Monika Rawska i Rafał Zabuski wystartują w 47 Rajdzie Świdnickim-KRAUSE!
Przed nami inauguracyjna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski którą... więcej
49 Motocyklowy Rajd Wrocławski "Trial"
49 Ogólnopolski Rajd Wrocławski Trial TMSM Sparta Wrocław zaprasza na 49... więcej
Grzegorz Grzyb nowym Prezesem.
Grzegorz Grzyb nowym prezesem Zarządu Okręgowego PZM Wrocław!14 kwietnia 2019 r... więcej
Okręgowy Zjazd sprawozdawczo-wyborczy PZM
W dniu 14.04.2019r. (niedziela) w klubie Creator przy ul. Szybowcowej 23... więcej
1.Runda Tarmac Masters
W dniach 06-07.04.2019r. w okolicach Nowej Rudy odbędzie się 1 runda cyklu... więcej
Zniżki dla turystów PZM na campingach w Chorwacji
Główna Komisja Caravaningu PZM infiormuje, że we współpracy z grupą... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego AZK
Szkolenie sędziów sportu samochodowego -PROGRAM
Komunikat GKSS PZM nr 5/2019
Komunikat GKSS PZM nr 5
VII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
W dniach 02-04.08.2019r. na terenie miasta Wałbrzycha, Powiatu Wałbrzyskiego... więcej
XVI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Ikar 2019 " Z Karkonoszem w bagażniku"
W dniach 28-30.06.2019 odbędzie się XVI Międzynarodowy Rajd Pojazdów... więcej

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - 19 listopada

Dolnośląscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada w tym roku na 19 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni.
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni na drodze.
Jeżeli chodzi o historię, to Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych został zapoczątkowany w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin jednocześnie stanowić odpowiedź na wielką potrzebę ofiar wypadków drogowych, potrzebę upowszechnienia ich straty i cierpienia.
Każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie około 4 tys. osób, a setki tysięcy zostaje rannych i poszkodowanych. Rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 1,2 mln osób. Na polskich drogach dziennie średnio ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe jak i ich rodziny noszą duchowe zranienia i traumę po tragicznej stracie najbliższych. W tym dniu, podobnie jak w minionych latach policjantki i policjanci pionu ruchu drogowego będą apelować o rozsądek oraz rozwagę na drodze.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.
asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu
asp. szt. Tomasz Słuszniak

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: