Informacja
Informujemy, że w dniu 21.06.2019r. Biuro Zarządu Okręgowego we Wrocławiu... więcej
9.Dolnośląski Rajd o Kropelce
W sobotę dolnośląskie mistrzostwa z ekojazdy! Już w sobotę, 22 czerwca rusza 9... więcej
5.Międzynarodowy Zlot Caravaningowy Średniowieczny Turniej Rycerski
Od dzisiaj do niedzieli zapraszamy do Świdnicy, gdzie po raz piąty już odbedzie... więcej
III Trójmorski Wilczy Zlot
Zapraszamy na III Trójmorski Wilczy Zlot do Smreczyny koło Międzylesia (Kotlina... więcej
VIII Rajd Królewski Samochodów Zabytkowych
Po 10 latach rajd samochodów zabytkowych powraca na ziemię kłodzką! Program: 20... więcej
XXIII Ogólnopolski Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
W dniach 11 – 12 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia... więcej
Finał Ogólnopolski Turnieju w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych
W dniach 04 – 06 czerwca 2019 roku w Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy... więcej
IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie
W dniach 29-30.06.2019r.odbędzie się na torze motocrossowym Górków w... więcej
Udany start Adama Jarosa i Macieja Rawskiego w 27 Rally Vyskov
27 Rally Vyskov był kolejną rundą Mistrzostw Czech w Rallysprintach a także... więcej
Rafał Zabuski wygrywa klasę HR4 Rajdu Nadwiślańskiego 2019!
Kolejny start – kolejny sukces. Udany występ na tegorocznej edycji Rajdu... więcej

TOYOTA Bezpieczny Kierowca | Bezpieczny Kierowca blisko finału

Iwona Stańko, Rafał Sycha i Maciej Małecki to najlepsi uczestnicy wałbrzyskiej edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019”. W finałowej rozgrywce, która odbyła się w sobotę, 4 maja udział wzięło ok. 60 osób, a w całej tegorocznej kampanii przeszkolono ponad 150 z regionu! Ostateczne starcie o prestiżowy tytuł rozegrane zostanie w czerwcu podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce - turystycznej rywalizacji w ekojeździe dla amatorów.

Miniona sobota na placu pod fabryką Toyoty w Wałbrzychu była dniem pełnym emocji. Wszystko z powodu zaciętej rywalizacji w finałowych rozgrywkach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019”. Do walki stanęły 64 osoby. Najliczniejszą grupę finalistów stanowili pracownicy Toyoty Motor Manufacturing Poland. W kategorii kobiet były z kolei 23 panie, a niemal o połowę mniejsza była kategoria mężczyzn.
Akademia Bezpiecznej Jazdy pod wodzą Piotra Starczukowskiego na finałowe rozgrywki przygotowała zadania, które sprawdzały wiedzę i umiejętności uczestników. Groźny telefon, bezpiecznie do celu (jazda po torze), bezpieczny trening (próba zręcznościowa), jeżdżę płynnie (slalom do przodu i do tyłu), unikam poślizgów (jazda po torze na trolejach), kontroluję poślizg to najważniejsze wyzwania w części praktycznej. Finaliści przeszli też testy na prawo jazdy oraz sprawdziany z ekojazdy i udzielania pierwszej pomocy.
-Kampania i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” mają już długą, 14-letnią tradycję i dobrze wiemy, że nasza praca ma sens. Dowody na to napływają do nas co jakiś czas, ale są naprawdę przekonujące. Ostatnio od uczestnika naszych szkoleń otrzymaliśmy film z mrożącego krew w żyłach zdarzenia drogowego, z którego on wyszedł cało. Podkreślił, że to właśnie wiedza zdobyta u nas, pozwoliła mu właściwie zareagować – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca akcji, którą wspierają: Toyoty Motor Manufacturing Poland, Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
W tym roku po raz pierwszy kampania i konkurs „TOYOTA Bezpieczny Kierowca” realizowane były także w Jelczu – Laskowicach. Tam bezpłatnie przeszkolono 80 osób, a finał akcji przewidziany jest na 18 maja 2019 roku na placu przy fabryce Toyoty.
Najlepsi finaliści z Wałbrzycha oraz Jelcza – Laskowic o prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” będą walczyć podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Zawody otwarte dla wszystkich kierowców odbędą się pod koniec czerwca (start i meta w Świdnicy). Chodzi w nich o uzyskanie jak najmniejszego spalania paliwa na wyznaczonej trasie turystycznej. Ponadto drużyny rozwiązują zadania i zagadki związane z Dolnym Śląskiem.
- Sponsorom i partnerom, a także wszystkim osobom oraz instruktorom wspierającym akcję „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” dziękuję za zaangażowanie w nasze wspólne działania. To dzięki naszej odpowiedzialności społecznej oraz przekonaniu o konieczności kontynuacji akcji, w której bezpłatnie szkolimy, udaje nam się realizować ją konsekwentnie od 2006 roku – podkreśla Piotr Starczukowski.
Warto dodać, że dotychczas, w ramach akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego bezpłatnie przeszkolono około 2800 osób, spośród których co roku wyłaniano zdobywców prestiżowego tytułu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

„TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” – finały w Wałbrzychu
KOBIETY
1. Iwona Stańko
2. Agnieszka Pulnowska
3. Joanna Rutkowska
PRACOWNIK TMMP
1. Maciej Małecki
2. Marcin Ziemniak
3. Marcin Stachowiak
MĘŻCZYŹNI
1. Rafał Sycha
2. Michał Mazur
3. Damian Wędrychowicz

Akademia Bezpiecznej Jazdy
Piotr Starczukowski Team
Al. Wyzwolenia 14/3, 58-300 Wałbrzych
tel.601 54 11 13, 607 60 83 23
www.bezpieczny-kierowca.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Iwona Petryla, FRW Media Group Sp. z o.o.
tel. 603 60 60 70, iwona.petryla@frwmedia.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: