Szkolenie sędziów sportu samochodowego – licencja klasy I i II
1. Termin:22 lutego 2020 (sobota)2. Miejsce:Automobilklub Sudecki, ul.... więcej
SZKOLENIE Sędziów Sportu Samochodowego – licencja st. I i II - Świdnica
SZKOLENIE Sędziów Sportu Samochodowego – licencja st. I i II1. Termin: 22... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko Auto Moto Klub... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 29.02-01.03.2020 Kłodzko
Auto Moto Klub Kłodzko zaprasza kandydatów:- na zawodników sportu samochodowego... więcej
Marcin Dopierała, Adam Jaros, Sławomir Murański i Rafał Zabuski powołani do Kadry Narodowej 2020!
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego w Warszawie wraz z początkiem nowego... więcej
Zniżka 3x 30 dla PZM
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Członków jak również innych... więcej
Kurs na licencję stopnia RN - 08-09.02.2020 Świdnica
Kurs na licencję stopnia RN - 08-09.02.2020 Świdnica środa, 05.02.2020 1... więcej
70 lat PZM
Dzisiaj PZM obchodzi swoje 70. urodziny. 30 stycznia 1950 roku z... więcej
Grzegorz Grzyb - relacja TVP
Poniżej przedstawiamy wywiad z Grzegorzem Grzybem- naszym nowym Prezesem w... więcej
Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie
Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie... więcej

Rekordowa frekwencja!

Rekordowa frekwencja na Kropelce!

Aż 95 osób weźmie udział w jubileuszowym 5. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce. Do udziału w zawodach, w których walczy się o tytuł mistrza eko-jazdy i zwiedza region, zgłosiło się 35 załóg. W większości to rodziny, pary lub przyjaciele. Rywalizacja już w sobotę, 26 września. Imprezie towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa na świdnickim Rynku.

Wśród osób zgłoszonych są prawdziwe motorsportowe gwiazdy! To choćby Daniel Dymurski, na co dzień pilot utytułowanego kierowcy – Tomasza Kuchara, obecnie rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na starcie staje też Piotr Starczukowski z całą rodziną. To z kolei inicjator wielu działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym akcji „Bezpieczny Kierowca”. Wyzwanie podejmują również dwie załogi z charytatywnego rajdu „Złombol 2015”. Mowa o Patryku Korbelu i Magdalenie Rotuskiej-Korbel oraz Sławomirze Bielskim i Annie Grobelnej. Pierwszy team pojedzie 40-letnim Trabantem, a drugi Skodą Forman. Obowiązkowo pojawi się też dziennikarz motoryzacyjny Robert Bielecki, zwycięzca kilku poprzednich edycji.

Zawody startują w sobotę, 26 września o godz. 9:00 z Rynku w Świdnicy. Trasa rajdu wiedzie przez Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Bardo, Złoty Stok, Trzebieszowice, Kłodzko, Radków, Wałbrzych i Szczawno Zdrój. Po drodze załogi zwiedzają atrakcyjne miejsca, rozwiązują zagadki i starają się jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Zwycięzców poznamy o godz. 17:30 na Rynku w Świdnicy.

- Nagrody czekają nie tylko na najbardziej ekonomiczne załogi, ale także na tych którzy po prostu dojadą do mety – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i komandor 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. - W tym roku nasze zawody mają wyjątkowy charakter, bo na świdnickim Rynku przygotowujemy dodatkowo Piknik Bezpieczeństwa. W programie m.in. symulatory eko-jazdy i zderzeń, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry i zabawy dla dzieci oraz znakowanie rowerów – wylicza.

Piknik Bezpieczeństwa na Rynku w Świdnicy zaplanowany jest w godzinach od 12:00 do 17:30. Przez cały czas dla wszystkich bezpłatnie dostępne będą symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy Toyoty oraz zderzeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. W planie są też: spotkanie z Komisarzem Lwem oraz gry i zabawy dla dzieci. Imprezie towarzyszyć będą wystawy - luksusowych samochodów Suhorovsky Design oraz zabytkowych rajdówek z firmy J. M. Mazur - Nissan Wałbrzych. W godz. 12:00 – 14:00 Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy znakowała będzie rowery, a o godz. 15:00 zapraszamy na pokaz udzielania pierwszej pomocy przez „Pogotowie na Sygnale”.

Więcej na www.rajdokropelce.pl

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: