopeć - Sobczyński
|
KS Toruń SA
|
6
|
Hubert Czerniawski
|
KS Stal Gorzów
|
7
|
Marcin Kościelski
|
KS Toruń SA
|
8
|
Alan Szczotka
|
KS Stal Gorzów
|
9
|
Dominik Kubera
|
Unia Leszno SSA
|
10
|
Michał Gruchalski
|
SCKM Włókniarz Częstochowa
|
11
|
Bartosz Smektała
|
Unia Leszno SSA
|
12
|
Marcin Turowski
|
GKŻ Wybrzeże Gdańsk
|
13
|
Tomasz Orwat Mateusz Błażykowski
|
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA KŻ Orzeł Łódź
|
14
|
Kevin Fajfer
|
GTM START Gniezno
|
15
|
Marek Lutowicz
|
RKS Kolejarz Rawicz
|
16
|
Damian Stalkowski
|
GTM START Gniezno
|
R1
|
Damian Pawliczak Mateusz Jagła
|
ZKŻ Zielona Góra ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
|
R2
|
Mateusz Błażykowski Wojciech Pilarski
|
KŻ Orzeł Łódź ZKŻ Zielona Góra
|
AWANS DO FINAŁU - 8 zawodników + 1 rezerwowy (R1 w finale)
|
OPOLE
|
1
|
Rafał Karczmarz
|
KS Stal Gorzów
|
2
|
Mateusz Pacek
|
MS Śląsk Świętochłowice
|
3
|
Kamil Nowacki
|
KS Stal Gorzów
|
4
|
Eryk Borczuch
|
KM CROSS Lublin
|
5
|
Wiktor Lis
|
KS Unia Leszno
|
6
|
Przemysław Giera
|
KS ROW Rybnik SA
|
7
|
Szymon Szlauderbach
|
KS Unia Leszno
|
8
|
Robert Chmiel
|
KS ROW Rybnik SA
|
9
|
Wiktor Lampart
|
Speedway Stal Rzeszów SA
|
10
|
Adrian Bialk
|
KSM KROSNO
|
11
|
Patryk Wojdyło
|
Speedway Stal Rzeszów SA
|
12
|
Mateusz Rząsa
|
Speedway Stal Rzeszów SA
|
13
|
Emil Peroń
|
KM Cross Lublin
|
14
|
Patryk Rolnicki
|
Unia Tarnów ŻSSA
|
15
|
Kamil Wieczorek
|
GKM Grudziądz SA
|
16
|
Kacper Konieczny
|
Unia Tarnów ŻSSA
|
R1
|
Piotr Pióro
|
Unia Tarnów ŻSSA
|
R2
|
Miłosz Wypior
|
KS ROW Rybnik SA
|
AWANS DO FINAŁU - Mateusz Pacek + 7 zawodników + 1 rezerwowy (R2 w finale)
|