Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.
Poznaliśmy zwycięzców Rotax Max Challenge Poland 2020.W Bydgoszczy zakończyła... więcej
Zmiany w obsłudze petentów biura ZO PZM we Wrocławiu
Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną od dnia 26 października... więcej
Maciej Uss na podium ostatniej rundy MRF Tarmac Masters 2020 – 2. KIPARD Rally!
Sezon rajdów okręgowych rozgrywanych na terenie naszego województwa oficjalnie... więcej
Rajdowo-wyścigowy weekend w Radkowie i na torze Silesia Ring
Czas na finał tego trudnego sezonu. W okolicach Radkowa i Suszyny odbywać się... więcej
Sprawdź światła z PZM i partnerami
Sprawdź światła z PZM i partnerami czwartek, 22.10.2020 Kampania „Twoje... więcej
Tauron Dusznki Arena
Jak już wiecie termin 54 Rajdu Dolnośląskiego musiał zostać przełożony.... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Stan prawny na dzień 20.10.2020r. Dokument do użytku wewnętrznego klubów... więcej
Przełożenie terminu 54 Rajdu Dolnośląskiego
 Komunikat Organizatora 54 Rajdu Dolnośląskiego: Z powodu wielu zagrożeń,... więcej
Andrzej Płoński zdobywa Puchar Polski Supermoto 2020! Ponowny triumf AMK Wrocławskiego!
To znów się stało! Dzięki niesamowitej determinacji, przygotowaniu sprzętowym a... więcej
Sławomir Murański zwycięża w DD2 Masters podczas II rundy Rotax MAX Challenge Poland 2020!
Druga tegoroczna odsłona cyklu Rotax MAX Challenge Poland została rozegrana w... więcej

Grand Prix Wrocław 2020

Dziś we Wrocławiu (godz. 19) rusza tegoroczny cykl Grand Prix! Kolejna odsłona walki o tytuł indywidualnego mistrza świata już jutro na Stadionie Olimpijskim.

„Grand Prix we Wrocławiu przez długie lata będzie wspominane przez kibiców. Turniej nr 230 w historii cyklu był kapitalnym widowiskiem, w którym zanotowaliśmy niespotykaną dotąd liczbę mijanek” - pisał o zeszłorocznych zawodach portal GuruStats. Jego analitycy doliczyli się aż 79 wyprzedzeń! Wcześniej najlepszy pod tym względem wynik padł w turnieju w duńskim Horsens w sezonie 2016 (59).

GRAND PRIX WROCŁAW 2020 ONLINE

Przed żużlowcami, których w piątek i sobotę zobaczymy w akcji na Stadionie Olimpijskim, nie lada wyzwanie - dać jeszcze lepsze show niż rok temu. Gospodarz zawodów - WTS Sparta Wrocław - w ostatnich dniach za pośrednictwem mediów społecznościowych chętnie dzielił się zdjęciami z prac nad przygotowaniem toru. Ten ma być podobno wręcz stworzony do walki. Weryfikacja już niedługo.

W sezonie 2019 cykl Grand Prix wrócił do stolicy Dolnego Śląska po 12 latach. Nie oznacza to, że czekające nas zawody nie zapiszą się w historii. Pierwotnie kalendarz żużlowy 2020 zakładał dziesięć rund Grand Prix - każdą w innym mieście. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom cyklu. Ostatecznie losy indywidualnego mistrzostwa świata będą toczyły się podczas czterech weekendów. We Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim (11-12 września), Pradze (18-19 września) i Toruniu (2-3 października) odbędą się po dwa turnieje.

Trudno się dziwić, że na liście startowej zawodów na Stadionie Olimpijskim największą liczbą przedstawicieli może pochwalić się miejscowa Betard Sparta. Są to Maciej Janowski, Tai Woffinden, Max Fricke (stali uczestnicy), Gleb Czugunow (dzika karta) oraz Michał Curzytek i Przemysław Liszka (rezerwowi). W najlepszej formie jest zdecydowanie ten pierwszy. „Magic” w trwającym obecnie sezonie PGE Ekstraligi punktuje najrówniej ze wszystkich zawodników WTS-u. Janowskiego śmiało można zaliczać do grona faworytów. - Na pewno będzie mu bardzo mocno zależało, aby zadowolić miejscową publiczność. Nie chciałbym natomiast nakładać na niego zbyt dużej presji. Jeśli będzie czuł luz, stać go na wygranie każdej rundy, nie tylko na Stadionie Olimpijskim - mówi nam Dariusz Śledź, trener Betardu Sparty.

Grand Prix Wrocław 2020. Gdzie oglądać w TV? Transmisja na żywo w Canal+ od godz. 19.

Oczy kibiców będą zwrócone nie tylko na Janowskiego. W grze o zwycięstwo liczyć będą się zapewne Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Leon Madsen czy Woffinden. Piękno żużla polega na tym, że wygrana któregokolwiek z nich nie byłaby żadnym zaskoczeniem.

1. i 2. runda Grand Prix na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu (dziś i jutro, godz. 19, Canal+)
Lista startowa: 1. Bartosz Zmarzlik (Polska); 2. Leon Madsen (Dania); 3. Emil Sajfutdinow (Rosja); 4. Fredrik Lindgren (Szwecja); 5. Martin Vaculik (Słowacja); 6. Maciej Janowski (Polska); 7. Jason Doyle (Australia); 8. Patryk Dudek (Polska); 9. Matej Žagar (Słowenia); 10. Niels Kristian Iversen (Dania); 11. Artiom Łaguta (Rosja); 12. Antonio Lindbäck (Szwecja); 13. Tai Woffinden (Wielka Brytania); 14. Max Fricke (Australia); 15. Mikkel Michelsen (Dania); 16. Gleb Czugunow (Polska, dzika karta); 17. Michał Curzytek (Polska, rezerwa); 18. Przemysław Liszka (Polska, rezerwa).

Zarząd Okręgowy PZM: 
Kategorie: